• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Kaplumbağa

Osman44

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
sketch-1476298215739.png
DSC_0161(1)(1).jpg

Değerli arkadaşlar resimde gözüken kaya kaplumbağa gibi, arka kısmını kırmışlar..kaplumbağanın baktığı yönde derenin karşısı kayalık, ne düşünüyorsunuz acaba değerli fikirlerinizi paylaşırmısınız?

Mirkut

Super Moderator
Süper Moderatör
Kaplumbagaya benzettiginiz kayanin disinda baska isaret varmi kardesim dikkatlice inceleme sansiniz oldumu. Daga dogru setli olan yerlerde duz gecis yaparak bosluk bakabilirmisiniz. Ayrica hem girsel hemde balik avlamak icin cok guzel biryer, gorsel icinde tesekkurler.

S:W:A:T

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Bana doğal geldi .. Bir yerde kaplumbağa varsa mutlaka devamı vardır .. Araştırmaya devam inşallah .

Smokin

Moderatör
Moderatör
Pek kaplumbağa ya benzemiyor
Ama çevrede araştırma yapabilirsin.

ragıp

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
@Osman44
hoş geldin
paylaşımın hayırlı olur inşallah

usta, kaplumbağayı bir bütün olarak görmek gerek
kara kaplumbağası mı, su kaplumbağası mı
ayağı, kuyruğu, başının varlığı yokluğu konum değiştirir
dolayısı ile paylaşımın, mevcut fotoğraflarla sonuca gitmeye
yeterli değil.
kaplumbağa, define işaretleri içerisinde en değerli olanlarından dır
üzerine düş,
kaplumbağayı dört bir yanından, üzerini, baktığı yönü
üzerine otur arka kısmı
iyice net şekilde fotoğrafla
şununla bir ilgilenelim

yer güzel
olay sende biter
selametle

Pscyhe

Engellendi
Su anki goruntusuyle kablumbaga degil..cevresel detayli resimleri eklensin tekrardan bakalim

Osman44

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Cevaplariniz icin oncelikle tesekkur ederim.Acikca sunu belirtmeliyimki bu islerden anlayacak bilgi ve donanima sahip degilim.Bu yere tekrar gittigimde daha detayli arastirip, daha iyi resimler cekip sizleriniz degerli fikirlerine basvuracagim.Lakin eldeki resimlerden gordugum bir iki seyi size sormak isterim izninizle..

Bu resim kaplumbaganin basinin baktigi yondeki karsidaki kayalik, 1 numarayla isaretli yer ucgen 2 numarali yerde sanki kapi gibi degilmi
FB_IMG_1496182022608(1)(1)(2).jpg

Alttaki resimdeki kaplumbağaya benzettiğim kayadaki işaretli yer biraz kapağa benziyor sanki.. Tabi bunları resimlerde gördüm farkettim gidince daha detaylı bakacam bi önfikir almak istedim.
DSC_0161(1)(1)(1).jpg

toyalp

Haine merhamet vatana ihanettir.
Süper Moderatör
Benim anlamadığım mevzu siz hangi kayaya kaplumbağa diyorsunuz? Resimdeki vatandaşın bastığı kaya mı yoksa kırılarak yerinden oynamış olan kayaya mı? Eğer vatandaşın bastığı kayayı kast ediyorsanız resimde onun baktığı nokta yok biraz daha sol tarafı çekmeniz gerekmekte. Üstte kırılmış kayayı kast ediyorsanız kırılan kayanın muhakkak yer değiştirdiğini ve bakış açısının değiştiği kanısındayım. Çizdiğiniz 1 numaralı daire içinde bir üçgen var evet bu kapalı oda demek ve ya giriş bunun anlamları değişir. 2 numaralı dairede kapı dediğiniz yerde ben bir merdiven çizimi ve farklı çizimler görüyorum. Ama bunlar için kayanın yapısını bilmemiz lazım yakından incelenip el yapımı şekiller mi değil mi bilgilenmemiz lazım. Yakın resim ve çevre resmi çekmelisiniz. Bu arada şelale etrafında başka kayalarda başka noktalarda emareler de bakmanızda fayda var. Pek doğal bir oluşuma benzemiyor. Selametle

Osman44

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
selamlar toyalp bey..Daha net ve ayrintili resimler gelecektir, ben eldeki resimlerden bir fikir almak istedim..Elbetteki şu andaki veriler yetersiz..

Kaplumbağa dediğimiz kaya vatandaşın bastığı kaya evet tam baktığı yer üçgen, üçgenin gösterdiği köşe kapı diye işaretlediğim sizin merdiven dediğiniz yeri gösteriyor. Kayanın kırılan yeri kaplumbağanın arka kısmı..

Daha net resimler gelecektir..

DSC_0161(1)(1)(2).jpg

Bu resimde kaplumbağa kafası yakın çekim..
1496814766216.jpg

Son düzenleme:

ÖMER HATTAB

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
sketch-1476298215739.pngYeriniz eşkiya bölgesi
kaplumbağa olduğun düşündüğünüz taşta eşkiyayı tanıtan fügürleri
yakın çekim yaparsanı bunları görürüsünüz
ben bir kaçtanesini yazayım
en sol deve kafası ağzında mahzeni alt sağ tarafta ayıyı yı yapmış
kaplumbağa hariç birçok fügür var aslanı boğası yılanı vs.

Son düzenleme:

Osman44

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Sağolun hocam değerli yorumlarınız için, inşallah bugün bölgeye gidip daha kapsamlı bir çalışma yapıp resimleri sizlerin görüşüne sunacağım.