Kaplumbağa bilgisi olan ustalar buyrun

Vatan

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
BEFC864E-4B39-49DE-9EB4-891448830054.jpegUstalar hayırlı akşamlar öncelikle sormak istedigim şey kaplumbağa önünde boşluk tespit ettim 1.50 Metre derinliğinde kaplumbağa 70 cm önünde 1.70 e 1.70 oda şeklinde bazı ustalar kaplumbağa deyil diyecekler detaylı fotoları yükleyecem sormak istediğim oda yani mezar bulunması normal mi yoksa yanıltımı

Pirana

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Biraz ustten gunduz isigi olsa iyi olurmus ama kaplunbaga buyuk ihtimal arazi nin farkli resimleri de olsa iyi olurdu

Acemiavci1

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ekli dosyayı görüntüle 249200Ustalar hayırlı akşamlar öncelikle sormak istedigim şey kaplumbağa önünde boşluk tespit ettim 1.50 Metre derinliğinde kaplumbağa 70 cm önünde 1.70 e 1.70 oda şeklinde bazı ustalar kaplumbağa deyil diyecekler detaylı fotoları yükleyecem sormak istediğim oda yani mezar bulunması normal mi yoksa yanıltımı
olabilir işareti de vardır belki de mezar deil odadır en kesini işlem yapmak incele ölç tart biç deneme yanılmadır hayat bazen belki de doğru yoldasındr hiç bi şey olmasa tecrübe olur;)

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yönetici
Co Admin
Oda olcusu kucuk.
Derinlik az.
Bu kaplumbaga ait oda en az 3-4 metre derinlikte olur.
Uzerinde sunak var mi..?

Detayli bir sunum yap.
Mujde deneni ve odasini goruruz insallah.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yönetici
Co Admin
Kaplumbaga demek mezar odasi demektir.
Figur olarak secilmesinin sebebi de budur.
Baska dusunceler seni yorar. Mezari bulacaguz kardasim.
Kolay olmaz zordur. İslem yapan bilir :))

Gönül_Eri

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Ustalar daha iyi bilir ama kaplumbağalar genelde müjdesi olan işaretlerdendir. 4 bi yanından resimler çekin şöyle etraflıca bi görelim, ona göre değerlendirelim. Burdan göründüğü kadarı ile mekân çalışma yapmaya müsait gibi siz burayı halledesiniz. Allahın izni ile

Turko

Super Moderator
Süper Moderatör
Kaplumbağa ise önce görmek gerekir. Kafada kesik var mı kol bacak yerinde mi kuyruk sallıyor mu yoksa kuyruk toprak altında mı . O dediğin ölçüler olsa olsa kaya dır çubuk açar kapar döner mezar var sanırsın . Az çekmedik kayalar dan boşluk diye. 6 yıl önce boşluk var dediğim yerde çoban dan dolayı işlem yapamıyorlardi. Bugün yarın derken 6 yıl geçmiş. Bugün biri aradı kayıtlı değil bakmadım sonra mesaj attılar WhatsApp tan abi dediğin yeri sonunda eşe ledik bu kaya çıktı demişler. Kimi aradınız kimsiniz ne kaya sı ne diyorsun anlamadım kardeş dedim inkar ettim benliğimi. Yalancının saçı yansın kim ölmüş yalandan suç bastırdım çamura yattım :)

Gönül_Eri

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Kaplumbağa ise önce görmek gerekir. Kafada kesik var mı kol bacak yerinde mi kuyruk sallıyor mu yoksa kuyruk toprak altında mı . O dediğin ölçüler olsa olsa kaya dır çubuk açar kapar döner mezar var sanırsın . Az çekmedik kayalar dan boşluk diye. 6 yıl önce boşluk var dediğim yerde çoban dan dolayı işlem yapamıyorlardi. Bugün yarın derken 6 yıl geçmiş. Bugün biri aradı kayıtlı değil bakmadım sonra mesaj attılar WhatsApp tan abi dediğin yeri sonunda eşe ledik bu kaya çıktı demişler. Kimi aradınız kimsiniz ne kaya sı ne diyorsun anlamadım kardeş dedim inkar ettim benliğimi. Yalancının saçı yansın kim ölmüş yalandan suç bastırdım çamura yattım :)
Seni oraya kadar yorup 6 yıldır bi işi yapmamışlarsa oh olmuş onlara ustam 😁

Tastan

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bu tospa seni yorar önce onu belirteyim kaplumbaganın durusu yönleri önü ve arkası dere su yada kuyu nerde önemli üzerindeki işaretler belirlenmeli zahmetlidir zordur ama ulaşılmaz degildir herşeyden önce senin yapman gereken geniş çaplı detaylı bir sunum ozaman kıymetli ustalarımız yol gösterecektir

Vatan

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Resim çektiğim kaplumbağa anlatayım kuyruk yok üst desenli boynu kesik belli yani ön ayak var soldaki kırık gibi arazi müsait ustamın dediği gibi önünde tas var onun boşlugu olma ihtimalidir var dere var yanında

Smokin

Moderatör
Moderatör
Resim çektiğim kaplumbağa anlatayım kuyruk yok üst desenli boynu kesik belli yani ön ayak var soldaki kırık gibi arazi müsait ustamın dediği gibi önünde tas var onun boşlugu olma ihtimalidir var dere var yanında
Dört açıdan dan resimleme yapmalısın.
Gerisi gelir
Selametle

Vatan

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
D995A4B2-E202-4649-AA31-F8F34917E0D3.jpegArkadan çekilmiş bi foto eskilerden bi ustamız denmişti

Keskingöz

Moderatör
Moderatör
Gayet olumlu ve yerinde bir kaplumbağa. Yalnız kafasını yukarı kaldırmış. Aldığınız boşluğu başka araç ve yöntemler ile teyit ediniz.
Güzel bir sunum ile dönmeniz dileği ile..