ilginç figürler işaretler var

se7enth

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Selamın aleyküm öncelikle aranızda yeniyim ve defineci de degilim . Sadece kendimize ait bir mevkide kuzenimin çektiği resimler dikkatimi çekti benimde . Şimdi arkadaşlar biraz resim yükleyeceğim ve bunların hakkında yorum almak istiyorum. Bölge iç anadolu . Anlatıldığı üzere durum şu birisi bişey demiş diğeri bişey demiş ben bu işten anlamam etmem sadece resimleri gördüm ilginç figürler işaretler var. 50-60 adet foto var sadece seçip 5 tanesini paylaşabiliyorum galiba izin vermiyor site. Bu ve bunun gibi bir çok işaret sembol var yükleme yöntemi bulabilirsem hepsini paylaşacam inş. ve çok enteresan şeyler var . Yorumlarsanız sevinirim

Ekli dosyalar

Moderatör tarafında düzenlendi:

The Thing

Super Moderator
Süper Moderatör
Burada kayalar iyice incelenip kapama olduğu tespit edilen yerlerden sanduka tip mezarlar aranabilir, bölgenin medeniyet geçmişi ve gömü gelenek modelide önemli.

se7enth

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
hocam 2. attıgım resimde 8 adet resim var eklenti yazanlarıda inceleyin lütfen gözden kaçmasın onları anca öyle ekleyebildim dahada ekliyorum şu anda daha bi çok var .

The Thing

Super Moderator
Süper Moderatör
Eklenti diye gördüklerimi zaman aşımına uğramadan açabildiklerimi açıyorum ekten.
GELİŞMİŞ sekmesinden fotoğraf eklemeye devam ederseniz iyi olur.

se7enth

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

The Thing

Super Moderator
Süper Moderatör
İyi incelenmesi gerekmektedir.

001.jpg

se7enth

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Herhangi bi dedektör vs yok o yüzden bizimkiler ufak tefek çalışmışlar o yukarda görünen su o çalışma sonucu çıkmış ve içerisinde japon balıgı gibi balıklar görmüşler.

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

The Thing

Super Moderator
Süper Moderatör
Burada değişik tip gömüler uygulanmış, sanduka yüzeysel, kaya içi mezar tip ve zemin altı, tespitlerinizi ona göre yapın.

The Thing

Super Moderator
Süper Moderatör
Güzel bir yer, örnek teşkil etmesi açısından açık olan yerin odanın içinide görmek isteriz.

se7enth

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Hocam makina olmadıgı ve acemisi oldugumuz için işin aslı burda bence bi servet yatıyo başlı başına da biz anlamıyoruz . Bizim akrabalar bu tespit ettiginiz yere çalışmışlar su öyle çıkmış ve derinleşmiş bayagı dedigim gibi içerisinde japon balıkları tarzı renkli balıklar vs görmüşler .

The Thing

Super Moderator
Süper Moderatör
Harika bir yer yok yok...

se7enth

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Harika bir yer yok yok...
Hocam işin güzel tarafı görmüşünüzdür zaten sogan falan ekili yer kendimizin kazıdan yana sorun yok rahat makina çalıştırırız kepçe bile sokarız sadece birisi geliyo şuraya girin diyo birisi geliyo buraya girin madalyon var onun ortasında onun şu kadar altına ineceksiniz şu bu bayagı bi oyalamışlar bizimkileri en son bana gösterdiler bende burasını gördüm tesadüf haliyle dedektör olmayınca oyalayan insanlar bizim şevkimizi kırdı iyice aylar geçti bi sonuç yok baktıgımda ben resimlere burda bir çok şeye ulaşılabilecegini düşündügüm için buraya atayım sorup danışayım dedim .

The Thing

Super Moderator
Süper Moderatör
Burada galeri tip oda mezarları mevcut, açık olanlarından örnek teşkil edilerek işlem yapılmalıdır diye düşünüyorum.
Kapalı yerler var ise boşluk ve kaya tokmak kontrolü yapılarak yol alınması gerekiyor.