Kale Yada Ziyaret Olarak Düşündüğümüz Yer - Bol Resim - Yardım Lütfen

PReSCoLD

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba arkadaşlar köyümüzün en yüksek noktalarından bi yer burası, bölgeye hakim bi nokta, bulunduğu ilin bir ucundan öbür ucunu görüyor neredeyse, bura da gördüğümüz bazı işaretler ve mezar olarak düşündüğümüz bi yer var, eski ermeni yerleşim yeri, çok daha öncesinde de Artukluların yaşadığı bi yer.
Resimler aşağıdaki gibi:

Mezar olarak düşündüğümüz yer,

Mezarın Üstü:

Mezarın hemen yanında bulunan küp parçaları

Kuzey Yamacında bulunana ter V işaretli doğal oluşum yada yapay mağara gibi 3-4 metre uzunluğu var:

Kurt kafasına benzer taş:

Bazı taşlar üstünde gördüğümüz çarpı işaretleri:

Oturaklı bi taş

Gerçekten bi işaret olarak düşündüğüm tek yer (tepenini batı yamacında yer alıyor):

http://i.hizliresim.com/A3W55r.jpg

Görünen Ters V işareti arkaya kadar uzanıyor ters bi oluk gibi:

Yine Batı yamacında V şeklinde yarılmış bi kaya:

Kale olarak düşünmemizi sağlayan şeylerden biri de bu şekilde dizili kayalar (çevresinde bazı yerlerde yine mevcut):

Yandan insan yüzüne benzeyen bi kaya Batıya doğru bakıyor (Batı yamacında kalıyor):

Basamaklar ?

Küp Kaya

Ziyaret Ağacı:

Dikdörtgen oyulmuş kaya:

http://i.hizliresim.com/gXEZD0.jpg

Tepenin GENEL görüntüsü:

Evet arkadaşlar resimer bu şekilde, buradan bişey çıkar mı ?

fatih7979

Super Moderator
Süper Moderatör
bu rsımlerden bısey cıkmaz burası kale ıse buranın dogusuna bak mezarlar ordadır

PReSCoLD

Member
Kayıtlı Kullanıcı
bu rsımlerden bısey cıkmaz burası kale ıse buranın dogusuna bak mezarlar ordadır
Merhaba hocam,yorumun için teşekkür ederim,

İlk defa böyle bir yer resimliyorum o yüzden nelere dikkat edeceğimi, nereleri çekeceğimi bilemedim, işaret gibi gördüğüm yerleri resimledim resimler kötü olabilir resimler haricinde sormak istediğim genel olarak bölgeyi gördünüz bu bölgeden hiç bişey çıkmaz mı, bu kayaların hepsi doğal oluşum mu ? doğu kısmında mezar olabilir demişsiniz doğu kısmının resmi yok ama ben baktığım zaman bi kısmı ormanlıktı bi kısmıda ormanlığın ilerisinde burun gibi çıkık kayalar vardı doğuya bakan. Mesafe çok uzak yakınımda olsa oranında resimlerini alır getirir paylaşırdım.

PReSCoLD

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Ekli dosyayı görüntüle 116136mesela burdakı taşı cıkar bakalım ne olacak ama kale ıse bura mezarları buranın dogusunda olur yakınlarda kılıse olur yasantı yeri olur
Çevrede Kilise yada herhangi bi yaşam belirtisi göremedik hocam çoğu yere orman ekilmiş zaten çevreye ait 1-2 resim ekleyeyim :

Tepenin aşağısı:
IMG_4112.jpg

Tepe noktada güneybatı yamacı:
Tepe noktadan güney  batı yamacı.jpg

Tepe noktadan Güney Doğu yamacı:

IMG_4027.jpg
Kuzey:
IMG_4106.jpg

Güney:

IMG_4105.jpg

omurcelik

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
jBm1Mj.jpg

kardeş ben bu işlerde usta değilim amma gözüme takılan yeri işaretledim.. biraz çalışamk lazım gibi duruyor ayrıca diğer resimlerdede bir çok şey var ustalar yardımcı olur insallah rastgele...

PReSCoLD

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Ekli dosyayı görüntüle 116148

kardeş ben bu işlerde usta değilim amma gözüme takılan yeri işaretledim.. biraz çalışamk lazım gibi duruyor ayrıca diğer resimlerdede bir çok şey var ustalar yardımcı olur insallah rastgele...
İnşallah hocam ben baktığımda sadece kaya olarak gördüğüm şeylerde üstadlarımız dünya kadar işaret buluyor: ) İnşallah bişeyler çıkar..

PReSCoLD

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Diğer gidişimde gösterdiğiniz yerlerin detaylı resimlerini çekeceğim üstadlarım :)

PReSCoLD

Member
Kayıtlı Kullanıcı
üçgen.jpg

Benim en çok dikkatimi çeken noktalardan biri çarpıdan ziyade üçgen gibi orada sanki bi kapak bi kapı gibi duruyor yanılıyor muyum acaba ?

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
Ziyaretmiş hocam biraz önce öğrendim
İkinci resimde taş yığını varya orası mezar tümülüs tipi giriş güneyde. Yıgıntı nın güney Yamacı nda oraya ait olmayan arabanın yarısı kadar bir kaya olacak muhtemel rengi siyaha çalacak. Giriş orası.
Bu tepenin doğusu kale olacak orda bir in bir magra olacak orayıda resimle. Mezara 800 metreye yakın kale.

PReSCoLD

Member
Kayıtlı Kullanıcı
İkinci resimde taş yığını varya orası mezar tümülüs tipi giriş güneyde. Yıgıntı nın güney Yamacı nda oraya ait olmayan arabanın yarısı kadar bir kaya olacak muhtemel rengi siyaha çalacak. Giriş orası.
Bu tepenin doğusu kale olacak orda bir in bir magra olacak orayıda resimle. Mezara 800 metreye yakın kale.
Hocam 2. resim demişsiniz de 2.resim benim mezar olarak düşündüğüm yer mi ? yani bu resim: