İki Oyma Bir Üçgen (Eski konuya Ek)

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör
Selamlar.

Sevgili ustalarım, daha önce arkadaşlarımın gönderdiği fotoğraflar üzerinden bir konu açmıştım. Ustalarımdan çok iyi yorumlar aldım fakat fotoğraflar yetersiz olduğu için konu öylece kaldı ve nihayet gidip fotoğraflamak nasip oldu.

Öncelikle şunu belirtmem gerekiyor ki yer çok sıkıntılı. Çünkü çok fazla kayalık var. Çok fazla uçurum var ve çok fazla insan var. Doğal olarak çok fazla göz var. :) Bu minval üzre fotoğraflamalar mecburiyetten kısıtlı olmuştur.

Önem verdiğim başka bir konu ise sitedeki herkesin fikrini söylemesi konusudur. Lütfen yorum yapmaktan çekinmeyin. Her türlü fikre açığım.

Konuyla yeni karşılacak olan arkadaşlarım için eski konunun linki: http://www.definesohbeti.com/fotografli-define-isaretlerinize-yorumlar/35598-ustalar-bir-el-atar-misniz.html

Bölgede Urartular ve Osmanlı döneminde Ermeniler yaşamıştır. Tabii daha eski dönemlerde bir çok medeniyet yaşam sürmüştür. Bizim için sadece bu ikisi yeterlidir sanıyorum.

1. Oymaların hemen altındaki çöküntü. Buradan boşluk sesi alabiliyorum.

1oymaların hemen altındaki çöküntü. buradan boşluk sesi alabiliyorum..jpg

2. Oymalarımız burada.

2.jpg

3. Sağ taraftaki oymamız.

3 1. oyma.jpg

4.
4.jpg

5.
5.jpg

6. oymaların farklı renk olan taraftan üstü.

6 oymaların farklı renk olan taraftan üstü..jpg

7.

6.1.jpg

8. çöküntünün sol tarafı. aynı zamanda oymaların da solunda kalıyor burası

7 çöküntünün sol tarafı. aynı zamanda oymaların da solunda kalıyor burası.jpg

9. daha önce açılmış olan bir yapı. içine girip iyice inceledim. site için çok faydalı resimler çektim. herkesin görmesi gerektiği fotoğraflar. devam edelim.

8 daha önce açılmış olan bir yapı. içine giripi iyice inceledim. site için çok faydalı resimler .jpg

Resim sayısı çok fazla ve telefondan yüklediğim için biraz zaman alacak yüklenmesi.

Ekli dosyalar

• 793.1 KB Görüntüleme: 559

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör
Sol oymamız

3 2. oyma.jpg

10.

8.1.jpg

11. açılmış yapının üstündeyim ve oymalara bakıyorum.
[MENTION=10371]deli firat[/MENTION] ustamın diğer konuda istediği üç metre geriden fotoğrafı.

9. açılmış yapının üstündeyim ve oymalara bakıyorum. Delifırat ustamın diğer konuda istediği üç .jpg

12. [MENTION=10371]deli firat[/MENTION] ustanın istediği

9.1 delifırat ustanın istediği.jpg

13.

9.01.jpg

14.

9.1 z.jpg

15.

9.1.jpg

16.

9.2.jpg

17. oymaların olduğu kayadan kopardığım parçalar

10 oymaların olduğu kayadan kopardığım parçalar.jpg

18.

11.jpg

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör
Devamı yarın. :)

Çok geç oldu. Yaklaşık 70 tane fotoğraf var. Çok zamanımı alıyor.

Sevgiler.

deli firat

DOĞACI
Süper Moderatör
Bu sol oyma dedigin 10.resim Üçgen şeklinde kayada mı kardeşim

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör
Bu sol oyma dedigin 10.resim Üçgen şeklinde kayada mı kardeşim
Sol oyma dediğim yuvarlak içine aldığım oyma. Senin özellikle fotoğraf istediğin yer ise kare içine aldığım yer. Sen de aynı şekilde çizip yuvarlak içine almıştın.

11. Fotoda uzaktan çekilmişi var.
18. Fotoda yakından çekilmişi.

Capture+_2017-04-24-02-48-40.png

deli firat

DOĞACI
Süper Moderatör
Kardeşim o iki oymayı yukarı dogru Üçgen şekline gelecek şekilde düşün Üçgen in uç kısmı ve uç kısmından aşagıya gelen yerlerde zarar vermeden yokla bakalım kasa varmı onu anlıyalįm önce PaperArtist_2017-04-24_03-30-52.jpg

Son düzenleme:

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör
19. oymaların yanındayım. görünen yerler oymaların soluna düşüyor

12 oymaların yanındayım. görünen yerler oymaların soluna düşüyor.jpg

20. çökmüş alaımız. yuvarlak bir biçime sahip.

13 çökmüş alaımız. yuvarlak bir biçime sahip..jpg

21.oymaların altı. fena bir çökme var değil mi... işte burada acemi çubuklarım hareket ediyor. ve ayağımla bile vurduğumda boşluk sesi alabiliyorum. bir kayayla vurduğumda gup gup gup ses çok net geliyor.

13 oymaların altı. fena bir çökme var değil mi... işte burada acemi çubuklarım hareket ediyor. v.jpg

22. açılmış yapının içi kırmızı kesime dikkat ediniz

14 açılmış yapının içi kırmızı kesime dikkat ediniz.jpg

23.

14.1.jpg

24. tebeşir gibi bir yapısı var. nemli ve soğuk hissi veriyor dukundunda.

14.3 buradan kopardım..jpg

25.

14.4.jpg

26. içinden çıkarılmış kemikler buranın mezar olduğunu kanıtlıyor. kemikler hak ettikleri saygı gereği toprağın altına yerleştirilmiştir. herkesi bu konuda duyarlı olmaya davet ediyorum.

14.2 içinden çıkarılmış kemikler buranın mezar olduğunu kanıtlıyor. kemikler hak ettikleri saygı.jpg

27. açılmış yapının içi örülmüş.

15 açılmış yapının içi örülmüş..jpg

Ekli dosyalar

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör
27.

15.1.jpg

28.

15.2.jpg

29.şimdi sırada [MENTION=12576]poseidon2023[/MENTION] ustanın söylediği arka taraftan giriş arama kısmına geldik. ustalarım oymalarımızın baktığı yönde aşağıda bu yapılar var. burası açılmış yapı dediğim yerin alt kısmı.

16 şimdi sırada şirvan ustanın söylediği arka taraftan giriş arama kısmına geldik. ustalarım oym.jpg

30. ve burası [MENTION=12576]poseidon2023[/MENTION] ustanın giriş aramalısın dediği yer. alttaki deliği görüyorsunuz

16.1 ve burası şirvan ustanın giriş aramalısın dediği yer. alttaki deliği görüyorsunuz.jpg

31. Deliğin içi.

16.2 burası o deliğin içi..jpg

32.

16.1.jpg

33.

16.4.jpg

34. burası da başka bir delik. çok küçük olduğu için yapının uzak fotoğraflarında görünmüyor

16.5 burası da başka bir delik. çok küşüçük olduğu için yapının uzak fotoğraflarında görünmüyor.jpg

16.6 küçük deliğin içi.jpg

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör
41. sol tarafa devam. buradaki şu farklı renkte ve az içerde olan kısımda değişik şekiller var. doğal olabilirler ama dikkat çekiyor. şimdi buranın üstüne çıkacağım ve orada yeşil bir düzlük göreceğim.

Ekli dosyayı görüntüle 136308

42.

17.7 devam.jpg

17.7 şekiller.jpg

17.7 şekillerin yakından çekimi.jpg

17.7 şekillerr.jpg

17.7 işte dikkat çekic dediğim şekiller.jpg

43. yapının üst tarafı oymalarımızın baktığı yön oluyor

17.9 yapının üst tarafı  oymalarımızın baktığı yön oluyor.jpg

44. değişik şekiller dediğim yerin üstü işte bu şekilde düzlük ve kayalarla vurduğumda boşluk sesi alıyorum

18 değişik şekiller dediğim yerin üstü işte bu şekilde düzlük ve kayalarla vurduğumda boşluk ses.jpg

45.

18.1 devam.jpg

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör
Daha devamı gelecek ustalarım. Telefondan yükleme yaptığım ve şimdi işim çıkyığı için burada ara vermek zorundayım. Akşama kadar bütün fotoğraflar yüklenmiş olacak inşaallah.

Sevgiler.

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör
46. Nasıl da çöküyor...

18.2 nasıl da çöküyor.jpg

18.3.jpg

çökmenin şiddetine bakın. büyük ihtimalle bu kış çökme çoğalmış.

18.4 18.4 çökmenin üzerinden o dikkat dekici dediğim şekillerin olduğu kayaya bakıyorum. burası .jpg

18.4 çökmenin şiddetine bakın. büyük ihtimalle bu kış çökme çoğalmış..jpg

47. çökmenin üzerinden o dikkat dekici dediğim şekillerin olduğu kayaya bakıyorum. burası kayanın üstü. arkası

18.4 çökmenin üzerinden o dikkat dekici dediğim şekillerin olduğu kayaya bakıyorum. burası kayan.jpg

18.4.jpg

48. Bu kayada da çok belli olmayan şekiller var. Elimde sadece fotoğraf makinası olduğu için temizlik yapamadım.

18.5 bu kayada da bir şeyler var gibi.jpg

18.5 kaya.jpg

49. çöken alanımızın karşısına doğru gidiyorum

19 çöken  alanımızın karşısına doğru gidiyorum.jpg

50. çöken alanımızın karşısı

19 çöken alanımızın karşısı.jpg

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör
Kardeşim o iki oymayı yukarı dogru Üçgen şekline gelecek şekilde düşün Üçgen in uç kısmı ve uç kısmından aşagıya gelen yerlerde zarar vermeden yokla bakalım kasa varmı onu anlıyalįm önce Ekli dosyayı görüntüle 136258
Fotoğraflarım bitti ustalarım. Lütfen herkes yorumlasın.

Ustam [MENTION=10371]deli firat[/MENTION] ustam, kontrol edeceğim orayı.

Sevgiler.

poseidon2023

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
acık ögren mişim bu işi demek ki

çok iyi keşfetmişin metel tespiti yaptınmı

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör
acık ögren mişim bu işi demek ki

çok iyi keşfetmişin metel tespiti yaptınmı

Yok ustam yanımda hiç cihaz yoktu. Olsa bile gün içinde asla götüremem. Tespit için geceyi beklemeliyim. Ayarlamalar yapılır, sıkıntı olmaz. Sizlerin yorumlarını bekliyorum artık.

Sevgiler.