İznik'te bulunan lahit

RamizKaraeski

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ustalarım konu yanlış yere açıldıysa kusura bakmayın :) Önceki zamanlarda lahit bulunan yerde tekrar lahit'e rastlanılmış, yanında da 3 tane örme mezar bulunmuş. Lahit'in içinde biriken gazın ne gibi bir önemi olabilir acaba ? Cevap verenlere şimdiden teşekkürler, iyi forumlar
.--8556255.Jpeg

Haberin linki ve video : Lahitten bilim dünyası için önemli nitelikte gaz çıktı - Son Dakika Güncel Haberler

Zeytinlikten lahit fışkırıyor Videosu

Amisos

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
bidiğim bazı sıkışan gazlar ölüyü diriltecek şekilde kıymetliymiş küçük kutu mutu tarzı kapalı bir şey bulursanız açmayın derler içindeki havayı enjektörlen çekikiyorlar deniliyor ganimetten daha kıymetli olduğunu söylemişlerdi

soldierhero

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Bence lahitin içindeki gazın biyolojik olarak kimseye bir faydası olduğunu düşünmüyorum sadece bilimsel araştırmalarda kullanıldığı için değerli olabilir.

R

remuss

Guest
ikinci lahit çıktı ise
bir lahit daha var orada
3 5 tek !

toyalp

Haine merhamet vatana ihanettir.
Süper Moderatör
Yazıyı bilen üstadlardan tercümesi gelirse duacısı oluruz. Merak ettim acaba ne yazıyor :)

yuans

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Bölge sakat, yer sakat.

Herkes buranın peşinde ama kuşlar bile göç ederken orayı es geçiyor.. :)

Gaz olayına gelince, Her lahitin içerisinde bulunmuyor. Bir olay sadece tanıklık etmiştim, İçindeki gazın bedeni çürütmesi ve yeniden doğuşa inanca istinaden yapılmış olduğunun bilgisini duymuştum. Madde olarak araştırmalarıma göre, yenidoğan bebeklerin yüzlerinde bulunan yapışımsı jelin gaz şekline getirip, kullanılması dışında başka birşey bulamadım.

Sağlıcakla.

Cenat

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Slm arkadaşlar bu alan 10 dönümlük tapulu bir alan ve 1. Derece si alanı zeytinlik bahçesi istihbarat polis ve jandarma tarafında birebir gözetim altında devlet tarlayı kamulaştırmaya başladı kalan 10 lahitide devlet baba çıkartacak lahitler 1 mt derinlik mesafesinde sakın sakına yabancı görüldüğü an çevresinde direk sorgu derdini anlatana kadar saatler geçer.
Kolay gelsin.

eski

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
yerle ilgili konuya katılacak başka arkadaşlarımızda mevcuttur

Cenat

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Bu mevkiinin antik ismi ölüler vadisi iznik bölgesinin nerdeyse tamamı eski yerleşimler üstüne kurulmuş iznik gölünün içinde dahi klise kalıntıları mevcut görsellik açısından çok güzel bir bölge.

mertcan22

Member
Kayıtlı Kullanıcı
gazları devlet adamları kullanıyo dıye duymustum genclık ıksırı dıye gecenlerde sedegor ustada acmıstı aynı konu ona sormustum bu olayı ilgisi yok demıstı bahsedılen gazlar degerlı olabılır belkı kım bılır

eski

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Lahit zeytin bahçesinden çıktığı için , gözler, ahlar, vahlar zeytin bahçesinde.
Ayyuka çıktığından sonraki hali . Bahçede konteyner, Bahçe girişinde bekçi kulübesi.

Bahçenin alt bahçesi meyve bahçesi , yukarısındaki bahçe, altta bulunan evlerin bahçeleri.
Sadece 10 lahitmi kalmış diyorlar. 5 biryerde , 17 biryerde, 3 biryerde, Odalar ayrı...

Bölgede çalışan definecilerin beklentilerinin çok olmasından, bu güne kadar gelebilmiştir.
Şöyleki,
Lahitin gazı 20 000 000 USD + Lahitin kendisi 50 000 000 USD+ İçinden çıkacaklar Eşantiyon...

Daha da açmayayım...

Eclipse

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaş herkes tutturmuş lahitin gazı kendisinden değerlidir Yok lahiti açarsan değeri düşer bir masaldır sürüp gidiyor.evet o lahiti açıp içindekiler görülmesin fiyat ayyuka çıkmasın ister aracılar da malı alacak olanda.