İçlerinde değerli olan var mıdır

turarmy

Yeni Üye
Bunlar da görsel amaçlı incik boncuk

Son düzenleme:

sandalci14

Operatör
konuyu açtıktan sonraki paylaşımlarda ( 1. paylaşımlardan sonraki paylaşımlarda ) alttaki resimdeki şekilde '' gelişmiş'' bölümünü kullanırsanız eklentiler açılır.

turarmy

Yeni Üye
Ustam çok sağolasın, sanırım tane 5 eklentiye kadar izin veriyor. Fotoğrafların hepsini bir türlü yükleyemedim kusura bakmayın.

epy

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Heykelin arka yüz görünümünde bacakları ayırmak için küçük kesici canavarla girmişler. vitrine devam.sikkelerin birincisinde gorgonmu var çıkaramadım.ıYı bi usta baksın.

turarmy

Yeni Üye
Heykelin arka yüz görünümünde bacakları ayırmak için küçük kesici canavarla girmişler. vitrine devam.sikkelerin birincisinde gorgonmu var çıkaramadım.ıYı bi usta baksın.
Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim. Ustam bu profil resminizde ki sikke ile aynı jenerasyon mu acaba ben mi benzettim

Kızma darılma ama bence oradaki tek değerli ve önemli olan obje çakmak.Diğerleri hem çakma hem riskli.Üzerinde veya arabanda yakalanırsa paha biçilmez tarihi eser olur Gerçek değeri ne dersen o çakmağın parasını bile vermezler.Dikkat et.

turarmy

Yeni Üye
İyi niyetle yaklaştıktan sonra, kimseye kızıp darılacak değiliz dostum Allah razı olsun. Orjinal olup olmadığı konusuna girmeyim,ters köşe olsak olacaklar belli,belli de insan atmaya kıyamıyor işte napalım.

ıYı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
sikkeler orjinal seleukid krallığı sikkeleri.yurt dışı fiyatları 50-100 dolar arası.
yurdumuzda taşınır kültür varlığıdır.ticareti taşınması ve bulundurması kanunen sıkıntıya sokar.
koleksiyonerlerin ilgisini çekebilir.fiyatlarıda onlar belirler.ama daha önce dediğim gibi 5 liralık sikkede 50 bin liralık sikkede aynı cezai işlem uygulandığından koleksiyonerler ilgisiz kalabilir.müzeye götürmeniz tavsiye edilir.

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör

cumcum26

Yeni Üye
Eğer bu heykel sikkeler ile aynı yerden çıktıysa gerçektir, iyi usta sikkelerin gerçek olduğunu teyit etti zaten. Orijinal sikkelerin veya objelerin yanında yem olarak sunulmuş olabilir. Burada kimse fotoğraflara bakıp heykelin orijinalliğini taktik edemez ancak heykelin simgesi (ellerin bulunduğu pozisyon) çok güzel duruyor:) heykel gerçekse eşsiz bir obje, doğru kişiyi bulursanız 10 bin dolardan fazla edebilir.