Kaplumbağa alınmış mı ?

Mehmetk

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
IMG-20180108-WA0038.jpg
IMG-20180108-WA0041.jpg

Sizce bunun işlemi yapılmış mıdır ?

LabarNa

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Yapılmış .,
ama etrafında nasibinde varsa inşallah sen yaparsın...

DİVANE

Moderatör
Moderatör
[MENTION=18395]Mehmetk[/MENTION] kardeşim bu şekle göre işlem görmüş gibi olsada çevresinde başka şeylerde olabilir bu resimdeki şekiller nedir resim gerekli ayrıca kablumbağanın yakın çevre ve üstünün resimleri gerekli yani anlıyacağın her yönden bolca resimIMG-20180108-WA0038.jpg

kazama

Süper Moderatör
Süper Moderatör
[MENTION=18395]Mehmetk[/MENTION] kardeşim merhaba;
Böyle yerleri görmek güzel oluyor .Resimler çok az hatta yok bile !
Buraya ait baska resimler var ise onlarıda paylaş , görünen pencere nedir ? Ne var içerde ?
Odalar olmalı , ustaca ve ağır işçilikle kapatılan . Toprağın sıfır seviyesinden yükseltinin başladığı toprak dolgu ,kayalıga gelene kadar ne kadar yükselti var ise ;sıfır seviyesi boyunca inilir ama nerden ? Tünel var Asıl odaya geçen ,resimde o şekikde duruyor. O yüzden Detaylı resimler lazım kardeşim .

Ekli dosyalar

28karayel28

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Güzel bir yer bol fotolarla çozülebilir .kazama kardeşin dediği yerlerde boşluk ara

Pscyhe

Engellendi
Cok guzel bir gorsel.olmus.resimleme daha detayli olsa muhtesem olacakti..goruntu itibari ile elden gecmis.ama genede burda cihaz kullanilip arastirma yapmakta fayda var..boyle bir kaplumbaganin malinin bu kadar basit yere saklanip gelinde alin denecegini sanmiyorum.acilan yerde yemleme yada hediyelik olayi olmus olabilir

İndiana jones1

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Ustam şu işaretlediğim yerleri değerli maden tesbiti yap ayının baktığı yeri incele fotorafla yanda balta var etrafta ağaç varsa ağaçları incele baltanın boyunu ölç santimi metreye çevir sap olan okla gösterdim yerde ilerle maden tesbiti boşluk tesbiti yap20180117_023056.jpg

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
@Mehmetk kardeşim bu şekle göre işlem görmüş gibi olsada çevresinde başka şeylerde olabilir bu resimdeki şekiller nedir resim gerekli ayrıca kablumbağanın yakın çevre ve üstünün resimleri gerekli yani anlıyacağın her yönden bolca resimEkli dosyayı görüntüle 176856
Ustam öpüşen bir çifti yakalamışsınız :200: Bunları ayırmak zor olacaktır. Bunun dışında senin tosbağa birşeyin sırtında seyahat ediyor. Diğer açılardanda resimlerin varsa ekle yoksa imkanın varsa gidip resimle bakalım başka neler çıkacak.

aa.jpg

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yönetici
Co Admin
Söylenecekler söylenmiş.
Tunel girişini bulmak size kalıyor.
Tunele, tecrübesi olmayan kesinlikle girmesin.
Tunel çok iyi aydınlatılmadan da ilerlenmesin.
Tunel boşsa; 2 gecelik işiniz var. Dolu ise; 2-3 hafta sürer.

Kolay Gelsin.

Mehmetk

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Hepinize çok teşekkür ederim. Bu bölgeye baharda gideceğim. Ayrıca yuvarlak oymalar da var. Konuyu acip geri dönüş yapamadığım için özür dilerim hepinizden KPSS çalışıyorum bakamadım bir süre.

Mehmetk

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Başka resim yok şu anda. Yeri de başka köyde işlem yapılması zor benim açımdan. Ama gidince her bölgeden fotoğraf alıp göndereceğim hem görsellik olur hem sizin yorumlarınızla tecrubem artar.

Mehmetk

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ama hatırladığım kadarıyla ağaç yoktu abi. İnceleme bahara kalacak ama dediğiniz her şeyi ekran görüntüsü almak suretiyle sakladım. Teşekkür ederim. Yuvarlak oymalarin fotosunu bulursam atarım.

Mehmetk

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=18395]Mehmetk[/MENTION] kardeşim bu şekle göre işlem görmüş gibi olsada çevresinde başka şeylerde olabilir bu resimdeki şekiller nedir resim gerekli ayrıca kablumbağanın yakın çevre ve üstünün resimleri gerekli yani anlıyacağın her yönden bolca resimEkli dosyayı görüntüle 176856
Gittiğimde her açısını sizlerle paylaşacağım inşallah abi.

Mehmetk

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=18395]Mehmetk[/MENTION] kardeşim merhaba;
Böyle yerleri görmek güzel oluyor .Resimler çok az hatta yok bile !
Buraya ait baska resimler var ise onlarıda paylaş , görünen pencere nedir ? Ne var içerde ?
Odalar olmalı , ustaca ve ağır işçilikle kapatılan . Toprağın sıfır seviyesinden yükseltinin başladığı toprak dolgu ,kayalıga gelene kadar ne kadar yükselti var ise ;sıfır seviyesi boyunca inilir ama nerden ? Tünel var Asıl odaya geçen ,resimde o şekikde duruyor. O yüzden Detaylı resimler lazım kardeşim .
Ustam inşallah fotoğrafları coğaltacağim uzun bir süre sonra. Dediğim gibi benim işlem yapmam çok zor hem acemiyim hem yan köyde şikayet edilirim. Ama sizin için gidip bol bol fotoğraf çekeceğim. Zaten görmek de bulmak kadar değerli. Geçmiş medeniyetlere bakmayan insan ilerisi için adım atamaz ve kendini geliştirmesi zorlaşır bence bu yüzden de siteye üye oldum. Bu keşif gezilerinde hiçbir şey bulunmasa bile insan bir mana ile köyüne gidiyor isli bir demlikle çay içince mal bulmuş kadar oluyor :)))