Karar Vicdanların

adalet

Yeni Üye
Herkesi en kalbi duygularımla selamlıyorum;

Öncelikle kimim onu bir anlatım. 27 yaşında defineciliğe şu aralar gönül vermiş birisiyim diyelim. Aslında yıllar önce vardı ama hiç araştırma yapmadım gerçi şans mı var diyip uğraşmadım.
Bu aralar fazlasıyla forumu takip ediyorum bir yolunu bulunca girip yazayım dedim. Onlarca nickli büyüklerimi benden küçük kardeşlerimin yorumlarını okudum hepsi güzel insanlar dedim kendimce.

Aslında Defineciliğin en çokda yasallaşması konusunda uğraşmak isterdim. Defineciliğe bakarken pek çok bu durumda vefat eden insanların hayat hikayelerini dinledim. Her birine ayrı üzüldüm. Şayet yasal olmuş olsaydı belki bu kadar derin vakalar yaşanmyacaktı. Avrupa ülkelerine baktığımda dedektör ile cadde sokak geziyorlar. Bizim ülkemizde satmak legal lakin kullanmak illegal işte burada bir çelişki oluşuyor. Ya kökten illegal sayacaksın yada yasallaştıracaksın.

Malum birazda gizli kapaklı olunca işler gazdan olsun ne bileyim türlü tuzaklardan yada siz daha iyi bilirsiniz bilinçsiz kazılardan vefat edenler olmuş.
Bu aralar onca yazıyı okurken birazda çekine çekine gittim bir koşu elektrot aldım :)

neyse büktüm filan derken hani iş olmayacak ya birazda heyecan dedim neydi kural (öyle hatırlıyorum) çarpı yaptımı altın var :)

İş çıkışı aldım elime elektrotu çıktım dağa doğru Bismillah tutdum karşıya 2 adım attım baktım çarpı yaptı yüzümde nedensiz gülümseme, az daha ilerledim gene çarpı biraz daha daha daha derken eee hep çarpı oldu sanırım bu dağ komple altın kaplı dedim güldüm kendime :)

Baktım olmadı Maraş civarı pirinç çubuk aradım bir kaç yere sordum ama sorduğuma pişman oldum o ne diyen mi dersiniz bakkalda olur diyen mi uzun makarna gibi birşey diyen :)

Dedim yok bana göre değil bu iş. Ha gerçi yıldım mı hayır bu aralar pirinç çubuk bulursam gene dağ bayır gezerim.

Aslında mesele nedir biliyor musunuz? Hayalleriniz! Bende öyle beni iş çıkışı dağa götüren hayallerim gerçi öyle çok büyük lüks yaşam değil buldum demek başardım demek bundan ibaret.

Ben hepinizi en kalbi duygularımla tekrar tekrar selamlıyor sizleri sizi YARADAN'a emanet ediyorum. Yaptığınız bütün kazılarda önce geride bıraktıklarınızı düşünerek hareket etmenizi nacizane tavsiye ediyor saygılarımı sunuyorum.

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Okudum kardeş yazını okudum.. Ama başlangıç yanlış olmuşşş. Herkes illa her baktığı yerde gömü bulacak diye garantisi yok.. Ama okumak öğrenmek araştırmak varr. Bu işin temeli bu eskilerin yaptığı gibi kazma kürekle efsane peşinde koşmak bitti.. Nesil değişti insanlar bilinçlendi.. Sen. Sadece merak ettiğin yere git yere otur. Topraa..etrafınabak neredeyim. Durum ne burda kimler yaşamış. Usulleri neymiş. Bunu yaparsan %50.sini yaparsın. Zaten. Bazende nasibin seni bulur. Selametle kal. Karamsar olma.

The Thing

C*
Süper Moderatör
Yeter ki kalpten ara.