• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

kapak kayamı bakarmısınız

1zuvay

Member
Kayıtlı Kullanıcı
IMG_0284[1].jpgIMG_0290[1].jpgIMG_0292[1].jpgustalar burada çubukla boşluk tespiti yaptım kazdığımda bu taşla karşılaştım bayozla vurduğumda 3cm mermer kalınlığında horasanı gibi kalıp kırıldı taş bu haliyle şuan lahite benzettim ama çok kısa1.20 cm yardı edermisiniz

1zuvay

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Yorumlayacak usta yolmu

1zuvay

Member
Kayıtlı Kullanıcı
ustam şöyle anlatayım coğrafyayı ormanın içinde eski patika üzerinde 25m kare boşlukta 4mt ilersinde su kaynağı kışları aktif böyle özellikleri olan bir yer

The Thing

Super Moderator
Süper Moderatör
Neye göre boşluk tespit tespit yaptınız, çubuk kullanımın nasıl.

1zuvay

Member
Kayıtlı Kullanıcı
çubuk kullanımım iyidirEkli dosyayı görüntüle 248916bu taştan şüpelendik çevresini çubukla baktım önü boşluk verdi bizde kazdık 1.5mt de yukardaki taş çıktı şimdi ne yapmalıyız

Son düzenleme:

Mirkut

Super Moderator
Süper Moderatör
çubuk kullanımım iyidirEkli dosyayı görüntüle 248916bu taştan şüpelendik çevresini çubukla baktım önü boşluk verdi bizde kazdık 1.5mt de yukardaki taş çıktı şimdi ne yapmalıyız
Güzel yer butur taşlar bazen son nokta olarak kullanılmış. Geneldede altta mezar odaları olur ve çevredede birkaç yüzeysel definler olur. Giriş hemen altımı dersen ihtimaller içinde var, fakatsiz yinede bakabilirseniz tünel bakın. Selametle kal

akhenaton

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Slm ustam yön verebilir bir ucu sivrimi bak tünele yönde verebilir.
Bende aynısına denk geldim taş yığma mezarda çubukla iyi etüd yap.

1zuvay

Member
Kayıtlı Kullanıcı
aynı taşa rastlamışşınız tünelmi odamezarımı taşın altında mı sen sonuca vardınmı sivri ucu var

akhenaton

Member
Kayıtlı Kullanıcı
aynı taşa rastlamışşınız tünelmi odamezarımı taşın altında mı sen sonuca vardınmı sivri ucu var
Ustam altında tünel olabilir kayanın sivri tarafıda odayı verebilir.sara tavsiyem çubukla iyi araştırma yap herşey sende bitiyor biz burdan ne sööylesek boş

1zuvay

Member
Kayıtlı Kullanıcı
daha farklı ustalarında yorumlarını müsaitseler beklerim

1zuvay

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Bu konu hakkındabaşka yorumu olan varmı

Tastan

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Burdan gereken yorumlar gelmiş siz tekrar tespit yapın varsa tuneli odayı bulun derinlik ve metal testlerinizi uygulayın sonrasında emin olursanız işlem düşünün

Gönül_Eri

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Çubukla boşluk baktım dediniz. Yüzeyde herangi bi iz emare varmıydı ? Peki aldığınız boşluğun ölçüleri nedir ? Derinlik aldınız mı, aldıysanız kaç mt.de görünüyor bu boşluk ? Almış olduğunuz derinlik ölçüsü ile şuan karşınıza çıkan taşın arasında 'ne kadar mesafe kaldı ? Çukura inip taşın üstünde tekrar çubuk tuttuğunuzda hâlâ boşluk veriyor mu ?