Kaplumbağa Define İşaretleri Anlamları

Koray Kor

Admin
Administrator
Katılım
9 May 2017
Mesajlar
567
Tepkime puanı
951
Puanları
11
Kaplumbağa İşareti İster oyma ve isterse kabartma olsun, şekil olarak ifade ettiği görüntü çok önemlidir. Hayvanlara ait resimler kullanılırken, hayvana ait özellikler ön planda tutulur ve çözümler o mantıkla yapılır. Kaplumbağa, bize hazinenin olduğu yeri, yönü hakkında bilgi verir.

Kaplumbağanın üzerindeki işaretler, etrafındaki işaretler, kaplumbağanın yönü, ayaklarının yönleri çok dikkatli incelenmelidir. Aşağıda verilen kaplumbağa çizimleri de birbirinden farklı olup hepsinin anlamları değişik olayları ifade eder. Etraftaki düz bir taşın altında gömü olabilir.

Ekli dosyayı görüntüle 243002


1- Kaplumbağa dinsel bir öge olup sırtında altıgen oluşu ile sonsuzluğu vurgulamaktadır. Kaplumbağanın gösterildiği her alanda mutlaka bir tünel, dehliz veya uzun giden bir mağara vardır.


2- Kaplumbağa çok büyükse malı altındadır. Taş yığma mezar olup Lidyalılara aittir.


3- Kafası kabuğunun altında ise sert bir cisimle kırılması önerilir. İçinden çıkması muhtemel 3 adet yumurtaya benzer cisim atılmamalı. Değerlidir.


4– Kaplumbağanın geliş veya gidiş istikametinde su pınar,kaynak aranmalı ve bu su kaynaklarının önünde kesme düz bir taş var ise altına bakılmalı.


5- kaplumbağalar 2 ye ayrılır su kaplumbağası kara kaplumbağası; su kaplumbağasının kuyruğu vardır yüz metre arasın kuyu vardır. kara kaplumbağasının ise kuyruğu yoktur en fazla 9 metre civarında oda mezarı vardır “kabartma ise” yunanlılardan kalmadır.


6- Tüm şifreler kabukta saklıdır genel olarak bölgenin coğrafyasını anlatır kısacası tamamen haritadır. emarenin hangi bölgede olduğunu buradan anlaşılmaktadır, çok meşakkatli iş olup uzmanları tarafından çözülebilir.


7– Eski köy evleri arasına yapılmış kaplumbağa şahıs parasıdır, baktığı evin parasını temsil eder para evin dışında avludadır. çok fazla derin olmamak kaydıyla ortalama 1 metreden mebla alınır.


8- Kaplumbağa olan kayada mutlaka küçük oyma vardır, bu bazen kaplumbağanın önünde bazen yan tarafındadır, küçük oyma varsa mezardır mezar oyma tarafında olur.

Ekli dosyayı görüntüle 243003


KAPLUMBAĞA NEYİ SİMGELİYOR ?


Kaplumbağa işareti çevreye duyarlı işarettir bazen tüm coğrafyayı anlatırken bazende tam karşısında statü yüksek mezarların habercisidir. özellikle sırtındaki haç ve diğer oymalar burada değerli isimlere ait mezarları olduğunu söyler.


Eski çağlardan bu yana her hayvanın her medeniyete göre farklı ritüelleri vardır önemli olan bu farklılığı yakalayabilmektir, öncelik kaplumbağanın dönemi ve hangi medeniyet insanları tarafından işlendiğidir.


Bu açıdan bakarsak bizdeki kaplumbağa neleri çağrıştırıyor? Kaplumbağa en başta azmin zaferini çağrıştırıyor. 1. 2. ve 3. işaret şeklinde birbirine bağlı şifrelerle donatılmış olabilir. bu durumda bizi zorlu bir mantık muhasebesi beklemektedir kuru dere ve deve tüyü rengi tepeler her zaman şifreler arasında yerini almaktadır.


Kaplumbağa evini sırtında taşıyan bir hayvandır. Kimseye muhtaç olmayan ve dünya malı altında da ezilmeyen bir varlıktır bu yönünü dikkate alırsanız hiç ummadığınız bir dikili taşın yada ana kayanın altında parası olabilir, özellikle belirgin kayaların dibine zula edilmiş hediye aranmalıdır.


Kaplumbağa bilgeliğin sembolüdür. Uzun yaşayanın tecrübesi de çok olur. Hayatı bir kitap gibi okuyabilen insanlar, yaşadıklarından da ders çıkarmışlarsa bilge olurlar. Kaplumbağa da uzun yaşamı sayesinde insanlar tarafından bilgeliğin sembolü olarak kabul edilmiştir. kaplumbağa işaretinin emaresine ancak bilgi sahibi kişiler ulaşabilir.


Genel itibarıyla su kaya ve toprak üçgeninin bir arada olduğu yerlerde kapak aranmalıdır. bu durumu direk verebileceği gibi yardımcı ikincil işaretler sayesinde verebilir. örnek bir yılan figürü


Kaplumbağa aynı zamanda sadakatin sembolüdür. Romalılar yaptıkları yeminlere sadık olacaklarını kaplumbağa figürü kullanarak muhataplarına anlatırlarmış ve bunu sırtındaki haç hac figürleriyle teyit edilmiştir. ( dikkat tılsımlıdır)


Kaplumbağa işareti farklı görüşler.


Kaplumbağa olan yerde filozof mezarı vardır. bilgedir, uzun yaşamı temsil eder, kaplumbağa mezarları çoğunlukla düz ovada taş öbekleri şeklinde yapılır. Bu bazen tümülüs olmasada yakın denilebilecek yığmalardır. Kaplumbağa mezarı ararken yerin düz olmasına dikkat edin, bulunduğu zemin bolca toprak içermelidir, dağın sergen kayalıkları arasına bakmanıza gerek yoktur. Çetnik, kanyon yada yarma gibi vadi içlerine hiç bakmayın.


Kaplumbağanın sırt kabuklarındaki çizgiler aslında birer şifreleme tekniğidir. bunu çözen saklı olana ulaşır. eğer mezarsa önde taş öbekleri vardır, 1 yada 2 kilo büyüklüğünde taşlardan oluşmuş öbeklerin altı mezardır. define ise sırttaki işaretler üzeine yoğunlaşın. onları çözerek defineye ulaşabilirsiniz.


Kaplumbağa (Tosba) Devamı:


Kaplumbağanın baktığı istikamette ki renk olarak farklı, şekil olarak farklı taşların altı araştırılmalı. Kaplumbağanın sırtı yapılmış ise dikkat edilmeli. Bir ayrıntıda kaplumbağanın istikamet verecek başı,bacağı,kuyruğu gibi unsurlarının yönünde bulunan yuvarlağımsı veya işlemeli taşların içinin kontrol edilmesini ilave etmekteyiz. Gömüsü çok yakınlardadır.


Kaplumbağa: İlkel sembolizmin ilginç tapım figürlerinden biri de kaplumbağadır. Anadolu’da yaşayan pek çok uygarlıklarca kutsanmıştır. Kaplumbağanın bu denli kutsanmasının en önemli nedeni; üzerinde taşıdığı altıgen motiflerdir. Bundan yola çıkarak eski kavimler doğurganlık ve rakamsal sır olarak “6” nın özelliklerinden biri olan uzun ömürlülüğü bu sembolle ifade etmişlerdir.


Yumurtanın çoklu bölünmesi sonucu altıgenlerden oluşan bir kompozisyon meydana gelir. Çatalhöyük’te de görülen bu sembolik anlatımın Asya mezar taşlarına işlenmiş ve yanlarına (S)’lerin çizilmiş olması son derece anlamlıdır.


Diğer Görüşler


Kaplumbağa statüsü yüksek bilge kişileri temsil eder. Çoğu zaman mezarlarını verir. Kara ve su kaplumbağalarının birbirinden farkı kuyruk olup olmama durumudur. Kuyruk olanı su kaplumbağasıdır. Kaplumbağaya dair unutulmaması gereken en önemli mevzu tünelle varılan oda yada mahzen olmasıdır.


Gördüğümüz kaplumbağa sırtında oyma var ise burası düzlük bir yerdir ve yakında düzlüğün bitiminde hafif tatlı bir bağır aşağısı çeşmedir.Ve bu Kaplumbağanın mezarı çok yakındadır.Yönü veren ise sırtındaki oymanın ayrıntıları ve baş duruşudur.


Gördüğünüz kaplumbağa büyük boyutlarda ise üzerinde herhangi bir desenleme yok ise kendisinde öncelikle kasa bakınız. Bunun başı farklı bir duruş sergilemiyor ve bacakları yoktur.


Gördüğünüz kaplumbağa Uçurumun tam başlangıç noktasında ise ve bu kaplumbağa büyük ise Bu kaplumbağada kesin kasa vardır . Yani son nokta kendisidir.


Gördüğünüz kaplumbağanın sırtında desen var ise yani çaprazlama veya dikey yatay birbirini bölen çizgiler. Dama çizgileri gibi.İşte burda durum değişir .Burada Yine bulunacak olan zemin altı gizli odalardır. Çoklu odalar. Bunun özel sayısal bir çözümü vardır.Tuzak ve tehlike arz eder aynı zamanda.


Gördüğünüz kaplumbağada kuyruk farklı istikamete yani genel duruş durumunu bozan bir şekilde duruyorsa kuyruk.Kuyruk yönünde çeşmeye yakın mevki olur yada suya.Bu yönde farklı saplama taş yada taş öbekleri ile çevrili yer yığma yada çöküntü alanı farklı benzeri renkte kaya aranır.


Gördüğünüz kaplumbağada kuyruk yok oyma yok yardımcı farklı işaret yok üzerinde dikkat edin ayaklarından biri yada başı istikamet vermektedir bu durumda ön ayaklarından biri biraz uzun olur ve farklı olan ayak istikametinde çevrili alan doğala uydurulmuş ama kendini ele veren yer mevcuttur. Burdan mahzen girişi yakalanır.

Ekli dosyayı görüntüle 243004


Diğer Yorum:


Kaplumbağalar genelde mezara bakar. hele böyle düzlük arazide yeri hemen bulunur, çok kolaydır.


kaplumbağa mezarı çok yaşamış insanların mezarıdır. hem uzun ömürlü hemde bilge. zaten mitolojide bilgeliği temsil eder. buna bir örnek vermek gerekirsen sen öldüğünde senin mezar taşına kesin kaplumbağa figürü resmederdik. bunu hak edip hak etmediği gözden geçir.


Filozof mezarıdır, her kaplumbağa aynıdır bilge ve uzun yaşamı temsil eder. biyerde arkeolojik kazı yaparlerken filozof mezarı peşindelerdi kaplumbağaya çok güveniyorlardı ondan filozof dedim değilse bile yakındır.


Bir Görüş Daha


Bana göre kaplumbağa malı toprakta, kayalara çok yanaşma toprak olan yere yoğunluk göster kazılmış tekrar doldurulmuş toprak kendini belli eder. bunlar bildiğimiz normal odalar göbek boyu indiğinde oda kapaklarına gelinir yada doğu tarafında girişi vardır. bide toprak mantığını iyi kullan bunlar yan yana. eğer toprak bulamıyosan asıl yeri olmadığını düşündüğün kayaların altına gir böylesi mezar çoktur. yer yüzünde günahkar olan kişilerin mezarlarına 5-10 kişinin kaldırabileceği doğal kayalar koyarlardı, yer altı tanrıları bunu kabul etmez yukarı tekrar çıkmasın diye mezarın üstüne koca kayalar yıkarlar bu çok yaygındır ama çok insan bilmez.

Ekli dosyayı görüntüle 243005

Kaplumbağa İşareti Devamı

Kaplumbağanın kafası içerideyse eyer, yapmanız gereken kaplumbağanın kabuğunu sert bir cisimle vurmanızdır. Sakın içinden çıkanları atmayın, bunların içinde elmas veya değerli taş vardır. ( tecrübe edilmiştir, diğer işaretler gibi ) bu bilgi kafası içerde olan kaplumbağanındır.

Birde ayakları ve kafası dışarı da olanda var oda yön ve yol verir yani karşısına veya sağına, soluna yön verir.
Kaplumbağanın ölçüsünü boynunu ölçerek alırsınız diğer bir işlemde üzerindeki pul sayısını sayarak ona göre gidilir.


Kaplumbağa ile ilgili olarak farklı yaklaşımlar sergilenebilir.


Bunların ilki sırtındaki altıgen şekillerdir.


Bundan yola çıkarak eski kavimler doğurganlık ve rakamsal sır olarak “6” nın özelliklerinden biri olan uzun ömürlülüğü bu sembolle ifade etmişlerdir.


Fakat definecilik alanında bu işaret biraz farklı bir değer kazanarak adeta sürünerek yürüyen bu hayvanın belirgin özelliklerine farklı anlamlar yüklenmiştir.


Burada mutlak bilinmesi gerekli olan husus kaplumbağanın işaret olarak atıldığı her yerde kesinlikle bir tünel, dehliz veya uzun giden bir mağara mevcuttur.


İster oyma ve isterse alçak kabartma resim olsun; şekil olarak ifade ettiği görüntü çok önemlidir.
Definecilikte kullanılan her motif bir takım algılamaları peşinden getirir.


Hayvanlara ait motifler kullanılırken de bu noktada hayvana ait özellikler ön planda tutulur ve çizimler o mantıkla yürütülür.


Aşağıda verilen kaplumbağa çizimleri de birbirinden farklı figürlerdir ve hepsinin anlamları değişik olayları ifade eder.


1. Kafa istikametinde ilerleyiniz <sadece kabuk ve kafası çizilmiştir>


2. Kuyruk istikametinde peşinden gidiniz. <sadece kabul ve kuyruk çizilmiştir>


3. Sağ ön ayak istikametinde bir engel (taş) vardır. <sağ ön tarafında kabartma bir nokta vardır>


4. Emanet kaplumbağanın sırtında. <sadece kabuk çizilmiştir>


5. Emanet kaplumbağanın sırtında ve üst tarafta tepede <sadece kabuk çizilidir ön tarafında kabukta kabartma vardır>


6. Ayaklar, başı ve kuyruğu içeride. Önde tehlikeli bir obje var. (Tuzak) <yıldırım -kalp vardır>

Kaplumbağa İşareti Anlamı Başka Bir Kaynak Daha

Kaplumbağa mitolojide bilgeliği temsil eder, Ahlaki ve olgunluk açısından toplumda yer edinmiş kimselerin mezarlarıdır. üst düzeydir, saygındır. mezarlarında her türlü eşyalara rastlamak mümkündür.


Kaplumbağa varsa, kaplumbağanın baktığı yönde delikten murçlar olup 1 bakraç parası vardır. Kaya kaplumbağa varsa bunun üzerinde istavroz yada halka işareti aranır, kaya kaplumbağalar bölgenin açık alanında olur her yerden görünür, kaya kaplumbağanın malını alacağın yerden bakarsan kaplumbağayı yine görürsün.


Kaplumbağa düz ova tipi arazideyse kaplumbağanın karşısında öbek tam görünür, taş yada mucur öbeğin altı mezardır mezarı zengin mezarıdır.


Kaplumbağa sırtında kabuk şekilleri belirginse çözüm kabuklarda aranır, bu en zor kaplumbağadır bunların çözmek parasını almak çok zordur.


Kaplumbağa sırtında kare oyma varsa bu oda mezardır bunun mezarı tam karşıda en fazla 100 metrede olur.


Kaplumbağa azda olsa bölge işareti olarak yapılmıştır, yukarıda sayılanlardan sonuç alınamamışsa burada bir dere olup olmadığına bakılır, dere varsa kışın akar yazın kurur dere olması lazım. dere boyunda başka işaretler ile eşleştirilip çözüm uygulanır.


Kaplumbağa mitolojide bilgeliği temsiz eder, genelde bilge insan mezarları bulunur. mezara ancak bilgisi yüksek insanlar ulaşabilir.


Kaplumbağaların hepsi bir değildir, küçük kaplumbağa, büyük kaplumbağa birde kaya kaplumbağa olur, kaya kaplumbağaların parası kayanın altında olabilir, bu müjdedir ana para karşıdadır.


kaplumbağa eşkiyalar tarafından çok kullanılmamıştır, genelde mitolojik hikayelere dayalı sistem vardır, kutsal, bilge, statü yüksek olarak tanımlanır.


Kaplumbağa yanında dere varsa burada tümülüs olabilir, tümülüs genelde kaplumbağanın arka tarafında kalır dikkatli şekilde çevreyi koloçan edersen tümülüsü rahatlıkla fark edersin.


Kaplumbağa önünde oyma varsa bu kesin mezardır, oyma ile kaplumbağa arası ölçülür 1 cm si 1 adım olarak hesaplanıp kaplumbağanın ağız tarafına doğru gidilir. burada şuna dikkat edin oyma tam önündedir fakat kaplumbağa biraz yana bakıyordur burada hem oymaya hemde kaplumbağanın baktığı yere gidilmelidir.


Kaplumbağa uzun yaşayan hayvan olduğu için insanlarında uzun yaşayanları kaplumbağa ile ilişkilendirilmiştir. 90 yaşını geçmiş her bireyin mezar başına kaplumbağa yapılıp ona saygı gösterilirmiş.


Sade yapılan kaplumbağa mezar işaretidir, sırt kabukları belli olan kaplumbağa paradır, parası sağlamdır, kabuklardaki sistemi çözmeden parayı almak zor olur. işin uzmanından destek almalısınız.

not: Yazılanlar farklı kaynaklardan elde edilmiş bilgilerdir. doğruluğu tartışılır.
 

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
Katılım
17 Kas 2018
Mesajlar
4,579
Tepkime puanı
6,058
Puanları
24
Yaş
54
Bildiğim bir şey varsa oda kaplumbağlardan biri eksildiğidir :200: :)
 

alp138

Yeni Üye
Katılım
22 Eyl 2019
Mesajlar
2
Tepkime puanı
0
Puanları
0
kaplumbağa işareti var yardımcı olabilecek var mı ??
 

Nerdennereye

Yeni Üye
Katılım
8 Eyl 2019
Mesajlar
20
Tepkime puanı
2
Puanları
2
Ustam başlarda 2, sırada bulunan kaplumbağa büyükse malı altındadır ifadesi nde büyüklük ölçütü ne olaki benim açtığım kaplumbağa ne anlatıyor acaba konusundaki kaplumbağa küçükmü büyükmü düşüncenizi alabilirmiyim
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Nvzt06

Yeni Üye
Katılım
17 Haz 2020
Mesajlar
1
Tepkime puanı
0
Puanları
2
Yüksek dağın tepesinde. Arkası dere ön tarafı ormana bakıyor etrafında oyma vb işaret çok hatta dağın her yeri işaret nerde aranmalı
 
Üst