• Soru sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Kanal ustalar yardim lutfen

Wise99

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ustalar yorumlarsaniz sevinirim

S.a ustalar oncelikle herkese selam olsun.
Bu isaret nedir yon verebilirmisiniz
Resimleri telden yukluyorum kalitede sorun olabilir
Yorunlarinizi bekliyorum

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

ÖMER HATTAB

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Screenshot_20170505-115826.png
evet resimler kalitesiz
bunların yakınlarını çek
benim görebildiğim lkadarıile sanduka mezara benzettim
net şeyler söylaye bilmek için yakın resimler gerekli.

mayhem

Co Admin
Yönetici
Co Admin
11212121.pnga.s kanalın içinde sağlı sollu murç izleri var bunu 2 parça yapmak istemişler vaz geçmişler yaşam alanı olarak kullanmışlar kimler kullanmış olabilir bölgenin tarihini araştırdınmı başka işaret yokmudur baktınmı etraflıca uzaktan buralar güzel görünüyor zamanın olunca etraflıca gez resimle buraları yükle konuya arkadaşlar yardımcı olucaklardır iyi formlar @Wise99

Turko

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Sal üzerinde kanal . Hançer ve halkayı bulacaksın.

Fotoğraflara tekrar baktım düzeltme atıyorum konuya , daha doğrusu ekleme yapıyorum. 2. fotoda görünen ağaçlar orayı incele usta. rast gelsin.

ÖMER HATTAB

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Sal üzerinde kanal . Hançer ve halkayı bulacaksın.

Fotoğraflara tekrar baktım düzeltme atıyorum konuya , daha doğrusu ekleme yapıyorum. 2. fotoda görünen ağaçlar orayı incele usta. rast gelsin.
kanal gözüküyor
diğerlerini görmek için yakın çekim gerek.

Turko

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Abi eşkıya işi şüphesiz. Basit bir referans işareti ve sonrasında yön ve mesafe veren hançer son nokta halka. Tek kişilik ufak çapta emanet . İnşallah bulur diğer işaretleri.

kanal gözüküyor
diğerlerini görmek için yakın çekim gerek.

Wise99

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Saolun yorumlar icin bu kanalin aynisi ve biraz kucuk olani var bati yonunde
Birde donem arastirmasini nasil yapabilirz ornek verebilirmisiniz

Son düzenleme:

Turko

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Screenshot_20170505-115826.png

Buraya bir göz at .

Wise99

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Abi eşkıya işi şüphesiz. Basit bir referans işareti ve sonrasında yön ve mesafe veren hançer son nokta halka. Tek kişilik ufak çapta emanet . İnşallah bulur diğer işaretleri.
Saolun usta Eskiya isaret hancer halka dediniz
Bunlara arayacam gittigimde eklerim resimleri bu kanaldan birde kucuk var aynisi gibi 50 mt bati biraz asagida kaliyor

Turko

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Aynı tip sandal altı gibi balık sırtı kaya üzeri kanal , kanalın olduğu kaya üzerinde toprağa yakın dikkat çekmeyen tarafında hançer buldum 8 metre kadar ilerisinde ağaç altında örgü kasa içinde eşyalarını 20 metre kadar ileride hafif eğimli kaya bloğu üzerinde mezarını buldum aynı bloktan kesme taş ile kapatılmıştı . Mahal i kurumuş dere yatağı kenarı idi. Etrafı blok blok öbek öbek kaya ve kayacıklar dan oluşan bir bölgeydi. Genel olarak edindiğim tecrübeler ve eğer tecrübem yok ise işaret bütünlüğünü yada yapılma amacını düşünerek mantığıma yatan fikirler sunarım lakin defalarca tecrübe ettiğim bir husus var özellikle geçiş dönemlerinden bahsedeyim her işaretin dönemi var ve anlattığı bir senaryo var 1200 lü yıllarda mezar diyen işaret 1390 yılında dönemi bitiyor diyelim 1400 de 2 . evresine geçiyor misal oymanın yanına haç geliyor yada oymanın yanına yılan geliyor yada üçgenin yanına murç izi geliyor vs vs mezar burada çok yakında diyen işaret dönem farklılığı ile 50 adım ileride diyebiliyor. Benim bulduğum kanal ile senin kanal arasında dönem farkı varsa hançer değilde oyma olabilir yada halka değilde üçgen oyma olabilir . Netleştirmek için araziyi gezmek şart.

toyalp

Haine merhamet vatana ihanettir.
Süper Moderatör
Aynı tip sandal altı gibi balık sırtı kaya üzeri kanal , kanalın olduğu kaya üzerinde toprağa yakın dikkat çekmeyen tarafında hançer buldum 8 metre kadar ilerisinde ağaç altında örgü kasa içinde eşyalarını 20 metre kadar ileride hafif eğimli kaya bloğu üzerinde mezarını buldum aynı bloktan kesme taş ile kapatılmıştı . Mahal i kurumuş dere yatağı kenarı idi. Etrafı blok blok öbek öbek kaya ve kayacıklar dan oluşan bir bölgeydi. Genel olarak edindiğim tecrübeler ve eğer tecrübem yok ise işaret bütünlüğünü yada yapılma amacını düşünerek mantığıma yatan fikirler sunarım lakin defalarca tecrübe ettiğim bir husus var özellikle geçiş dönemlerinden bahsedeyim her işaretin dönemi var ve anlattığı bir senaryo var 1200 lü yıllarda mezar diyen işaret 1390 yılında dönemi bitiyor diyelim 1400 de 2 . evresine geçiyor misal oymanın yanına haç geliyor yada oymanın yanına yılan geliyor yada üçgenin yanına murç izi geliyor vs vs mezar burada çok yakında diyen işaret dönem farklılığı ile 50 adım ileride diyebiliyor. Benim bulduğum kanal ile senin kanal arasında dönem farkı varsa hançer değilde oyma olabilir yada halka değilde üçgen oyma olabilir . Netleştirmek için araziyi gezmek şart.
Altın bilgiler yüreğine sağlık ustadım. Tüm üyeler okumalı hazine kadar değerli bilgiler. Hani bir söz vardır üstadım "Ben sana bir yemeklik balık vermiyorum, balık tutmayı öğretiyorum." işte tam da bu demek. Selametle

Turko

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Teşekkür ederim güzel sözlerin için, sözlerinde varlığında kıymetli keyifle takip ediyorum yorumlarını Allah razı olsun.

Altın bilgiler yüreğine sağlık ustadım. Tüm üyeler okumalı hazine kadar değerli bilgiler. Hani bir söz vardır üstadım "Ben sana bir yemeklik balık vermiyorum, balık tutmayı öğretiyorum." işte tam da bu demek. Selametle

Wise99

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Saolun ustam bn gezip gerekli yerleri ceker resimleri ve yuklerim konuya ek olarak