Kare kabartma

Kubat

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba arkadaşlar isaret dağın eteğinde diyim, yan yüzeyde bu alanda toprak 30 metre sonra başlıyor dağın kenari hep kayalık birileri içini delmis birşey varmı diye civarda kazılı alan yok işaretin 40 metre çevresinde kazılı alan yok sol tarafında işarete göre batı tarafıda oluyor dağın altiyla mağara gibi büyük bir oyun var içinde önünde çevresinde onlarca yuvarlak oyma işaretleri var her biri farklı yerlerde kimileri bir birine yakın bazıları 30 40 santim derinliği var işaretin bakış yönü güney isaretin olduğu kaya kuzey oluyor. Bölgede kimler yaşamış bilgim yok. Çok araştırma yaptım bu bölgenin her hangi bir kitapda internette bilgisi verilmemiş yer küçük bir yerleşim yerine yakın kanyon olarak geçiyor iki dağ arasında dere var eskiden akiyormuş şimdilerde bazı yerlerden şu cikiyor. Bu işaretin olduğu bölgede yani iki dağ karşılıklı arası dere doğu kanadı batiya bakan yönü işaretlerle dolu bir yer.bu isaretin 100 metre 150 metre 200 metre civarında açılmış mahzen girişleri var bir kaç tane sonuç alınmadığını duymuştum yuvarlak oymalar dediğim gibi o bolgelerdede var yatay Kaya'nın üzerinde dikdörtgen oyma var Kaya'nın hemen ucu kısa kenarları doğu batı yönünde içine su döküldüğünde akıntısı batıya doğru oluyor. Bu işaret hakkında biraz araştırma yaptım kasa mezar dediler doğayla uyumludur dediler kolay bulunmaz dediler doğruymuş adamlar işinin hakkını veriyor. Paylaşmış olduğum işaret hakkında gorusleriniz nelerdir ?

Ekli dosyalar

timur964

konularim
Süper Moderatör
IMG_20170807_185954[1].jpg

işaretli yerleri incele aklında olsun

sarıkayalar

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Isaret kasin altinda giris var orme

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör
O kadar oymanın, başka işaretlerin arasından buraya mı yöneldin ustam... :)

Delikte bir şey var mıymış bari? Kaç santime kadar gidilmiş acaba?

Ben olsam yanındakini de yoklardım. Tokmak var mı tokmak? Tahta olsun.

Altlarda da dikkat edilmesi gereken parçalar var. Ustalar şirin sözler kullanmış. Dinlemende fayda var.

Sevgiler.

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
alt taraf resimleri var mı bu kare oymanın

fatih7979

Süper Moderatör
Süper Moderatör
IMG_20170807_185954.jpgburaları kontrol edın bu kayalıgı bıraz gerıden resımleyın kabartmayı delmısler zaten

Şirvan

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=3407]fatih7979[/MENTION] ustama katılıyorum kabartmanin solundaki niş in sırtı sıvama gibi duruyor orayida bir tokmakla boşluk sesi veriyormu bazen heykel oluyor arkasinda

LabarNa

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba arkadaşlar isaret dağın eteğinde diyim, yan yüzeyde bu alanda toprak 30 metre sonra başlıyor dağın kenari hep kayalık birileri içini delmis birşey varmı diye civarda kazılı alan yok işaretin 40 metre çevresinde kazılı alan yok sol tarafında işarete göre batı tarafıda oluyor dağın altiyla mağara gibi büyük bir oyun var içinde önünde çevresinde onlarca yuvarlak oyma işaretleri var her biri farklı yerlerde kimileri bir birine yakın bazıları 30 40 santim derinliği var işaretin bakış yönü güney isaretin olduğu kaya kuzey oluyor. Bölgede kimler yaşamış bilgim yok. Çok araştırma yaptım bu bölgenin her hangi bir kitapda internette bilgisi verilmemiş yer küçük bir yerleşim yerine yakın kanyon olarak geçiyor iki dağ arasında dere var eskiden akiyormuş şimdilerde bazı yerlerden şu cikiyor. Bu işaretin olduğu bölgede yani iki dağ karşılıklı arası dere doğu kanadı batiya bakan yönü işaretlerle dolu bir yer.bu isaretin 100 metre 150 metre 200 metre civarında açılmış mahzen girişleri var bir kaç tane sonuç alınmadığını duymuştum yuvarlak oymalar dediğim gibi o bolgelerdede var yatay Kaya'nın üzerinde dikdörtgen oyma var Kaya'nın hemen ucu kısa kenarları doğu batı yönünde içine su döküldüğünde akıntısı batıya doğru oluyor. Bu işaret hakkında biraz araştırma yaptım kasa mezar dediler doğayla uyumludur dediler kolay bulunmaz dediler doğruymuş adamlar işinin hakkını veriyor. Paylaşmış olduğum işaret hakkında gorusleriniz nelerdir ?
Kardeş burası tahminimce sit alanı resimleri kısıtlı çekmişsin.sen biraz daha yukarılara çık kaya kilisesini çek görsel olarakda olsa bakalım

Kubat

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Kardeş her yer sit alanı diyorsun birşey bildigin yok yorum yapiyon daha once buradaki işaretleri paylaştım ben sen yoksan benim sorunum değil sen istedin diye ora bura gidip resim çekecek değilim sana yer belirle diyende olmadı resimdeki işareti yorumlaya biliyorsan yorumla başka konuya atlamana gerek yok resimdeki işaretler hakkında bilgin yoksa sus konusmana gerek yok

LabarNa

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Kardeş her yer sit alanı diyorsun birşey bildigin yok yorum yapiyon daha once buradaki işaretleri paylaştım ben sen yoksan benim sorunum değil sen istedin diye ora bura gidip resim çekecek değilim sana yer belirle diyende olmadı resimdeki işareti yorumlaya biliyorsan yorumla başka konuya atlamana gerek yok resimdeki işaretler hakkında bilgin yoksa sus konusmana gerek yok
;)
Haklısın valla bilgim yok. senin dediğin gibi susuyum ben. Sen mutlu ol yeter. :)

kızılelma1

Moderatör
Moderatör
merhaba
neresi burası kaya yapısı göze aşina geldi mersin veya çevresi bir yer mi

fatih7979

Süper Moderatör
Süper Moderatör
oncelık sakın ol kardeş şunu belırtıyım sıt alanı ılan edılmış bolgeler medenıyetlerın yasadıgı mezarların oldugu bolgelerdır ornegın senın bura sıt degıl sana gosterılen yeri actın mezarı buldun senden sonra jandarma bolgeyı gordü muzeye haber verir muze gelır burayı sıt alanı ılan eder yani bu tip bolgelerın hepsi sit alanı olmaya adaydır

Kubat

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Sorun yok sakinim arkadaşın istediği resimler yok ne yapacaz olmadı ben kilise falan dikeyim oraya hemen insatina basliyalim yalnız o yukardan istiyor zahmet olmazsa bir vinç gönderi versin. İnanki çok kazı yaptılar jandarma yakaladı ama sit alanıdır korumadir her hangi birşey yok. Ugrasmazlar yani o yolu gitmeye

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yönetici
Co Admin
;)
Haklısın valla bilgim yok. senin dediğin gibi susuyum ben. Sen mutlu ol yeter. :)
Taşı taşa vurunsan, hem çok ses çıkar, hemi de parçalar kopar.
Amma taşı suya vurursan, ne taşa zarar gelir, ne de su zarar görür.
İletişimciler böyle diyor.
Su olmak her zaman güzeldir.
Su gibi olanlar mutlu olanlardır.
Şu yalan dünyada hepimiz su gibi olalım.
Ciddiye alınacak tek şey ölümün istisnasız oluşu.
Sallayalım gitsin şu dünyayı...
Kırmayalım,
Kızmayalım.
Kızan varsa-olabilir, beşeriz şaşarız- gülelim geçelim.
Yalan dünya değil mi?
Herşeyi, herkesi, tüm sevdiklerimizi, sevenlerimizi,
Etli Ekmeği, konya tandırını, adana şalgamını bırakıp gitmeyecek miyiz..? [MENTION=12353]LabarNa[/MENTION] ustam Antalya ya gelip çayını içeceğim inşallah.
Havalar biraz serinlesin. Bir pazar öğleye doğru düşer, gece de tekrar Konya ya kaçarım. :))