• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

İşaretin anlamı nedir nasıl çözülür?

Ates demir

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
20170123_122351.jpg Daha önce attığım bi resimdi bu uzaktan çekilmiş hali anlamını bilen varsa yazabilirmi BU İŞARET BU KAYALARIN SAĞ TARAFINDADIR 20170123_121554.jpg

Son düzenleme:

toyalp

Haine merhamet vatana ihanettir.
Süper Moderatör
bu bir işaret değil de horasan olabilir sanırım. ama ustalarımın yorumlarını bekle en iyisi onlar bilir.

Ates demir

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Daha önce atmıştım iki oyuk denmişti buda yakından fotoğrafı 20150819_193030.jpg

ÖMER HATTAB

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
yerin kralların mezarlığı gibi
tümlüs olabilirmi?20170123_122351.jpg

Ates demir

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Bir tepede kayalıkların üstünde bi türlü anlayamadık ne yapsak ne etsek bu kayalıkların tam arkasındada böyle birşey bulduk ustam20170123_122900.jpg

toyalp

Haine merhamet vatana ihanettir.
Süper Moderatör
bu resimde görebildiklerimi çizdim belki ustalarım için ışık olur. bence o 1 numaranın yanındaki çalılıkların altında işaretler olmalı ki 2 numara bir dikdörtgene benziyor 3 numara bir çiçek gibi 4 numara çok güzel bir işaret ama kareye benziyor. 5 numara eğer kurbağa ise sağdaki 6 numara kesin yumartasıdır ustalarım yorumlar mutlaka. bu arada iki tane 6 numara yapmışım soldaki 6 numara ise yakından resimlenmesi gereken kaya işretli sanki. 7-8-9 numaralar yakın çekim ile incelenmeli diye düşünüyorum. Tabii ki en iyisini ustalarım bilir. Ben işaret dilinden anlamam sadece iyi gözlemlerim. Belki faydam olur diye.
20170123_121554.jpg

Ates demir

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
5 numaranın yakından fotoğrafı var20170123_122047.jpg

mayhem

Co Admin
Yönetici
Co Admin
işaretli olan yerleri bir konturol et kalp olan işaretin içindeki delik nekadar derin bir bak çarpı olan kaya yerinden oynamış bakmak gerek 11212112.jpg​

Ates demir

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Bu kalbin aynısını karşı kayalıklarda bulduk onuda bi atayım20170123_130747.jpg bunların anlamı nedir ne yapılmalı

mayhem

Co Admin
Yönetici
Co Admin
bu işaretlediğim yerler burdan resimden görünenler ben işaretşedim sanada yoklamak kalıyor nedir ne değildir demek zor yerinde bu işaretli yerleri siz gözden geçirin yakındanda fotalayın elde şuanda birşey yok 1211111.jpg​

ÖMER HATTAB

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
20170123_122900.jpg[
önceki işaretlediğimiz yer buraya çıkıyorsa düşündürücü
çizdiğim yerin karşısındada işaretler var,diğer bir deyişle sağlı sollu aslan fügürleri
yani aslanlı yol,nereye çıkıyor,detaylı resim görmek gerek
şayet üsteki lahit kenarına benzettiğim yere çıkıyorsa yerin burası olabilir diye tahmin ediyorum.

QUOTE=ÖMER HATTAB;340481]yerin kralların mezarlığı gibi
tümlüs olabilirmi?Ekli dosyayı görüntüle 125055[/QUOTE]

acgöz

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
uuu.jpgömer hattab ustama katiliyorum ancak belirttiğim yöndede aslan aranmali kardeşim o tarafinda fotoğrafi varsa görebilirmiyiz

Metehan0770

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ya ben yaşlandım, ya da bazı arkadaşların hayal gücü çok yüksek. Ben resimlerin hiç birinde kayda değer, işaret denebilecek bir şekil göremedim.
Ayrıca; [MENTION=11956]ÖMER HATTAB[/MENTION] kardeşim, son zamanlarda resimler üzerinde yaptığın çizimler dikkatimi çekiyor, bu konuda şunları demek isterim;
Bilgi paylaştıkça çoğalır, insanlara bildiğin şeyleri paylaşmak, onların ufkunu açmak güzel bir şey. Ve bu işte biraz hayalperest olmakta, her şeyden şüphelenmekte fayda veriri. Fakat;
insanları boş hayallere sürüklemek, emeğini boşa çıkartıp, hayal kırıklığına uğratmakta aynı ölçüde maddi ve de manevi zarar verir.
Senden ricam çizimlerinde biraz daha ölçülü, gerçekçi davranman.

ÖMER HATTAB

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Ya ben yaşlandım, ya da bazı arkadaşların hayal gücü çok yüksek. Ben resimlerin hiç birinde kayda değer, işaret denebilecek bir şekil göremedim.
Ayrıca; @ÖMER HATTAB kardeşim, son zamanlarda resimler üzerinde yaptığın çizimler dikkatimi çekiyor, bu konuda şunları demek isterim;
Bilgi paylaştıkça çoğalır, insanlara bildiğin şeyleri paylaşmak, onların ufkunu açmak güzel bir şey. Ve bu işte biraz hayalperest olmakta, her şeyden şüphelenmekte fayda veriri. Fakat;
insanları boş hayallere sürüklemek, emeğini boşa çıkartıp, hayal kırıklığına uğratmakta aynı ölçüde maddi ve de manevi zarar verir.
Senden ricam çizimlerinde biraz daha ölçülü, gerçekçi davranman.
Eyvallah kardeş yapıcı eleştirilere açığım
saygıve sevgi çerçevesinde kırmadan dökmeden eleştirmekte fayda vardır
yanılşımız varsa düzeltmemize sebep olur,lakin işaretler konusunda kendimi yetişmiş hissediyorum
sanaldan değil,sahada öğrendim,bu resimlere yıllarımı verdim,neyin ne olduğunu gayet iyi biliyorum
hayel perstdeğilim aksine realistbir kişiliğim var,hafif meşrep takılmayı hiç sevmem yaşımda buna izin vermez zaten
konumuza dönersek siz göremediniz diye orda işaret yok anlamına gelmez,şayet orda işaret ilmasaydı arkadaşımız oraya hiç konu açmazdı
kimsede yorum yapmazdı,fakat bu tür çıkışlar ustaların ve yorum yapacak insanların cesaretini kırıyor ve yorum yapmaya çekinir hale geliyorlar
ben dikkat ediyorum,emek verip bir şeyler ortaya koyan insanlardan daha çok,şöyle göz ucuyla resme bakıp bunda birşey yoktur diyen insanlar
daha beğenilir hale gelmiş,hakkaten bende çekinir hale geldim,resmi işareti gördüğüm halde yorum yapma cesareti gösteremiyoruz
niye butür eleştiriler yüzünden,öyle zanediyorum benim gibi insanların sayısı gittikçe azalıp burda bir şey yok diyenlerin sayısı çoğalacak
çünkü budaha popiler hala gelmiş gibi gözüküyor
insanlar konularına yorum yapılsın ilgi alaka gösterilsin diye buraya rağbet ediyor,sen bu ilgi ve alakayı burda birşey yok a bağlarsan ,konulara ilgi alaka gösteren,konuların çözümü için gayret sarfedip
burda bir şey var diyen sitelere yönelirler.
sizlerden ricamız biz birşey görmedik diye insanımızın şevkini ve cesaretini kırmıyalım,
ben çok uçuk yorumlar yaparsam yönetim beni özelden uyarır değerli kardeşim. şimdiye kadar öyle bir uyarı almadım.
yinede nezaketine teşekkür ediyorum.selametle kal.

Son düzenleme: