kaplumbağa ve murç?

panama

Member
Kayıtlı Kullanıcı
IMG-20170418-WA0001.jpg

Selam üstünde haç işareti bulunmakta bulunduğu kayada üçgen ve kalp var dere yatağının içindedir. Resim hakkında düşüncelerinizi bilmek isterim.

palaks

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
keşke dediğin işaretleri bizde görebilseydik, bu haliyle doğaldır rastgele

uçmuş

Super Moderator
Süper Moderatör
yine tek resim pek yorum çıkmaz nasihat çıkar buradan varsa elinde başka resimler yükle yoksa etraflıca fotolandırıp yükle

panama

Member
Kayıtlı Kullanıcı
En kısa zamanda yüklenecektir.
palaks
üstat teşhisini erken koydu
Saygılar.

uçmuş

Super Moderator
Süper Moderatör
panama güzel kardeşim benim 1 de kayaların üzerinde yosun ot .....cukurlarda toprak felan varsa cok bastırmadan deforme etmeden 1 çocuğun saçını okşar gibi sever gibi

güzelce temizle öyle fotolandır .... şansın ve bahtın açık olsun

Pscyhe

Engellendi
Sevgili kardesim sanada biri boyle bi resim gosterse sen ne dusunur ve ne teshis koyardin..bu sekliyle bencede dogal..senin burda yapman gereken tasi temizlemek soyledigin isaretlerle beraber cevresel resimleri detayli sekilde cekip eklemek.bu sekilde senin icinde bizim icinde cok zor kardesim..buyuk ihtimal bayan mezariniz var..isaretleri ekleyin bakalim tuzak varmi yokmu..saygilar

deli firat

DOĞACI
Süper Moderatör
Kardeş söylediklerini ben göremedim bu haliylen bende kirpi diyecem o yüzden ayrıntılı foto ve açıklama lütfen selametlen

Karabulut

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Murç işaretini gördüm Sanırım birde kanal var yön vermiş kardeş Tam arkasında taşın Altında haç isareti var Orası kapak gibi geldi kardeş Hayırlı olsun.

panama

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Kayayı temizlemeye imkan bulunmamaktadır. O an sadece resim çekme gibi bir imkan vardı bir dahaki ziyaretimde detaylı temizlenmiş resimler eklenecektir. Fakat aynı taşın önden arkadan görünümüne bakınca ön tarafından ayı yan taraftan hem kaplumbağa hemde ayı kafası gibi olduğu görünmektedir. sol Tarafında 4 adet murç ve derin olan murç izinde kanal vardır. murç izinin Derinliği 10 cm civarıdır. Sırt kısmında en üst noktada 4 gen yani haç şekli bulunmaktadır. Ayrıca eklediğim ilk resimde beyaz olarak görünmekte yine haç izi vardır. sizce bu ayı kafasımı yoksa kaplumbağamı
.IMG-20170418-WA0003.jpg
yukardaki resim arka kısmı ve dereye bakmakta arkasında yığma taşlar bulunmaktadır.
IMG-20170418-WA0000.jpg
bu şekilde bakıldığında domuz veya ayı kafası gibi görünmekte baktığı yön ağaçlık ve rampa toprak tarzı bir mevki hiç kaya yok.
1.jpg
1.Murç izleri 4 adet hemen üstünde haç yada çarpı işareti baktıkları yön büyük düzgün kesimli derenin içinde bir kaya 2 insan boyu.
2.jpg
Arka tarafı dere ve yığma taş olan yere bakmakta yığma taşın resmi mevcut değil.
3.jpg
3. Ayı kafası yada bir hayvanın kafasına benziyor. Baktığı yön ağaçlık alan ve rampa kaya yok.
4.jpg
Bu şekilde ayı kafası ve yine kaplumbağa karışımı bir şey .

Altında boşluk tespiti yapıldı yarım metreden sonrası boşluk. işcilik ağır gibi. kapak yok. Yığma taş kontrolu henüz yapılmadı resim çekilirken sıkıntılı bir zamandaydık temizlik yapma imkanı da yoktu. Dere kenarı boyunca işçiliği yapılmış kubbe şeklinde bir kaya ve üzerinde kabarta bir kağlumbağa işaretide bulunmakta oranın zemini incelenemedi. En kısa zamanda tüm arazinin resimleri yüklenecektir. Detaylı temizlik yapılmayacaktır. Ayrıca hayvanın bulunduğu büyük kayanın üzerinde oyma şeklinde eşkenar üçgen ve hemen üstünde kabartma kalp vardir. Resmi mevcut değil. Kayanın Alt taraflarında sıva şeklinde horosan mevcut.

mertcan22

Member
Kayıtlı Kullanıcı
En sonki resim domuzu andiryo sanki

panama

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Degerli ustalar üstatlar bir yorumunuz yokmudur?

S:W:A:T

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Elinde ki olan fotoğraflar ciddi az dostum . Senin yazdıklarından yola çıkarak benim tavsiyem şu olacak ve kesinlikle bunu yap . Kaplumbağa kabartmasının orda boşluk tespiti yap . Ama seninde söylediğin gibi kesinlikle işçiliği kolay değil . Oda veya mahzen ara . çalışacağın yer çok müsait değilse hiç girme o işe . 2,3 günlük bir iş değil . Altı %100 dizme kayalar vardır . Jcb ile yaparsın ancak .

panama

Member
Kayıtlı Kullanıcı
An itibari ile bosluk tespiti yapilmakta. Sonuclar pozitif. Malesefki benim yere gitmem ve fotograflamam 1 haftayi bulacak. Bosluk tespiti baş kisminin 10 adim önunde cok saglam bir kaya uzerinde vermistir. Ayri ayri 3 yerde daha bosluk tespiti yapildi . Soylemis oldugum isaretlere bakarsak kaplumbaga yada ayi her neyse başka nerelere bakilmali sadece ayi kafasi ne anlama gelmektedir. Mekanda rahat hareket etme imkani yok tespitler yapilip arazi kiralama yoluna gidilebilir. Yada baska caresine bakacaz artik . Saygilar..

S:W:A:T

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
An itibari ile bosluk tespiti yapilmakta. Sonuclar pozitif. Malesefki benim yere gitmem ve fotograflamam 1 haftayi bulacak. Bosluk tespiti baş kisminin 10 adim önunde cok saglam bir kaya uzerinde vermistir. Ayri ayri 3 yerde daha bosluk tespiti yapildi . Soylemis oldugum isaretlere bakarsak kaplumbaga yada ayi her neyse başka nerelere bakilmali sadece ayi kafasi ne anlama gelmektedir. Mekanda rahat hareket etme imkani yok tespitler yapilip arazi kiralama yoluna gidilebilir. Yada baska caresine bakacaz artik . Saygilar..
ayının yuvası mahzen , mağaradır dostum içide değerlidir .. bölge neresi bilmem ama tarihine bakarsan o bölgenin sanırım eşkiyalar bi el atmışlardır .. İşin zor ben 2,5 aydır uğraşıyorum ve bi okadar da uğraşıcam gibi gözüküyor . Benim sana şiddetle önereceğim bir diğer konu kesinlikle işini çubuğa bırakma yeri kiralamadan önce kesinlikle bi görüntü cihazınla bi bak bokta tepiti yap girişi bul . Yoksa nereyisinde çalışırsan çalış kayadan başka bir şeyr gelmeyeceksin ve sonunda çatısına ulaşacaksın onuda kırman imkansız . Güzel bir yerden girişi illaki vardır ama dediğim gibi kiralamadan yeri cihazla baktır nokta yap .