işaret- yorumlarınızı bekliyorum.

ragıp

Uzman
@heymrpoliceman

ustam, farkındamısın o taş
o bölgenin taşı değil
arazi muhtemelen, mezarlık alan

yapman gereken ise
manzaranın en güzel yerinde
toprak zeminde boşluk bak derim
çubuk kullanmazsan zor iş
her yer mezarlık

selametle

poseidon2023

Uzman
oda mezarların ve 10 metre aşarı inerken seki tarzı yerde lahitler olacak

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
Resimden o kayanın asıl yeri orası değil gibi duruyor .Nerde görevde ise orda güzel mezar işaretiymiş .Yanlız bu kayanın durdugu yer özellikle yerdeki kilimsi renk çevreyi görmek gerekir alanı komple görmek gerekir.Uygun resimleme yapınız ve sabit olan kayalık yerde işaret arayın derim.
- Kolay Gelsin .

Pscyhe

Engellendi
Kaya yapisi oraya uygun degil bence baska bi alandan gelmis olabilir.yazilanlara bakarak konusursak mezarlik alani olarak gozukuyor sizde bosluk tespiti yaparak nasibinizi arayin.tel resim oldugundan cevresel olarak gormwiyoruz ama bu aciyla bakinca cikacak mezarlarda tahminen fakir fukara mezari olacaktir

murat38

Yeni Üye
kardeşim arkadaşlarında dediği gibi buranın acilen dört bir tarafının detaylı fotoğrafı lazım kayanın üzerindeki işçilik mükemmel lakin akla ters tarafı seyyar kaya parçası olması gereken ve karşılaştığım bu işaret yüksek kayalarda olur özellikle kral mezarıdır ya bu işareti birileri yaparak yanlış yere yönlendirmek istemişler yada başka bir işaret vardır onu bulmanızı istememişlerdir. ALLAH a emanet

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
naska yerden gelmiş izleni mi var ama o bölgeden uzaktan gelmiş de olmaz bu kayanın etrafında bi boşluk bak derim.

azzem

Bilgili Üye
Benim görüşüm bulunduğu yerde mezar olduğu yönünde

grasviti

Member
Arkadaşım boşa uğraşma i taş başka yerden kopup gelmiş koptuğu yeri bul koptuğu yerde kaya mezarı var büyük uzun kayalıklar varsa oraya yogunlas

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
Taşın sağ tarafından bakılınca her tarafının özenle yapıldığı görülmektedir. Bu da taşın bir yerden kopmuş ve ya koparılmış ihtimalini çürütüyor. Bölgede kaya olmadığı için zamanında işareti yapmak için getirilmiş güzelce özenle yapılmış mezarın yakınına bırakılmış diye düşünüyorum. Oyma hafif sola yatık görünüyor. Çevresinde boşluk bakın derim. Özellikle sol tarafa yoğunlaşın. Ayrıca çevre resimleri varsa atın. Bu sizin yararınızadır. Selametle

Mesajlarınız için teşekkür ederim üstadlar, kayanın çevresinde 3-5 tane (1 metrelik) 2 tanede 4 metrelik kazı var. 4 metrelik olan kazma kürek olacağını sanmıyorum ki bölgedeki toprak aşırı sert ve kayalar bulunmakta. Dedektörle dolaşıyorum ancak zemindenmidir veya kayalardaki minarallerden midir bilinmez çok fazla sinyal alıyorum. Sanırım burayı dedektör değilde radarla gezinmek daha sağlıklı sonuç verebilir. İlk mesajımda attığım fotoğraftaki kaya kesinlikle biyerden yuvarlanmış olamaz çünkü arazi tepede ve daha yuksekte veya eşdeğer bi alanda kaya yok. Daha çok fotoğraf atmak istiyorum fakat telefondan siteye giriş yaptığım için sorun yaşıyorum.

Ekli dosyayı görüntüle 150612
Ekli dosyayı görüntüle 150610

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör
Kayanın diğer tarafının fotoğrafı var mı? Orayı görürsek olay netleşir. Bu haliyle net konuşmak doğru olmaz; lakin diğer tarafın fotoğrafta göründüğü kadarıyla koltuk taşı olabileceğini düşünüyorum. Koltuğa benzer bir yapısı var mı taşın? Alana sen hakimsin. Bizi bilgilendir. Sadece fotoğrafla olmuyor ustam. Ayrıca son fotoğraftaki kaya kütleleri mezarın yanlarını oluşturmak için kullanılmış. Lahit gibi. Lahit deyince bir bütün olarak dikdörtgeb prizması gelir akla ama bu şekilde ayrı bloklarla da oluşturulmuş mezarlar da mevcuttur. Eksik fotoğraf ve eksik bilgiye bu kadar ustam. Konuyu geliştirmen, güncellemen gerek. Sevgiler.