• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

kaplumbağa mı yoksa doğal mı

Paslı4ivi

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
ustalar acil yardım kaplumbağa mı doğal mı nasıl bi yol izlerim

​
IMG_7710.jpgIMG_7701.jpgIMG_7705.jpgIMG_7705.jpgIMG_7707.jpgIMG_7704.jpgIMG_7699.jpgIMG_7700.jpgIMG_7709.jpg

Son düzenleme:

Paslı4ivi

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
ustalar help me
nasıl bir yöntem izlemem lazım acil yardımm

Mal bulanındır

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Usta hoşgeldin güzel mekan ve doğal değil. bence. Evet carettacaretta silüeti var. Zaten ikinci resimdeki birleştirilmiş hali işçilik var diyo.. Bu kayanın kendisinde ve elli mt kare. Daire çapında bosluk testi yapınız.. Sondan üçüncü resim deki kafanın altı kurcalanmışsa kırılmış. Horosan harcından şüpelendiin yeri ıslat fotosunu yükle bakarız. Bakarız ustalarımızla

Paslı4ivi

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
hemen sağ tarafında kayalar mevcut onları çekmek aklıma gelmedi hiç sol tarafında ise hiç bit taş parçası dahi yok sağ tarafı dolu
baktığı yön ise iki boğaz arasında %35 eğimli bir yerde resimde de mevcut 100 metre kadar kaplumbağadan aşağı inince gene bir ormana yokuşa sarıyor

Paslı4ivi

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Sondan 2.ve 3 resmi o Kaya’yı dağıtmak bi fayda verir mi Horasan gibi ama kocaman bir taş Parçası şüphelendiriyor

Mal bulanındır

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Yok dağıtmak tan. ziyade okayalığın karşısına geç Bi otur Bi çay yap ateşte.. Demlenen kadar uzuuuncaa izle..sonada deki kendine ben esi çağda yaşasam teknoloji yoksa. Bi malı saklamak istesem yada değerli bir zaata mezar gerekse netarafa.. yaparım. Ki. Kimse bulup kurcalamasın... Yani onlar gibi düşün biyer kırıp dökmeden boş amelelik yapma

alaçamlı

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
başın ön tarafında bir şey olmalı.ancak onu kayaya harçla yapıştırdıkları kesin.ben taşı file benzettim.fil sırtında kaplunbaa.tamamen tahmini bu.tünelli oda mezar.giriş için hortumu takip et.önce tospik bir taş daha bulunucak.baktığı istikamette.illa toparlak taş olmasa da olur.bir tümsek olsa da kafidir.sonra bu tümsek civarında tünel aranacak.ama tamaman tahmini.çünkü bu işte her hangi bir standart yok.onlar gibi düşünüp bir tahmin yapıyoruz sadece.yani içgörü bu.usta çok güzel özetlemiş.yakacan ateşi,bence hazır ateş yakmışken bi mangal çevir.ala-ül ala.sonra kendini çok zengin bir adam olarak hayal et.tekrar dirileceğine inanıyorsun.mümkünse kemiklerin sağlam kalmalı.ve uyandığında tekrar zengin olmak için uğraşmamalısın,servetin yanıbaşında olmalı.ayrıca tüm dostların burda yattığını bilmeli.içerden çıkman kolay olmalı.ancak içeri kimse girememeli.yanlız çıkman için iyne deliği yeterliymiş.inancın her ne kadar saçma görünsede çoğu inançlar başkalarına saçma gelecektir.bu normal.devam edelim.birde çok zeki olduğunu düşündüğün için bir bulmaca yaptırıyorsun.diyorsun ki benim kadar akıllısı doğmadı doğmazda.şimdi düşün nereye saklardın.

alaçamlı

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
yanlız sen zengin romalı gibi düşünmeye devam ediyorsun.aslında bu adam o kadarda zeki değil.akıllı bir adam olsa ölünce hiç bir şeyin ona fayda etmeyeceğini bilmesi gerekirdi.demek ki kendini çok zeki sanan ahmak bir adam bu.kim çoluk çocuğunun rıskını toprağa gömer....yani.....aslında bulmacaların basit çözümleri var.çok karmaşık düşünmemek lazım.sanıldığı gibi çok zeki değiller bu adamlar.sen bide eşkiya definesini çıkarmayı dene.aklın durur.misal işte bir köye gittik.adamlar kaplunba işareti var.ama kimse çözememiş.gidip baktım.başı sola doğru hafif dönmüş sol tarafına bakıyor.hemen o yönde arama yaptık.sonuç olumlu.yanlız adam fazla ileri görüşlü değilmiş.parası bronz.ama yüzlerce para.koca bir küp doldurur.500 tane falan.mübarek insan üç beş sarısından beyazından kor...ne bilsin garibim.bu paranın tedavülden kalkacağını.kıyamete kadar dirilemeyeceğini.al işte kendini çok akıllı sanan insanın sonunu.köylünün biri diyor işte kim geldiyse çıkamadı .aslında onlar çok karmaşık bir şey umuyorlar.ancak bunlar gerçektende çok kolay çözülecek işler.o dönemki insanlar şimdikiler gibi anasının gözü değilmiş.

alaçamlı

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
yani filin tepesine bir kaplunba yapıştırmış.aklı sıra kimse çözemez. ya önünde o yer ya da kaplunbanın baktığı tarafta.basit düşünürseniz daha kolay çözülür.yani kaplumba neyi çağrıştırıyor.yuvarlak kaya ,tepe,top,ufak yığma .eee fil nasıl .uzun bir burnu var.kocaman bir gövde.demek düz mantıkla çözmek gerekli.fil mahsen gibi oda gibi ancak büyükçe bir yer.fakat hortumu dar ve uzun.tünelle varılacak.ancak dar ve uzun bir tünel.misal bir domuz çizilmiş.hemen baktığı yönde yeraltında oda olmalı.çünkü domuz yeraltında yuva yapar.kurt mu çizmiş.ha kurt kaya çatlaklarını .dar ve uzun mağaraları sever.demekki aradığım kayada.kartal gibi kuş gibi bir şey var.ha o aman demek ki aradığım yüksekte.basit düşün demiş eskiler.basit düşün,basit yaşa mutlu olursun.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yönetici
Co Admin

a_g_x_14

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Usta kamplumbağa aşinalığı olan birisi olarak söylüyorum kesinlikle el deymiş.doğal olma ihtimali asla yok.burda yapman gereken şeyleri söyliyim.kaplumbağa nın hedefine ulaşmak gerçekten çok meşekkat istiyo.direk kaplumbağanın baktığı yerlere odaklan 200 mt civarı.orda bir ikinci yardımcı işaret olma ihtimali var.mesela ben baktığı yerde ikinci küçük bir kaplumbağa bulmuştum.oda sana hedefin girişini verecek.burda oda mezarın olacak.minimum derinlik 4 mt olarak hazırla kendini.işçiliği ağırdır bu işaretin.kaplumbağanın sağına soluna iyi bak yuvarlak oyma varmı sağında veya solunda müjde niteliğinde mezar olabilir.bol şanslar

Shekiller

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
seni bir yerden gözüm ısırıyor [MENTION=20290]Paslı4ivi[/MENTION] :) :) :) :)
senin bitane iyi çubukçu bulman lazım :)

Paslı4ivi

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
hemen sağ tarafında kaya parçaları var :
bugün nasipse gidip fotoğraflıyacam

Paslı4ivi

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
akşama gel madem yerimiz yurdumuz belli :zuhaha:

Hayyam

Member
Kayıtlı Kullanıcı