Kamp alanında karşılaştığım enteresan kaya figürleri

The Thing

C*
Süper Moderatör
Enteresan evet, doğal oluşum değilseler, fok balığı ve kamlumbağayı andırıyor.

odin

Editör
fok degilde kafa kopegi andiriyor sanki yukari bakar durusu var. karsisinda ne var? birde fotograflama hiç olmamis.

Heavyduty

Yeni Üye
Fok veya köpek olarak adlandırdığınız taşın tam karşısında yüksek bir kaya var tahmini yüksekliği 3-4 metre hacim olarakta 40 metrekare bir alan kayalık kayalığın üstünde de içinde su birikmiş buz tutmuş yuvarlak oyuk var oyuğun hemen bitişiğindeki kayada da 4. resimdeki figür var

odin

Editör
mezarin var muhtemelende kayanin icinde veya altinda.

Heavyduty

Yeni Üye
oldukça büyük bir alan burası tüm bu figürler ve kayaların olduğu alan bin metrekareyi toplar sanırım ve ayak basılmamış yapıldığı günden bugüne.Ayak basılmadığını şuradan anladım tüm figürler olduğu gibi duruyor ve yerlerde 50 cm kalınlığında yapraklar var ulaşım çok zor asfalta 18 km içeride 18 kmlik yolu jipimle 1.5 saatte gidebildim çoğu yerde vinçlemek zorunda kaldım resimlendirme konusundan pek anlamam bu kadar resim çekebildim.

Smokin

Moderatör
Moderatör
oldukça büyük bir alan burası tüm bu figürler ve kayaların olduğu alan bin metrekareyi toplar sanırım ve ayak basılmamış yapıldığı günden bugüne.Ayak basılmadığını şuradan anladım tüm figürler olduğu gibi duruyor ve yerlerde 50 cm kalınlığında yapraklar var ulaşım çok zor asfalta 18 km içeride 18 kmlik yolu jipimle 1.5 saatte gidebildim çoğu yerde vinçlemek zorunda kaldım resimlendirme konusundan pek anlamam bu kadar resim çekebildim.
Ilk beş resim oldukça güzel. Hangi bölge ki bu kadar bakir kalmış

Turko

Uzman
Ayı dayanmış sırtını kaşıyor. Ağaçta oyma var. Güzel yer. Rast gelsin.

Heavyduty

Yeni Üye
Ilk beş resim oldukça güzel. Hangi bölge ki bu kadar bakir kalmış
Burası Trakya da bulgaristan sınırlarına yakın bir yer biraz araştırdım bölge eşkiyaların yaşadığı ve bu tarz yerlerde kaya içi sandıklarının olduğu yazıyor bende tarih bölümü okuduğum için üniversite de elimde bir takım kaynaklar var onlara istinaden bölge değerli bir yer olduğunu anladım bu işlerden hiç anlamam nedir nereye hangi gözle bakmam gerektiğini bilmem fakat ilk fırsatta bu alana gidip daha detaylı fotoğraf çalışması yapacapım

Turko

Uzman
Burası Trakya da bulgaristan sınırlarına yakın bir yer biraz araştırdım bölge eşkiyaların yaşadığı ve bu tarz yerlerde kaya içi sandıklarının olduğu yazıyor bende tarih bölümü okuduğum için üniversite de elimde bir takım kaynaklar var onlara istinaden bölge değerli bir yer olduğunu anladım bu işlerden hiç anlamam nedir nereye hangi gözle bakmam gerektiğini bilmem fakat ilk fırsatta bu alana gidip daha detaylı fotoğraf çalışması yapacapım
Tamam kamp yapıyorsun birsey demedik biz görmedik seni keyfine bak :)

Heavyduty

Yeni Üye
Tamam kamp yapıyorsun birsey demedik biz görmedik seni keyfine bak :)
7-8 yıldır kamp yaparım çok yer gördüm son zamanlarda arkadaşlarım hep bu konulardan bahsettiler bende inanmadığımı söyleyedim.Geçenlerde bir arkadaşıma fotoğraf arşivimi gösterdim baya şaşırdı geçtiğimiz hafta sonu onu kampa götürdüm biryere ve gittiğimiz yerde küp parçaları bulunca ertesi gün yani bugün direkt bu foruma üye oldum :)