• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Kapak olma ihtimali varmıdır?

salihsaçak123

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleyküm değerli ustalar,burası tepeye hakim noktada, bi dağın en tepesinde çıkması baya güç bir yerde, yeterli fotoğrafım yok lakin ihtimal var mı yokmu öğrenmek için bilgilerinize sunuyorum, yorumlara göre gidip ayrıntılı foto cekebilirim şimdiden ilginize teşekkür ederim . IMG-20170717-WA0005.jpgIMG-20170717-WA0006.jpg

Cenat

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Slm kapak olma ihtimali tabiki var eski yapılara gayet uygun konumda işlem yapmak gerekir tespit için üst kısımlarını incelemenizi tavsiye ederim havalandırma ve aydınlatma için kullanılan delikler mevcutmu yeriniz güzel yüce Rabbim gönlünüze göre versin .
Ustalar bakar şimdi fikirlerini beyan ederler.
Kolay gelsin.

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör
Etrafta herhangi bir işaret yoksa doğal derler buraya ustam. Lütfen yorumlardan önce ayrıntılı fotoğraf çekiniz.

Sevgiler.

DİVANE

Moderatör
Moderatör
kardeş giriş gibi duruyor sol tarafındaki V mi üçgenmi sağ tarafta yerde düzgün kapatılmış görünen büyük taş kapı dediğiniz yerin arka üst tarafta haç ve farklı işaretler gözüküyor daha arkalarda oymalar var buraları kontrol edip kapı gibi olan yerde dahil boşluk kontrolü yapıp çevre resimleri yakın ve uzak ayrıca bölgenin tarihi kimler yaşamış detaylandırırsanız ustalarımız daha iyi yardımcı olurlar resim bu haliyle yaklaştırınca bozuluyor bu haliyle kapıyı bir çalın ne diyecek kolay gelsinIMG-20170717-WA0006.jpg

kaf

Member
Kayıtlı Kullanıcı
PhotoGrid_1500409997472.jpg

Hayırlı akşamlar.

Kaplumbağanın gözü kusursuz oyulmuş sanki.

eski

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
solundaki kaya ile birlikte açıp bakabilirsin.

Shdw44

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Sol kaya üzerinde oturmuş oğlak benzeri birsey var ayrıca bir kaç insan yüzü hep aynı noktayı gösteriyor yeni üye olduğum için resim yüklemeyi bilmiyorum saygilar

timur964

konularim
Süper Moderatör
IMG-20170717-WA0006[1].jpg

önce işaretli yeri aç belki hediye vardır sonrada mutlaka kapak dediğin yeri işallah boşluk sesi gelir

toyalp

Haine merhamet vatana ihanettir.
Süper Moderatör
Dikkat et kardeşim tuzaklı bir yer kapının dibinde delikten çıkan yılan kabartması bunu ifade ediyor. Kapak dediğin taşı çıkarman için tuzaklı kaya üzerinde çalışman gerekiyor haberin olsun. Ayrıca işaretlediğim yerleri iyi incele işaret olanları resimle delik olanları ise yılan kamera varsa içini gör ya da derinliklerini yokla bizi bilgilendir. Şimdilik bu kadar selametle

IMG-20170717-WA0006.jpg

Turko

Super Moderator
Süper Moderatör
IMG-20170717-WA0005.jpg

Usta daire içinde kalan kısımların yakın fotoğrafı var mı . orası çok önemli eğer doğal oluşumlar göz boyamıyor ise özellikle mavi halka ile işaretlediğim yerde boğa görüyorum . Etrafında inceleme yapman gerek yeni görseller gelirse güzel olur. Yoksa benim için oluşum aşamasında sıkışmadan dolayı kapı formunu almış doğal bir yer. Rast gelsin.

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yönetici
Co Admin
Ustam, konuyu açıp gitmişin, bir daha da görünmemişin.

Ya çözdün, ya kontörün bitti. :)))

Hayırlısı bakalım.

Gelince yorumlara bak da, biraz bilgilendir bizi inşallah.

Burası nedir, ne değildir??
Kimler gelmiş, kimler geçmiş..?
Hikayesi var mı bu alanın, ne isim veriyorlar buraya...???

Kolay Gelsin.

beyazzadam16

Super Moderator
Süper Moderatör
Çok yanıltıcı ama mezar olma olasılığı daha ağır basıyor, yesillenme ve o siyah sızıntı gibi iz , sanırım talih kuşu vurmuş olabilir

salihsaçak123

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Saygıdeğer ustalarım yorumlar için teşekkür ederim,bu yere ben kendim gitmedim bi arkadaş gönderdi o yüzden elimde detaylı foto yok ama yorumlar üzere yol göründü bize gidecez bakacaz inş .Yerimiz lidya\sardese 50 60km uzaklık da etrafında büyük İskender parası bulunmuş dağın dibine yakın mevkilerde elektron para da bulundu gurupyakalamış bi arkadaş lidya elektronu olduğu söyleniyor.ilk foto geldiğinde ben #Turko ustam gibi düşündüm taş sıkışmış gibi doğal geldi bide kalb neyi görmek isterse göz onu görür yanılgıya düşmemek için siz değerli ustalarının bilgisine sundum görünen oki gidip detaylı foto çekmek gerekiyor elimdeki iş bitince inş oraya gidip gerekli fotoğrafları çekeceğİm.RABBİM GÖNLÜNÜZE GÖRE GÖNLÜMÜZE GÖRE VERSİN SELAMETLE..

salihsaçak123

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ustam, konuyu açıp gitmişin, bir daha da görünmemişin.

Ya çözdün, ya kontörün bitti. :)))

Hayırlısı bakalım.

Gelince yorumlara bak da, biraz bilgilendir bizi inşallah.

Burası nedir, ne değildir??
Kimler gelmiş, kimler geçmiş..?
Hikayesi var mı bu alanın, ne isim veriyorlar buraya...???

Kolay Gelsin.
Ustam bilgilndirme yaptım yorum olarak okuyabilirsiz ilginiz için teşekkürü borç bilirim ve şimdilik başındayız sonuna gelirde netice olursa inş, haberiniz olur selametle..