Jeosonar 3D

kertenkele

Editör
Ustalarım bir arkadaşta bu makina var bugün bir ermeni bölgesine gittik çubukla bakıyorum önce x yaptığı yerlere bu makinayı tuttuk %80 bazılarında %100 altın veriyo derinlikte 1mt 1.50mt kuru derenin sırtlarında baktık acaba bu makinaya ne kadar güvenilir çocuk abi denedim altını gömdüm diyor sizin yorumunuz nedir

Hostia

Moderatör
Moderatör
1 metreden sonra kralım cihaz değer biçemez, alüminyum, bakır, kurşun bunlar zaten değerli metallerdir, vlf cihazlar bile buna değerli der. sebep bunurki çok fazla heyecan yapma, gerçek şudur metal demişse metal vardır. mutlaka bakılmalıdır.

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Kardeşim toprak ayarını iyi yaparsa 1 - 1,5 metreden sonra verdiği altın değerine güven olmaz ama yinede şansınızı deneyin derim. Birde makine ile kontrol ederken sağdan-soldan-önden ve arkadan olaşak şekilde dört yandan tarama yaparak değerini kontrol etsin.

kertenkele

Editör
dadas_25 ustam çocuk derinlik vermedi yakın abi dedi çok derin değil dedi bende çubukla bakım dedim x yapan yerden yürüdüm çubuk geri döndü çubuk bırakınca ilerde adımladım bitanesi 1 mt bitanesi 1.50 geldi doğrumu derinlik alma şeklim birde ustam işaret falan yoktu baktımız yerde bol küp kırıkları vardı birinde futbol topundan biraz küçük siyah taş vardı bi orası aklıma yettı digerlerinde işaret yoktu

timur964

konularim
kertenkele değerli ve metal barları % 80 ve uzeri ise mutlaka açın , arazi temiz ise derinlik ölçusunu net verir cihaz

kertenkele

Editör
timur964 ustam arazide mıcır var minarel fazla yok mıcırda mor taşlar ustam işaretsiz gömü yapılırmı işaret yoktu kuru bir derenin sırtlarında yanı derenin içi deği dereyi çıkınca düzlükler kalın küp kırıkları var onları vermez değilmi ustam önce çubukla ben baktım sonra makina peşimden baktı

kertenkele

Editör
Makina %85ile86 civarı birinde verdi birinde %100 verdi

kertenkele

Editör
Arazide ağaç falan hiç bişey yok ustam çeşmeler var

Hostia

Moderatör
Moderatör
iş görmez diye bişey yok ben sadece emin olamayız diyorum. siz bu işi büyük başlıkla yapıyorsunuz demi hani o 2 kişi el ele tuttuğunuz başlık kocaman bişey.