İsaretlerin anlami

Asena

Yeni Üye
Bu isaretlerin anlamları çok araştirdim ama kafam iyice karıştı uzman gorüşü almak isterim sizde uygun gorurseniz

Ekli dosyalar

ragıp

Uzman
@Asena
hoş geldin
iyi formlar

bak bu kez olmuş
hele ustalar müsait olduğunda görüşlerini bir yazsınlar
bizimde yazacak bir kaç kelamımız olacaktır

selametle

Asena

Yeni Üye
Hoş buldum teşekkur ederim baya ugraştım beklicem goruslerinizi teşekkur ederim

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Hoşgeldin usta benim Nacizane fikrim. Sondan ikinci resim. Kalp şeklinde ruh delikleri. İmkan olduğunda. Yılan kamera sal içine bak. Boş alan değil orası. Selametle bol nasipler

Asena

Yeni Üye
Burda birden fazla mezarda olabilir baska isaretlerde var pek net degiller v isareti ayak isareti ama bu normalayaktan farkli ve oyuklar fazla burda nekropol bile olabilir baska iki isaretcide birden fazla yer oldugunu soyledi bi tanesi tılsımlı olarak bilmiyorum ogrenicez ustalrdan

_Mithra_

Moderatör
Moderatör
Burda birden fazla mezarda olabilir baska isaretlerde var pek net degiller v isareti ayak isareti ama bu normalayaktan farkli ve oyuklar fazla burda nekropol bile olabilir baska iki isaretcide birden fazla yer oldugunu soyledi bi tanesi tılsımlı olarak bilmiyorum ogrenicez ustalrdan
hoş geldiniz
tılsımı bana bırakın o benim işim siz çalışmanıza bakın
:)
ayak işaretine de kafa yormayın oymalara yoğunlaşın iş onlarda
daha geriden çekilmiş fotoğraflar ekleyin konuya ki biz de ne olduğuna geniş açıdan bakalım

poseidon2023

Uzman
ÇOOOK merek ediyorum ediyorum bekliyorum ustalar ne derdiye ama bana ters duramam hele bu saatte kimse tutamaz neyse konuya dönelim

resimler yetersiz ginede ustaaaaaları beklemiye ne diyo bu dengesiz dersin fark etmez

üç oyma ikisi bir birine yakın biri uzak bu BİZANS dönemine ayit bir işaret tir baba ogul kutsalruh olarak gecer senin burda arazi yapısına göre yapan kişiye göre kişinin zenginline göre diyeee gider olması gerekeni diyem üç selfi üç meşe üç ulu cam gibi agac olur her agac cevresinde iki metre cevresinde ( 1 ) KAZANN içinde para ( 2 ) agac cevresinde üç lahit mezar lahitler merkez üç yanlarında devamı olur en az üç ( 3 ) üç oda oda kapısı ve tüneli + araziye göre kapak taşı ola bilir

buuu üç oymanın araziye göre mazemeyi koyana göre deyişir

diyer işaret ayak izi carık buda aynı arazi ve koyana göre deyişir gerisini sen düşünn

mayhem

Co Admin
Co Admin
İşaretlerle oynanmış .

Asena

Yeni Üye
Saolsunlar resimleri yakın kadraj almislar bir kaç güne ben gidicem araştirma yaparken tesadüf denk geldiniz gitmeden bilgilerinizi almak istedim net resimlerle bir hafta sonra burdayim bu bölge oldukca dolu köşeyi dönen dönene insanlah el degmemiştir

Asena

Yeni Üye
Bu bölge bizanslilarida gordü birden fazlami burasi aratirdim birden fazla kaya mezar var burda arastirmama gore başka isaretlerde var ama net degiller

Asena

Yeni Üye
Temislemeden çekilmiş oyuzden olma ihtimali varmi

mayhem

Co Admin
Co Admin
Çarık tarzı ayak izi diye düşünülen yer doğal benim fikrim arkadaşlarda baksın . Bu ortadaki oyma büyük olan kurcalanıp büyütülmüş kurcalanmış dediğim yer . varmıdır belki vardır mezar fakat umduğun gibi değildir iyi forumlar .