İki Yabancı

Mehmet_mehmet

Engellendi
Ekli dosyayı görüntüle 220109

Ege_ Akdeniz arası bir yerde... Bu yaz günü

_Arazide tanıdığım Bir defineci arkadaşla karşılaştım, kendisi 10 km ilerde çok eski bir kalenin olduğunu söyledi..beraber gitmeye karar verdik.
_epey yol yürüdük
_o önümde ben arkada yürüdük yürüdük yürüde yürü yürü babam yürrrü yürüdükten sonra sık ağaçlı ve yokuş aşağı ve yukarı yol yok patika yok bir iz yok
_ nihayet kaleye vardık tarihinin 10,000 civarında
_ başka gün detaylı resim araştırması için yola koyuldum.
_yolu şaşmamak elde değil.
_akşama doğru eve vardım
_ üçüncü seferde oraya gitmeye karar verdim, bu sefer çubuklar çantada yanımda da ufak bir kazma asılı.
_ tam sık bodurlu ormanlık alana girdiğimde iki adam göründü onlar bana ben onlara yaklaşıyorum.
_ mesafe fardı 10 mt iyi günler dedim.. Onlar bana TÜRİST DEDİLER..
_İngilizcem iyi, başladım ingilizce konuşmaya, konuştukça kendilerinin ses yani diksiyonlarını çözmeye çalışıyorum..
_ İki yabancı' lardı,,, İngiliz değil ama ingiltereye sonradan yerleşen lerden..
_ ben kendimi bir dağcı olduğumu yeni keşifler için çıktığımı söyledim, beni gören herkes sever allaha şükür kimsenin zararını istemem.
_kendileride ilerde bir kalenin olduğunu söyledi, tavsiye için teşekkür ettim...
_ ve dönüşte nihayet yolumu kaybettim 3 saat sonra ancak çıkabildim şükür.
_Ben siz değerli ustalarım, kolluk kuvvetlerine, yabancı çalışanlara vs vs vs....söylüyorum..
_Biz kendi ülkemiz dediğimiz yerde elin yabancısı nasıl olurda rehber olmadan bunca yolun arkasında kalelerin - mekanların olduğunu biliyor...
_burdan" ispitçilere "kendi gariban insanını çekemeyenlere kulakları çınlasın doğaya çıkıyorsun ihbar ediliyorsun jandarma geliyor senden bir şey çıkarıyor...
_Pekala elin yabancısına serbest... yolları nerden biliyorr...Neden? ###( Lütfen birbirimizin daha iyi bir hayatının olmasına vesile olalım)###
Bu tür konuları herkes biliyor ara ara değinmekte fayda var...
Mal bulanındır ustam vesile oldu herkesten Allah razı olsun

Son düzenleme:

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Ekli dosyayı görüntüle 220109

Ege_ Akdeniz arası bir yerde... Bu yaz günü

_Arazide tanıdığım Bir defineci arkadaşla karşılaştım, kendisi 10 km ilerde çok eski bir kalenin olduğunu söyledi..beraber gitmeye karar verdik.
_epey yol yürüdük
_o önümde ben arkada yürüdük yürüdük yürüde yürü yürü babam yürrrü yürüdükten sonra sık ağaçlı ve yokuş aşağı ve yukarı yol yok patika yok bir iz yok
_ nihayet kaleye vardık tarihinin 10,000 civarında
_ başka gün detaylı resim araştırması için yola koyuldum.
_yolu şaşmamak elde değil.
_akşama doğru eve vardım
_ üçüncü seferde oraya gitmeye karar verdim, bu sefer çubuklar çantada yanımda da ufak bir kazma asılı.
_ tam sık bodurlu ormanlık alana girdiğimde iki adam göründü onlar bana ben onlara yaklaşıyorum.
_ mesafe fardı 10 mt iyi günler dedim.. Onlar bana TÜRİST DEDİLER..
_İngilizcem iyi, başladım ingilizce konuşmaya, konuştukça kendilerinin ses yani diksiyonlarını çözmeye çalışıyorum..
_ İki yabancı' lardı,,, İngiliz değil ama ingiltereye sonradan yerleşen lerden..
_ ben kendimi bir dağcı olduğumu yeni keşifler için çıktığımı söyledim, beni gören herkes sever allaha şükür kimsenin zararını istemem.
_kendileride ilerde bir kalenin olduğunu söyledi, tavsiye için teşekkür ettim...
_ ve dönüşte nihayet yolumu kaybettim 3 saat sonra ancak çıkabildim şükür.
_Ben siz değerli ustalarım, kolluk kuvvetlerine, yabancı çalışanlara vs vs vs....söylüyorum..
_Biz kendi ülkemiz dediğimiz yerde elin yabancısı nasıl olurda rehber olmadan bunca yolun arkasında kalelerin - mekanların olduğunu biliyor...
_burdan" ispitçilere "kendi gariban insanını çekemeyenlere kulakları çınlasın doğaya çıkıyorsun ihbar ediliyorsun jandarma geliyor senden bir şey çıkarıyor...
_Pekala elin yabancısına serbest... yolları nerden biliyorr...Neden? ###( Lütfen birbirimizin daha iyi bir hayatının olmasına vesile olalım)###
Bu tür konuları herkes biliyor ara ara değinmekte fayda var...
Mal bulanındır ustam vesile oldu herkesten Allah razı olsun
Güzel bir mesaj vermişsin.. Ama senin bu yazına rağmen içimizde el iyisini ve elin happasını çalma dedikleri tipler varr. Millet istiyoki sadece önümüze koyulan tek resimdeki kayadaki çiziğe 10.sayfa methiye düzelimm goygoy yapalım.. Bi Allahın kuluda ayıktırma yapcak konulardan bahsetmiyor. Hep güzelleme hep güzellemee

Mehmet_mehmet

Engellendi
Mal bulanındır ustadım şuan bizim bir resme takılı kalmaya ihtiyacımız yok, bizim insan olarak maddi manevi birbirimizi ileriye taşımalıyız, inşallah olur. Ama bu kanunlarla habile geriye..

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Mal bulanındır ustadım şuan bizim bir resme takılı kalmaya ihtiyacımız yok, bizim insan olarak maddi manevi birbirimizi ileriye taşımalıyız, inşallah olur. Ama bu kanunlarla habile geriye..
İşin kanuna kaldıysa uyandıriimm bu sektördeki atfedilen kanun ebediyen değişmeyecek... Sebebi üç adettir.. 1-1980.anayasasından beri var olan kanun vatandaşın ani zenginliğine mahal verecek durumlar kısıtlanacak..2- Bu sektörü koşturan çeviren büyükbaşlar. Ayak bağı olmanı ve gömülerden pay almanı istemez 3- en ufak esnekliktee vatandaşlar tüm SİT ve arkeolojik alanları talan eder.. Bu üç sebeb ten dolayı bu sektöre uygun kanun çıkarılamaaaazzz.. Herkes için oyunu kuralına göre oynamakta fayda varr.. Sessizce ekmeene baksın ar-ge yapanlar. Mehmet_mehmet üstad

Tastan

Editör
Azda olsa bu farkındalıgı taşıyan tüm gönüllere güzel insanlara selam olsun hak olan hak edene gün gelir kavuşur elbet...

Mehmet_mehmet

Engellendi
Azda olsa bu farkındalıgı taşıyan tüm gönüllere güzel insanlara selam olsun hak olan hak edene gün gelir kavuşur elbet...
İnşallah değerli ustam inşallah,Allahu teala bu az değerli insanı yok etmez, Allah büyüktür ustadlarım

Börükan Tatar

Aktif Üye
Yabancılara ayrıcalık milletimizde kanser gibi yayılmış. Türk misafirperverdir ama tavizkar olmamalıdır. Tarih bize dostumuzu düşmanımızı defalarca tecrübe ettirdi.

Storm

Editör
Aynen Ankara civarı varsa- Bolu hattı yakınları yardımcı olabilirim

Son düzenleme:

Storm

Editör
Sürekli söylüyoruz gidemiceen ar-ge yapamıcaan yerleri paslaş ver adresleri. millet sahada canlıkanlı ar-ge staj yapsın
Sana anlattığım eşkiya hattında 2 yer uydu vurmuşlar moralim bozuldu artık karşısına geçip çay içiyorum. Yığınla olduğu söyleniyor su uyduyla bi oynayabilsek rahat edecem :)