İşaret neyin işareti

Mtg5656

Yeni Üye
Selamun aleyküm ustalar aranızda yeniyim ama uzun zamandır sitenize bakıyorum göz gezdiriyorum ve aklıma işi bilen ustalara konuyu sormak geldi ben bunu uzun zaman önce arazide bulmuştum bu işaret neyi işaret ediyor daha sonra arazininde görüntüsünü paylaşırım sizlerle. Saygılar…

Ekli dosyalar

Kafkaslı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Esselamualeykum mübarek bu işaret deyil dibek taşı kulanüm amaçlı

Mtg5656

Yeni Üye
Esselamualeykum mübarek bu işaret deyil dibek taşı kulanüm amaçlı
Mezardan çıkarttım ben bunu usta içindede altın tozu varmış tabi işi bilmediğimden dolayı döktüm sonradan farkına vardım ama iş işten geçmişti

Kafkaslı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Mezardan çıkarttım ben bunu usta içindede altın tozu varmış tabi işi bilmediğimden dolayı döktüm sonradan farkına vardım ama iş işten geçmişti
Mübarek Bu muhtemelen bir şeyi ezmede veya tikamak için kullanilam bir usta aleti benim tercubem bu yünde bunun bir de kaşit malzemesi olmali

Mtg5656

Yeni Üye
Mübarek Bu muhtemelen bir şeyi ezmede veya tikamak için kullanilam bir usta aleti benim tercubem bu yünde bunun bir de kaşit malzemesi olmali
Saygıdeğer ustam bide bu yüzden bak yani bişey ezmek kullanılması için o kadar sağlam sert bir şey değil tabi işin en soğrusunu siz ustalarım bilirsiniz saygılar

Ekli dosyalar

Kafkaslı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Saygıdeğer ustam bide bu yüzden bak yani bişey ezmek kullanılması için o kadar sağlam sert bir şey değil tabi işin en soğrusunu siz ustalarım bilirsiniz saygılar
Şimdi oldu ben her zaman derim her yönlu resim çekin diye bu ölülerin baş ucuna konulan göz yaşı şişesinin değißik bir versiyonubu toprak bir biblo mübarek

The Thing

C*
Süper Moderatör
1 tanemi çıktı.
Nasıl bir mezardı.

Mtg5656

Yeni Üye
Şimdi oldu ben her zaman derim her yönlu resim çekin diye bu ölülerin baş ucuna konulan göz yaşı şişesinin değißik bir versiyonubu toprak bir biblo mübarek
Gözyaşı şişesinin içinde altın olurmu ya ustam bunun içinden altın tozu çıktı cevabınız için teşekkür ederim

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Aslında sevgili ustam tam noktasına değinmiş mezarın yapılış tarzı nasl idi.
Bazı mezarlarda ölü yakıldıktan bir kap içine ölüden kalan küller koyulup bırakılır idi. Yani içinden kemik çıkmadı ise ve mezarda küçük ise düşüncem bu yönde.
Siz altın tozu demişsiniz. Bunu nasıl anladınız??? Gerçekten merak ettim doğrusu. Öyle olsa bile mademki altın tozu tekrar toplayabilirdiniz döktüğünüz yerden.

KönigS

Member
Altın tozu olarak düşündüğünüz şey kül olmasın? Ne renkti hatırlıyomusun?

Mtg5656

Yeni Üye
Aslında sevgili ustam tam noktasına değinmiş mezarın yapılış tarzı nasl idi.
Bazı mezarlarda ölü yakıldıktan bir kap içine ölüden kalan küller koyulup bırakılır idi. Yani içinden kemik çıkmadı ise ve mezarda küçük ise düşüncem bu yönde.
Siz altın tozu demişsiniz. Bunu nasıl anladınız??? Gerçekten merak ettim doğrusu. Öyle olsa bile mademki altın tozu tekrar toplayabilirdiniz döktüğünüz yerden.
Sevgili ustam cevabınız için teşekkür ederim şimdi bunun ağzı kapaklı bir şekildeydi kapağı açtıktan sonra döküldü ve toprakla temas ettikten sonra özelliğini yitirmiştir diye düşünüyorum şimdi bunun içinde kalanları elime döktüğüm zaman akşam ışıkta parıl parıl parlıyordu ışıltılı bi görünümü oluyodu