Kare icinde X carpi isareti

hare05

Member
Kayıtlı Kullanıcı
S.a dostlarim rakim 1500 metre civari cok yasli bi coban abinin tarifi ile bu zirveye gittim bugun bulucam aklimin ucundan gecmesede buldum bu kare icinde carpi isareti olan isaretimiz her kenar 10 santim ve derinlik 3 santim genel kani bu isaret icin son noktadir nasil bi yol izlemeliyim etrafinda baska isarette yok yasam izide yokzaten zirve bir yer. Yanimda alan tarama varti guney tarafindaki kanal yonunde tam guney bati onunde 2-3 metre onunde metal veriyor alan tarama.. ufak bi yoklama yaptim malzeme olmadigindan uzerine sinyal verdigi kaya oynuyor yorumlariniz beklerim

Ekli dosyalar

hare05

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Konu guncel

hare05

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Yorum yokmu dostlarim

ECE07

Engellendi
20161002_145328.jpg
Buradaki taşlar toprak kaymasını önlemek amacıyla yerleştirilmiş olabilir, Orası uygun görünüyor.

Kristof34

DogacıyıZ
Kayıtlı Kullanıcı
Amacım şevkini kırmak degil ancak isaret yeni yapilmis eski degil!!!

hare05

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Amacım şevkini kırmak degil ancak isaret yeni yapilmis eski degil!!!
Kristof hocam sizi ilgiyle takip ediyorum siteye ilk uyeligimden bu yana ilk bende o izlenime kapildim acikcasi ama 35 yil once buralarda keci koyun otlatan bir cobanin tarifi ile buraya gittim kus bakisi 2 km asagi karsisi ermeni yerlesimi 1915 onncesi ermenilerin yasadigi biliniyor ve o yerlesim yerimden tekleme aldim ve burasi tam karsisi o yuzden biraz celiskide kaldim peki hicmi umut yok hocam ?

Şirvan

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Kardeşim cihazla kontrol yapsanız hedefe daha kolay ulaşırsın

malibu_18

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
o kadar güzel bir zirvede uğraş verilip yapılan işaret biraz daha özenli olabilirmiydi acaba , şevkini kırmak istemem ama öyle çok eski gibi durmuyor . birde o işaretin geçerli olabilmesi için oraya kadar başka işaretlerde olmak zorunda . yani eğer orası hedef nokta ise işaretin başlangıcına doğru bir sağlama yaparsan boş yere uğraşmamış olursun . ayrıca oradaki ince toprak yakın zamanda işlem yapıldığını gösteriyor , sen yaptıysan sıkıntı yok ...

not; yeni yağmurlardan sonra defne yaprakları taze sürgünler vermiş , çok güzeller giderken biraz koparmayı ihmal etme :)

hare05

Member
Kayıtlı Kullanıcı
o kadar güzel bir zirvede uğraş verilip yapılan işaret biraz daha özenli olabilirmiydi acaba , şevkini kırmak istemem ama öyle çok eski gibi durmuyor . birde o işaretin geçerli olabilmesi için oraya kadar başka işaretlerde olmak zorunda . yani eğer orası hedef nokta ise işaretin başlangıcına doğru bir sağlama yaparsan boş yere uğraşmamış olursun . ayrıca oradaki ince toprak yakın zamanda işlem yapıldığını gösteriyor , sen yaptıysan sıkıntı yok ...

not; yeni yağmurlardan sonra defne yaprakları taze sürgünler vermiş , çok güzeller giderken biraz koparmayı ihmal etme :)
Yeri belki bulamam diye cihaz goturmedim alan tarama vardi kucuk cantamalum yabani bolge heryer domuz ve kurt goruluyor anca silah tasidim :) ince toprak ben kurcaladim biraz.. ikinci bi isaret yok arkadaslar cok aradim ince toprak eselenmis yerde alan tarama metal veriyor baskada bise yok

hare05

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Aradığın ici dolu küp olmalı fazla uzakta olmamali ama ikinci işareti bulmak lazim
@şirvan usta senle ayni seyleri dusunuyoruz aslinda tahmin ettigimde aradigimda o yonde ama baska isaret yok heryer dogal sirf kayalik.. ozenli bi yardimci isaret yok bi dahakine dedektorde goturcem bakalim hayirlisi

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yönetici
Co Admin
Sevgili Ustam,
Bencede isaret sonra yapilmis.
Amma burada baska bir isaret varmis.
Birileri ilk isareti yok etmis. İsaretin solundaki iscilik beni bu dusunceye sevketti. İslem yapilan yerin ust sag tarafindaki kayalar oraya ozenle yerlestirilmis.
Burasi dogal bir alan degil.

Alan taramalarin islevi nedir bilgim yok. Hic kullanmadim. Bence cubuk kullanmayi biliyorsaniz bir kez daha yolunuz duserse buraya degerli tespiti yapmalisiniz.

Bu civar da bilinen bir dede mezari var mi ki?

hare05

Member
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=10871]BulursamKader25[/MENTION] ustam cubuk kullaniyorum ama bugun yanimda yoktu iscilik ozenli ve cok guzel bi isaret yeni gibi gorunmesi elbette bendede suphe uyamdirdi ama 35 yil once taşla bi coban kapatiyor ve bugun ben actim isaretin ustunu yakinlarda bi dede turbe fln bise yok yerlesim yerlerinden cok cok uzak kus ucmaz kervan gecmez bi yer 300metre asagisindqn binlerce yillik daglarin arasindan gecen tek patika yol var ermeni bolgesi olmasi durumu degerli kiliyor teskkurler yorumunuz icin.. yandaki supheli taslar evet orda ayni fikirdeyiz.

Eşkina

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
İşaret gerçek ise işaretin sağ alt çaprazin da olmalı işaret e yakın işaretin düz olarak gösteren kayada olmalı