işaret çözücü arkadaşlar aranıyor

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Kardasim
3 tane cok guzel mezar odasi var.
Amma nerede?
Derinlikleri almisin iyi olmus. Aralarindaki mesafeleride aliniz. Birisini buldumu digerleri kolay olur. Yon ve mesafe kesinlikle tutar.

Cevre resimleri olmadigindan goremiyoruz yerleri.

Yorumumun altinda imzam yerinde kirmizi ile yazan yazinin altinda bir link var. Bu linkten resimleme nasil yapilir okuyunuz.

Son düzenleme:

antidepresan

Aktif Üye
9cm 9 adım mi 9 metre mi 6cm 6adim mi 6 metre mi 3 cm 3adim mi 3 metre mi çubuk kullanabiliyorsaniz çevresinde bı gezin simetrik bir şekil çıkar karşınıza @bulursamkader ustamin dediği gibi digerleride gelir arkasindan hakkınızda hayırlısı olsun inşallah

Esteban74

Editör
Kolay gelsin usta..
Kuzeye yakın kuzeybatı 9 adım veya metre
Güneye 6 adım veya metre
Güneydoğuya 3 adım veya metre
Güneybatı 18 adım veya metre ye de bakmanı tavsiye ederim , geldiğin noktadan da 9 adım veya metre kuzeye yakın kuzeybatıyı kontrol edebilirsin..

Çevrede ýüksek bir tepe varmı?
3 kuyuyuda anlatabilir...
Saygılarımla

timur964

konularim
küçük olan sığ olan her zaman yön verir kanal toprağa ulaşmıyorsa . en çok dikkatimi çeken oyma yönlerindeki saplama gibi duran taşlar altlarına bakmak gerek

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
3 tane ayrı ayrı yer altı örme mezarı .Alınan derinlikler mesafe vermemek le beraber yönde vermez .Burda asıl yön verici sistem bütün olarak işlenmiştir çok ustaca ve akıllıca sistematik mühendislikle bile çözülmesi veya yön belirlemek o kadar kolay olmayan işaretlerden .Tümülüs Sistemi tepenin uzaktan görüntüleri olsa daha net açıklardım size .
3 oda en derin olanı rütbesi yüksek olanın sunusu ve azalan daralanlar da kademe altı aile bireyleri .Karı -Koca - Çocuk VEYA 3 şavaş komutanı kardeş . Bunlar içerdeki odalarda VE buluntu emarelerde ancak netlik bulan ihtimallerdir .
Tek bir giriş olur ,tünel ile ulaşılabilen ayrı ayrı odalar .Giriş yönünü belirlemek işin başlangıç ve bitiş kısmıdır gerisi tamamen aşamalı olarak ilerlenir .
Resimler ne buranın açıklamasına nede bir fikir yürütmeye yardımcı olacak kadar yeterli değiller .Şunu söyleyebilirim ; oymaların önlerini kapatan taşlar konulmuş onlar alınmaya başlanarak ilerleyin ana kayayı dikkatlice biraz açın geniş şekilde ve daha sonraki çıkan tüm taşı kayayı yerinden sökmeye hazır ama sökmeden temiz şekilde fotolarını alın her biri bütünün tamamlayıcı parçalarıdır . Derinlik en az 9 mt ve ilerisi , tepeden açmak çok zordur o yüzden giriş yönünün belirlenmesi taraftarıyım ..

mamostedijvar

MAMOSTE
Moderatör
güzel bir işaret üç tane zemin altı oda mezarı var . çevre fotosu atarsan detaylı yardım alabilirsin . çevre foto bekliyorum.

cencen

Yeni Üye
Moderatör tarafında düzenlendi:

mamostedijvar

MAMOSTE
Moderatör
bu taş bir dağın eteğin de ki düzlük bir alanda mı ? dereye ne kadar uzaklıkta ?

cencen

Yeni Üye
bir video çektim ama yüzümüz görünüyor çok eski dere yatagında hafif döşümsü bir yer