işaretlere yorum yapabilen arkadaşlar

bekirgctd

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar işaretleri yorumlayabilir misiniz?

Ekli dosyalar

• 152.7 KB Görüntüleme: 233
  • 144.2 KB Görüntüleme: 228
  • 134.8 KB Görüntüleme: 233
  • 159.3 KB Görüntüleme: 243

bekirgctd

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ustalardan yorum bekliyorum arkadaşlar.

mavikorku

Moderatör
Moderatör
Önünde siz mi çalıştınız çünkü yer orası yapıdan belli eğer toprak altında çıktıysa bu dikdörtgenler evetse devam edin 50cm de belli olur ibareleri? Ama değilse Çok fazla uzakta değildir 1 2 metre çevresindedir. Kanallar yardımı ile mezara ulaşabilirsiniz.

bekirgctd

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
1.jpgdikdörtgenler toprak altından çıktı.aslında dikdörtgen değil kare şeklinde 3 tane var.derinliği 3cm ,büyük su dolu çukur yıllar önce acılmış gibi , arkadaki karede ana kayada ve buradan bir büyük kapı yada pencere parçası çıkarılmış gibi,ana kayanın altı boşluk olarak ölçüm yapıldı.girişi bulamadım. bir tarafı açık olan dikdörtgenin açık tarafı kuzey doğuya bakıyor ve o tarafta 1 km uzağında dere yatağı var.bu kare gibi bir kare daha vardı.o karenin kuzey batı köşesinde (karenin içinde ) bir hilal kabartması vardı .hilalin arkasında karenin içinde 2 adet yumruk büyüklüğünden az küçük( bir elmayı yarıya bölende kesik tarfı yere yatay gelecek şekilde koyarsın yaa) aynı öyle iki yumru vardı.biz oradan giriş yapalım dedik ,hala da devam .ana kayanın büyüklüğü bir ev kadar.

Son düzenleme:

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yönetici
Co Admin
dikdörtgenler toprak altından çıktı.aslında dikdörtgen değil kare şeklinde 3 tane var.derinliği 3cm ,büyük su dolu çukur yıllar önce acılmış gibi ,
mezarlarda yapılacak şey; boşluğu bulmaktır.
Mezarlar da sunaklara yakın olur.
Bakır çubuk işinizi görür, kullanan birisi varsa.
yapabiliyorsa derinlik alsın, içinde değerli maden var mı baksın?
Boşuna yorulmamış olursunuz.

bekirgctd

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
çubukla boşluğa bakıldı.2,10-2,30 metrede dediler.değerli süs eşyaları var dediler.çubukla bakanın birde 17 mtrede lahit var 3 tane dedi.şimdi ne yapmalıyım sizce

Brkcll

Engellendi
Çubukla baktı 17 metrede lahit var dedi ver ona kazma küreği bulsun bütün masraflar bana ait millet uçmuş

BulursamKader25

Yönetici
Co Admin
çubukla boşluğa bakıldı.2,10-2,30 metrede dediler.değerli süs eşyaları var dediler.çubukla bakanın birde 17 mtrede lahit var 3 tane dedi.şimdi ne yapmalıyım sizce
2.5 metrelere okey.

Lahit işine gelince; bende iyi çubuk çekerim. Çubukla lahit nasıl tespit edilir ben bilmem.
Kimisi eline mermer parçası alıyormuş, kimisi bir lahit parçası, bakıyorlarmış.
Çubukta ilerlemiş biri olarak bu üsulü hatalı kabul ediyorum. Bunun bir mantığı yok.
Lahitte kullanılan kurşun madenini tespit ediyorum dese biraz aklım yatar.
Lahite mermer parçasıyla bakmak...? İşte ben bunu çözemiyorum..
Bilen varsa, burayı meşgul etmemek adına yeni bir konu açarsa orada fikir teatisi yapabiliriz.

Bence siz sadece mezara yönelin derim.

Turko

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Bugüne kadar denk geldiğim okuduğum gördüğüm bütün lahit mezar olayları ya yol genişletme işlemi için yapılan çalışmalarda kepçenin açtığıdır yada normal mezar bulduk şişledik kazdık lahit çıktı haberleridir genelde görsellerde lahitlerin başında hep jandarma kolcuları oluyor ve hepsi 1-1.5 metre toprak altında oluyor :D bir ara Özkan isminde bir arkadaştan bahsettiler Antep te toprak altı kaya mezar açmak için uğraşırken attığı akfiller yüzeyi koparınca lahit yan yatıp gelmiş altın göğüs zırhı kucağına düşmüş şans eseri kıymetli bir lahit bulmuş satmaya çalışırken sivillere yakalanmış dediler en fazla çalıştığı yer 4-4.5 metredir en aksiyonlu duyduğum hikaye budur hiç denk gelmedi lahit kısmet olur mu acaba bir gün inşallah demekten başka bir şey gelmiyor elimizden ama mümkünse 17 metrede denk gelmesin 17 metre indikten sonra lahitten daha kıymetli şeyler beklerim lahit kesmez :D

BulursamKader25

Yönetici
Co Admin
ustam bu "ev kadar" dediğiniz kayalığın geriden çekilen bir resmi yok mu?
Varsa girişi bulmak-görmek mümkündür inşallah.

bekirgctd

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
kayanın geriden çekilen resmi yok , bi tarafını biz açtık diğer tarafları açamadık daha ,üstü örtülü toprak, önemli bi nokta daha bulunduğu yerin 500 m güney ve batısında 1 km alanın altında tünel var. tünelin girişi veya çıkışı dera yatagındaydı.10 yıl önce o tünel girişi kapatıldı ( yer sahibi tarafından ).tünel 1,5 mt yüksek ve genişlikte ,bazı yerleri çökmüş durumda.çalışmaya değer mi bilemiyorum yoksa boşa zaman kaybı mı, en çok dikkatimi çeken karenin köşesindeki hilal kabarması olmuştu.bizde o hilal kabarmasından kayayı kırmaya başladık .önce sertti kaya sonra yumşak bi hal aldı.beyaz kireçle karıştırılmış bir harç gibi, bir metreye gelinde 6-7 adet beyaz kalın kıl (tüy ) bulduk kayanın içinde olma ihtimali yok , andız ağacı kökü bulduk, kayanın içine bir yerden gelme ihtimali yok olduğundan doldurma diye düşündük.ve oradan başladık. 1,5 metre gittik.bir kaç kişiye sorduk tuzaklı olduğunu söylüyorlar bizde bıraktık.sizce ne yapmalıyım.