IYI ustaya selam olsun

İzci1

Member
tek tekten bu gün buldum ederi hakkında bilgi

ıYı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Aleykümselam Marco ustamin da yorumladığı gibi 2.licinius follisi. Koleksiyonerlerin ilgisini çekecek kondisyonda.ama follislere dogduklarindan çok komik rakamlar veriyorlar. Müze biraz daha iyi verebilir.

İzci1

Member
IYI ustam müzeye götürsem polis takibi gibi bir tehlikeye düşermiyim.

Marco

Bilgili Üye
IYI ustam müzeye götürsem polis takibi gibi bir tehlikeye düşermiyim.

İzci ustam, ıYı ustanın ismi bu şekilde yazılıyor. Siz bu şekilde etiketlemissiniz IYI.Bu nedenden dolayi bildirim gitmez. IYI bu isimde başka bir kayit daha varmış.Polis takibi çok zor ustam, sadece aramaya denk gelirseniz bulursaniz sikinti olur.Garantiye almak isterseniz, gitmeden önce müzeyi arayin, ben böyle bi sikke buldum size getirmek istiyorum deyin ve müzeye gidin. Müzeye gidince Üzerinizde bulunsa bile müzeye haber verdiginiz için sikinti olmaz. Muzeye bende gitmistim birkaç defa. Fazla arastirmiyorlar, evde eski esyalarin icinde buldugumu söylemiştim.

ıYı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
@IYI ustam müzeye götürsem polis takibi gibi bir tehlikeye düşermiyim.
ustam gecen ay 67 parça (3 elektron,4gümüs 41 bronz sikke ve geri kalan heykel,aplik vb parcaları )eser verdim.şimdilik sıkıntı yok.kahkaha
müzeden haber bekliyorum ikramiye için.

koleksiyonere verirsen
+ücretini hemen alırsın.
+almak istemediğini sana geri verir.

-elindekilere yüz çevirebilir.kötü yorum yapabilir. hiçbir zaman harika demez(aslında içi gider)
-nereden bulduğunu sorabilir ve ısrar edebilir.(sanırım mekan ögrenmek için??)
-her zaman düşük ücret verir.yada buna ne istiyon der nabız yoklar.neyin peşinde acaba değerini bilmiyorsa çarpma peşindemi?? yada bu ticaret malı değil ki pazarlık yapasın.ver ederini geç)
-fiyatta anlaşamazsanız polise ihbar edebilir.
-yurt dışına eserin çıkma ihtimali olabilir

müzeye verirsen
+soru sormaz
+yorum yapmaz.
+komisyon kurulup ederi öyle tepit edildiği için değeri ne ise odur.
+en garatisidir.eserlerimizin müzelerde kalması açısından(metropolitan yada british müzesinde bizim müzelerimizde olmaya eserler var hep buradan gitme.onlar burada olsa turist buraya gelir.)
+yarın birgün tektekte kolluk kuvvetlerine yakalanırsan müzeye verdiğin için iyi hal olabilir.

+- %30 gelir vergisi kesilir(avantajmı dezavantajmı bilemedim.devletin paraya bizden daha çok ihtiyacı var??)

-ücretini hemen alamazsın.bendiyeyim 3 ay sen de 5 ay beklersin
-almak istemediği diye bişey olmaz hepsini alır etüde ayırır.ücret ödemeyebilir.
-ilk emanet tesliminde teslim ederken iyi evrak takibi ve fotograflandırma yapılmalıdır.sizin verdiğiniz eserler,değersiz eserlerle değişebilir.komisyonunun önüne çıkmayabilir.
-ücret düşük diye itiraz ettiğinizde ikinci komisyon kurulur.ama bu ikinci komisyonun kurulma masrafları tarafınıza fatura edilir.alacaklı iken verecekli olursunuz

Son düzenleme:

nik

Süper Moderatör
Süper Moderatör
S.a.değerli ustalar müzeye herzaman hibe ederim bu göne kadar sıkıntı olmadı en son 58 parça hibe erim .
Ama gitmeden önce müzeyi arayıp bilgi veririm.
.