Kapak taşı, arslan , ve ayak izi

Taskaya285

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba bir çalışmada yerin 1 mt altında ekteki yuvarlak taş ters şekilde çıktı altı çanak şeklinde biz çanağı gördük ve çıkarırken kırıldı ancak ekte görebilirsiniz. Kaya bir kaya tepe üstünde çıktı. Kaya tepenin alnında aslana ve ayak izine (dikene taşta) benzettiğim iki resimide ekte sundum yorumlarınızı bekliyorum

Ekli dosyalar

neronero

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
aslan değil onu söyleyebilirim.
aslan aslan gibi net olmalı baktıgın zaman aslan diyebilmelisin

a_g_x_14

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Bİ kere o aslan dediğiniz kaya yapı itibari ile işaret yapımında tercih edilen bir kaya türü değildir.gevşek parçalanabilen kara kayaır o.ve aslan değil o muhtemelen benzettiniz.Aslan işareti çok nadir yer ve noktalarda yapılır.yapıldımıda kendine bakıtır ben burdayım der yani.bukadar basit olamaz.

Turko

Süper Moderatör
Süper Moderatör
3 cu resimdeki tasa istinaden , değerli tespiti yapın, boşluk bakın en iyi ihtimal boşluk alırsanız. 1-2 mt daha işlem yaparsınız sonuç alamazsınız zorlamayın.

Taskaya285

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
@;
3 cu resimdeki tasa istinaden , değerli tespiti yapın, boşluk bakın en iyi ihtimal boşluk alırsanız. 1-2 mt daha işlem yaparsınız sonuç alamazsınız zorlamayın.

Ekte olduğu gibi bir kazı yaptık değerli yi çubukla ancak boşluk alıyoruz taşın tam altına 1.5 mt daha gittik, fakat horasan bizi yana döndürdü ancak 4 mt aşağı 3 mt yana olarak kazıdan vazgeçtik. Kaya deliniyordu çünkü.
ayrıca son hilti vuruşlarında üstteki uzak taşlarda bir uğultu geliyordu

ana başlığa bir kaç resim daha koydum

Taskaya285

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
7AF31B43-3B9C-49AE-B234-DB52172CB183.jpeg
Yuvarlak taşın çıktığı bölge
akabinde yaptığımız kazı

[video=youtube_share;igXMlK1uR3s]https://youtu.be/igXMlK1uR3s[/video]