Kaplumga tas

Destursuz

Yeni Üye
Arkadaslar herkese iyi geceler elimdeki resimler silindigi icin resim koyamiyorum en yakin zamanda eklicem kaplumga ya benzer bir tas var kabugunun tam uzerinde bir burc var bicakla kazdim yetmedi takta bir degnekle kazdim 30cm yi gecti ve dahada gecicege bunziyo kaplumbaganin tm onunde kafasinin altinda 3 tane dikdortgen oyuk var yanyana ve kabugunun yanida 5 tane var sizce anlami nedir yakinda dere varmi diye soracak olrsaniz tmm arkasinda yani arka taragina dusuyo bir tane dere yatagi var yakin yaklasik 5 6m var arada kuyrugu varmiydi hatirlamiyorum bazi kisiler teseppus etms zamninda ama bi sonuca ulasamamislar sanirim kafasini ikite bolmusler birakmislar kaplum baga yusa tirminiyo gibi benzetme yapilmis yorumlariniz icin simdiden tesekkur ederim dier hesaba erisim yapamiyorum buuzden yeni hesap actim

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
Kafası önemli çünkü baktığı yön ve nokta önem taşır bildiğim kadarı ile. Kare oyma ve deliğe gelince tekrar resim çekip yüklersen daha iyi olur çünkü başka işaretler de varmı yokmu senin göremediğin bir işaret vardır olayın rengi değişir. Söylediğin delik daha önce uğraşanlar tarafından matkap ile açılmışta olabilir yani şu anlattıklarına göre resim şart oldu ustam. Selametle

S:W:A:T

Editör
Forumda çok sayıda kaplumbağa konusu oldu sanırım . Gizemini bende merak etmeye başladım hayırlısı :) Fotoğraf ve bölge bazında paylaşım yaparsan ustalar yardımcı olurlar . Sevgiler ..

Destursuz

Yeni Üye
Tmm usta en yakin zamnda aticam ve bu arada matkaplik bi olay soz konusu deil

Destursuz

Yeni Üye
Tmm usta en yakin zamnda aticam ve bu arada matkaplik bi olay soz konusu deil

Destursuz

Yeni Üye
Kafasinin baktigi yere gelince kafayi ikiye bolmus birileri kafanin baktiyer kaplum baga tirmaniyo imaji verilmis yani yer yok kare oymada deil bildigin dikdortgen kaplumbaganin girtlak tarafinda 3 tani tm oyuk kabagunun yaninda ouyklar yavas yavas belirtiyi kaybediyo 5tane kabugun tmm uzerinde burc yani delik var yaklasik 30 cm yi geciyo bicek degnek araciligiyla kazdim delikte yosun baklamis yillanmis bir sekilfe ve bu yeride yerin sahibi ve bir kac kisi disinda bileni olacagini dusunmuyorum cok kuytu bir yerde cunki