Kabataslak çizim

Esmerr

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Herkese hayırlı geceler değerli ustalar. Bir süredir aklımda olan fakat yaşadığım yere 24-26 km uzaklıkta olduğu için fırsat bulup gidemediğim yerimi kabataslak resmetmeye çalıştım. Şubat Ayında resim ve videolar almak için gittik fakat Karadeniz Bölgesi (hergün yağmur yağabiliyor)* olduğundan,* ve sağanak bir yağmura yakalandığımızdan dolayı sel riskini göze alamadık elimiz boş döndük.* Ama 10-15 gün içerisinde gidip sağlam fotoğraf ve videolarla döneceğim inşallah. Şimdi sizlerle paylaşacağım çizimi ise bölgeyi yüzde yüz tanımlamak için değil de kafanızda bir tablo oluşsun diye paylaşıcam. Bu bölgenin potansiyeli nedir* ?* Şelale gözünde kaya kasa olur mu* ? Kısacası kabataslak yorumlarınız benim için çok önemli ustalarım.* Bu arada çizdiğim kayaların şekline,* büyüklüğüne hiç önem vermeyin sadece şelalenin düzenini size aktarmak istedim. Yorumlarınız bana yol gösterecek :)
NOT : Şelalenin başladığı yerdeki kayada ya balık ya da kuluçkaya yatmış bir tavuğu andıran bi şekil de var. Ya da ben öyle gördüm. 20180407_010842.jpg

deli firat

DOĞACI
Yönetici
Süper Moderatör
xxxxxxxx

image_01-1.png kırmızı cizdigim yerlere birer set yapalım akış mavi cizdigim yerden gidecek yeşil ve sarı olan yerlerde kapsamlı araştırma imkanı olacaktır

Esmerr

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ekli dosyayı görüntüle 188351 kırmızı cizdigim yerlere birer set yapalım akış mavi cizdigim yerden gidecek yeşil ve sarı olan yerlerde kapsamlı araştırma imkanı olacaktır
Ustam değerli yorumun için teşekkürler. Her geçen gün biraz daha tecrübe demek benim için. Sağlam ve kaliteli işaretlerle döneceğim inşallah, dediğinizi de deneyeceğim.

tatar26

Super Moderator
Süper Moderatör
şimdi şöyle bir şeye işkillendim insanlar bir dönem suyun yönünü değiştrip mallarını saklayıp tekrar suyun akışını eski haline getirmişler buna görede bir düşün istersen...

Esmerr

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
şimdi şöyle bir şeye işkillendim insanlar bir dönem suyun yönünü değiştrip mallarını saklayıp tekrar suyun akışını eski haline getirmişler buna görede bir düşün istersen...
Evet ustam haklısın. Bunu hep hesaba kattım, fotoğraflama yapınca daha nokta tespitler yapacağınıza eminim. Çok teşekkür ederim.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yönetici
Co Admin

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

Esmerr

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ustam sana bir sorum daha olacak, bir yerde de yukarıdan aşağıya dökülen 3 şelale var peş peşe dökülüyor ve kazan yapıyor 3 ü de. İlk şelaleden son şelaleye 30 mt falan mesafe var. Sorum şu, her 3'lü kazan şelalede define olur mu yoksa işaret mi aramak grrekir ?

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yönetici
Co Admin
Ustam sana bir sorum daha olacak, bir yerde de yukarıdan aşağıya dökülen 3 şelale var peş peşe dökülüyor ve kazan yapıyor 3 ü de. İlk şelaleden son şelaleye 30 mt falan mesafe var. Sorum şu, her 3'lü kazan şelalede define olur mu yoksa işaret mi aramak grrekir ?
Genelde olabilir deriz.
Bu nedenle kaynak su yatagi degistirilmeye calisilir ve altta oda var mi bakilir.
İmkan yoksa suyun en az oldugu donemde gidilir ve bu kontrol yapilir.
Ana mal olmasada al-git hediyesi olur.
Saklayan bunu biz bulup alalim diye degil, ihtiyaci oldugunda gelip kendisi almak icin saklar. Biz buna hediyesi diyoruz.

İsaretler cok cok onemlidir.
Gomu ve mezar olan selalelerde muhakkak isaretler olur.

Selaleler cozulmus yerlerdir.
Googleden detayli arastirma yap,
Notlar alip gidince hepsini o alanda aramak ve bakmak sizi hedefe yaklastirir.

Son düzenleme:

Esmerr

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Genelde olabilir deriz.
Bu nedenle kaynak su yatagi degistirilmeye calisilir ve altta oda var mi bakilir.
İmkan yoksa suyun en az oldugu donemde gidilir ve bu kontrol yapilir.
Ana mal olmasada al-git hediyesi olur.
Saklayan bunu biz bulup alalim diye degil, ihtiyaci oldugunda gelip kendisi almak icin saklar. Biz buna hediyesi diyoruz.

İsaretler cok cok onemlidir.
Gomu ve mezar olan selalelerde muhakkak isaretler olur.

Selaleler cozulmus yerlerdir.
Googleden detayli arastirma yap,
Notlar alip gidince hepsini o alanda aramak ve bakmak sizi hedefe yaklastirir.
Anladım ustam teşekkürler, bir de şu var şelalenin etrafında bir insanın hareket etmesi, çalışması nerdeyse imkansız, çok dik bi şekilde aşağı inen bir şelale. Oranın da çevre fotosunu alıp paylaşıcam inşallah