• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Kabartma hilal

kzmkzm

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
EsSelamü Aleyküm ustalarım 78 cm bir hilal var kalınlığı uçtan uca değişiyo ve karşısında bir hilal daha var. Hilal ve yarım aylar hakkında bilgi almak istiyorum.

kzmkzm

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Yorumlarınızı bekliyorum ustam fotoğraf eksik ama en azından genel olarak işaretle ilgili neler yapabiliriz?

Marco

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=17545]kzmkzm[/MENTION] Ustam merhabalar.Oncelikle bana dogal gibi gelmedi.Dediginiz gibi fotograflar eksik.Tasim uzerini temizleyip daha net fotograflama yapiniz.Ayroca bolgeninde fotografini cekiniz.Hilalim baktigi yonde bir dere var mi.Dere kenari varsa orda arastirma yapiniz.Sunak tasini dere kenarinda bulabilirsiniz ve mezarlar bu bolgededir.Size [MENTION=13]MendereS[/MENTION] ustamizin calismasini atayim.Inceleyiniz.Saygilar Sevgiler. Hilal, Ay Define İşareti | Define İşaretleri - Define İşaretleri ve Anlamları

pusula17

Engellendi
Kabartma degil.Hicbirsey anlasilmiyor boyle bakincs dogal gibi.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yönetici
Co Admin
Hilale benzetemedim.

Hilal dediginiz yerin hemen ustunde kapak gibi birsey var. Giderseniz kontrol ediniz.

kzmkzm

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Teşekkürler ustalarım fotoğraflar çok eksik bu fotoğraftada hilal gözükmüyo ben sadece kaya yapısı belli olsun diye attım bunlar zaten iki tane. En azından genel olarak bu konuda bilgi alabilir miyim? Farzedelim ki dediğim gibi ne demek yani . Tam ölçü ve fotoğraflarını inşaALLAH atarım ama şu an gidemiyorum.

Mirkut

Super Moderator
Süper Moderatör
Teşekkürler ustalarım fotoğraflar çok eksik bu fotoğraftada hilal gözükmüyo ben sadece kaya yapısı belli olsun diye attım bunlar zaten iki tane. En azından genel olarak bu konuda bilgi alabilir miyim? Farzedelim ki dediğim gibi ne demek yani . Tam ölçü ve fotoğraflarını inşaALLAH atarım ama şu an gidemiyorum.
Rumlar yasamismi burada kardesim

kzmkzm

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ustam bölgede Rumlar yaşamış. Romalılar da yaşamış.

kzmkzm

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=15329]Mirkut[/MENTION] ustam

Mirkut

Super Moderator
Süper Moderatör
[MENTION=15329]Mirkut[/MENTION] ustam
Ay isaretinin baktigi yonde ortalama 20 adim ilerisinden hafif rampa assagiya dogru setli yer olmali. Orada cokuntu yada sal tasi veya dikenli agac v.s bu lara benzer birsey bulacaksin yada kayalik alan. Ayrica buraya az mesafeli hilalin saginda duzluk dikkatinizi cektimi.

kzmkzm

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=15329]Mirkut[/MENTION] ustam onları şu an bilmiyorum ama gittiğim zaman bunlara dikkat edeceğim inşaALLAH . Ustalarım başka yorumlarınızda var mı gittiğim zaman hepsi ni incelemek istiyorum .

kzmkzm

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Bu arada değerli yorumlarınız için teşekkürler

Mirkut

Super Moderator
Süper Moderatör
[MENTION=15329]Mirkut[/MENTION] ustam onları şu an bilmiyorum ama gittiğim zaman bunlara dikkat edeceğim inşaALLAH . Ustalarım başka yorumlarınızda var mı gittiğim zaman hepsi ni incelemek istiyorum .
Siz gitmezsiniz oda oyle kalir :)
Bak kardesim elimde on yer olsa enson burayla ilgilenirdim hatta varsa baska yer onunla ilgilenirdim. Gorebilecegin enzor yerlerden biridir ve muhtemelen rumlara ait yeralti kalesidir ve mahsenleri. Yinede karar senin incelemekte fayda var. Selametle kal

kzmkzm

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Değerli yorumların için teşekkürler ustam [MENTION=15329]Mirkut[/MENTION] Selametle

kzmkzm

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ustalarım başka yorumu olan varsa onlarıda değerlendirmek isterim