Kaplumbağa işareti

nik

Süper Moderatör
Süper Moderatör
KAPLUMBAĞA İŞARETI:
Kaplumbağanın kafası içerideyse eyer, yapmanız gereken kaplumbağanın kabuğunu sert bir cisimle vurmanızdır.
Sakın içinden çıkanları atmayın, bunların içinde elmas veya değerli taş vardır. ( tecrübe edilmiştir, diğer işaretler gibi ) bu bilgi kafası içerde olan kaplumbağanındır.
Birde ayakları ve kafası dışarı da olanda var oda yön ve yol verir yani karşısına veya sağına, soluna yön verir.
Kaplumbağanın ölçüsünü boynunu ölçerek alırsınız diğer bir işlemde üzerindeki pul sayısını sayarak ona göre gidilir.

Kaplumbağa ile ilgili olarak farklı yaklaşımlar sergilenebilir.
Bunların ilki sırtındaki altıgen şekillerdir.
Bundan yola çıkarak eski kavimler doğurganlık ve rakamsal sır olarak “6” nın özelliklerinden biri olan uzun ömürlülüğü bu sembolle ifade etmişlerdir.

Fakat definecilik alanında bu işaret biraz farklı bir değer kazanarak adeta sürünerek yürüyen bu hayvanın belirgin özelliklerine farklı anlamlar yüklenmiştir.
Burada mutlak bilinmesi gerekli olan husus kaplumbağanın işaret olarak atıldığı her yerde kesinlikle bir tünel, dehliz veya uzun giden bir mağara mevcuttur.

İster oyma ve isterse alçak kabartma resim olsun; şekil olarak ifade ettiği görüntü çok önemlidir.
Definecilikte kullanılan her motif bir takım algılamaları peşinden getirir.
Hayvanlara ait motifler kullanılırken de bu noktada hayvana ait özellikler ön planda tutulur ve çizimler o mantıkla yürütülür.

Aşağıda verilen kaplumbağa çizimleri de birbirinden farklı figürlerdir ve hepsinin anlamları değişik olayları ifade eder.
1. Kafa istikametinde ilerleyiniz <sadece kabuk ve kafası çizilmiştir>

2. Kuyruk istikametinde peşinden gidiniz. <sadece kabul ve kuyruk çizilmiştir>

3. Sağ ön ayak istikametinde bir engel (taş) vardır. <sağ ön tarafında kabartma bir nokta vardır>

4. Emanet kaplumbağanın sırtında. <sadece kamuk çizilmiştir>

5. Emanet kaplumbağanın sırtında ve üst tarafta tepede <sadece kabuk çizilidir ön tarafında kabukta kabartma vardır>

6. Ayaklar, başı ve kuyruğu içeride. Önde tehlikeli bir obje var. (Tuzak) <yıldırım -kalp vardır>

KAPLUMBAĞA

İster oyma ve isterse kabartma resim olsun; kaplumbağanın şekil olarak ifade ettiği görüntü çok önemlidir. Hayvanlara ait resimler kullanılırken, hayvana ait özellikler ön planda tutulur ve çözümler o mantıkla yapılır. Kaplumbağa, bize hazinenin olduğu yeri, yönü hakkında bilgi verir. Kaplumbağanın üzerindeki işaretler, etrafındaki işaretler, kaplumbağanın yönü, ayaklarının yönleri çok dikkatli incelenmelidir. Aşağıda verilen kaplumbağa çizimleri de birbirinden farklı olup hepsinin anlamları değişik olayları ifade eder. Etraftaki düz bir taşın altında gömü olabilir.

Başka Bir Görüş :
Kaplumbağa dinsel bir öğe olup sırtınına üçgen oluşu ile sonsuzluğu vurgulamaktadır. Kaplumbağanın gösterildiği her alanda mutlaka bir tünel, dehliz veya uzun giden bir mağara vardır.

Başka Bir Görüş :
Kaplumbağa çok büyükse malı altındadır. Taş yığma mezar olup Lidyalılara aittir.

Başka Bir Yaklaşım :
Kafası kabuğunun altında ise sert bir cisimle kırılması önerilir. İçinden çıkması muhtemel 3 adet yumurtaya benzer cisim atılmamalı. Değerlidir

ÖMER HATTAB

Editör
Usta teşekkürler bilgiler için
bizlere bir şey bırakmamışın anlatmak için
ben bir kaplumbağa işareti gördüm kucaklayınca götüre bileceğin bir taş büyüklüğünde,kafası çıkık
kırmaya kıyamadım,iyiki kırmamışım,kafası dışardaydı zaten.
hazine arka tarafa düşerken kaplumbağa tam ters istikamette yayla yolu gösteriyordu:)
bunların sahteleride var belliki o zaman,bunları nasıl anlarız.

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
Usta teşekkürler bilgiler için
ben bir kaplumbağa işareti gördüm kucaklayınca götüre bileceğin bir taş büyüklüğünde,kafası çıkık
hazine arka tarafa düşerken kaplumbağa tam ters istikamette yayla yolu gösteriyordu:)
HATTAB kardeş kucağına aldığın hiç bir taşa itibar etme!

ÖMER HATTAB

Editör
HATTAB kardeş kucağına aldığın hiç bir taşa itibar etme!
Bir kişinin kaldıra bileceği taşlara itibar edilmez diyorsun ki
anlattıklarımızda bunu gösteriyor,
peki dört kişinin kaldırabileceği taşa ne dersin
yarıya kadarda toprağa gömmüşlerse?.

Son düzenleme:

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
Bir kişinin kaldıra bileceği taşlara itibar edilmez diyorsun ki
anlattıklarımızda bunu gösteriyor,
peki dört kişinin kaldırabileceği taşa ne dersin
yarıya kadarda toprağa gömmüşlerse?.
Şayet toprağa gömülüyse tamam ama toprak yüzeyindeyse 4 kişi kaldırsa bile temkinli yaklaş derim yerinden oynama ihtimalini ve yön sapma ihtimalini göze alarak araştır derim.

Fakat kaplumbağa gibi değilde son nokta işareti varsa önemli değil derim. Son nokta işareti olan taşı tek kişide kaldırsa olur.

nik

Süper Moderatör
Süper Moderatör
usta teşekkürler bilgiler için
Hazine arka tarafa düşerken kaplumbağa tam ters istikamette yayla yolu gösteriyordu:)
usta aslinda kaplumbağa ile ilgili bötün bilgileri bir araya toplasak bence iyi bir sonuç çikar ortaya.

Saygilar ve sevgiler.

ÖMER HATTAB

Editör
usta aslinda kaplumbağa ile ilgili bötün bilgileri bir araya toplasak bence iyi bir sonuç çikar ortaya.

Saygilar ve sevgiler.
Usta eşkiya volçanın kaplumbağasının
en az krokili taşa yakın harita olduğu söyleniyor
bu konuda bilgileriniz varmı,ne dersiniz.

nik

Süper Moderatör
Süper Moderatör
ÖMER HATTAB.USTA KENDİME AİT ARŞİVİM VAR ZAMAN BULABİLİRSEM BAKARIM AMA UZUN SÜRE ALABİLİR.
BEN ESKİSİ GİBİ BİLGİLERİ HAFIZAM DA TUTAMİYORUM.

SAYGILAR VE SEVGİLER.

ÖMER HATTAB

Editör
nik
Bizim için sıkıntı yok bekleriz
yeterki volçandan bir haber olsun
saygı ve sevgiler bizden
selametle k

nik

Süper Moderatör
Süper Moderatör

HEP DERİZ KAPLUMBAĞA EVİNİ SIRTINDA TAŞIR BU BİR ÖRNEKTİR.

nik

Süper Moderatör
Süper Moderatör

Ulaanbaatar'ın yaklaşık 80 km kuzeydoğusunda, Terelj, hak ettiği popüler bir destinasyondur. 1600m'de alan serindir ve dağ manzarası muhteşemdir. Yürüyüş, kaya tırmanışı, yüzme, rafting, binicilik, gezi göçebe ailesi vb. Için büyük fırsatlar bulunmaktadır. En çok ziyaret edilen kaplumbağa kayası ve dinozor parkı.
Terelj ilk turizm için 1964 yılında geliştirildi ve 30 yıl sonra Gorkhi-Terelj Milli Parkı'nın bir parçası haline geldi. Kuzeydoğuda, park, Tov, Selenge ve Khentii hedef guruplarının 1.2 milyon hektarını kapsayan Khan Khentii Kesin Korunan Alan'a giriyor. Khan Khentii parkı insanlar tarafından neredeyse tamamen insansızdır, ancak tehdit altındaki geyik türleri, kahverengi ayı ve weasel, yalnızca birkaçı ve 250'den fazla kuş türüdür. Ayrıca küçük bir Budist meditasyon tapınağı olan Ariyabal, parkın kayalık dağlarında oturuyordu. Kapının girişine araba, yürüyüş veya at sırtından ulaşılabilir. Kapı ile gerçek tapınak arasındaki mesafe yaklaşık 1 km'dir ve yalnızca yürüyerek erişilebilir. Topa ulaşmak için, Budist ibadet boncuklarına göre askı köprüsünden geçip 108 merdivende tırmandın. Bu küçük yürüyüş, günahlarını temizlemek için bir ayin olarak görülüyor. Mescitten bakıldığında, tapınak güzel bir beyaz fil olarak görülebilir ve merdiven sarkan filin gövdesine benzemektedir. Üstten, Terelj Ulusal Parkı'na bakan nefes kesici manzaranın tadını çıkarabilirsiniz.

Chinggis Khaan Heykeli