• Soru sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Kare oyma İçinde Kare Oyma

lahitci

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba Saydı Değer Büyüklerim Ve Kardeşlerim Bana Bu Konuda Yardımcı Olursanız Çok Sevineceğim :D
Kare Oyma İçerisinde Yan Kenarda Ortada İşaret Parmağının %80lik Kısmı Derinliğinde Bir Oyma Yan Tarafında Kenarları Açık 2 Tane Oyma Hakim Bir Tepede Tarım Arazisi Var Arkada Ve Buranın Etrafı Çevriliymiş Şimdi Hepsi Yıkılmış Bu Karenin Üst Kısmında 20 Santimlik Bir Kaldırım Var Ve Sola Doğru Taşlar Yontulmuş Bir Şekilde Gidiyor Yorumlarsanız Sevinirim

Ekli dosyalar

lahitci

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Çok Zor Bir İşaret Herhalde Kimse Yorumlamamış :D
Uzman Defineci Yokmu Aramızda Ya :D

kızılelma1

Moderatör
Moderatör
merhaba
ah sabahı güzel akdeniz ah her yerin para her yerin tarih kokar bu kayanın etrafını bir aç bu kayanın içinde bir mezar birde kasa var o kadar net söylüyorum diyeceksin şimdi sen mi koydun ben koydum arkadaşım aç ve al

lahitci

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
kızılelma Çok İyi Anlıyorsun Herhalde :D Birşey Bulursak Seni Buraya Çağırıcağım :)

Not: Hangi Yönden Başlamamız lazım Bilgilendirirsen Çok Sevinirim :)

azzem

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
kullanım amaçlı yapılmış olabilir

lahitci

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Nasıl Bir Kullanım Amacı azzem Bilgilendirirsen Sevinirim :)

Ayriyetten Biraz Etrafı Kazdım Çok Az Toprakla Mıcır Karışımı Çıkıyor

kızılelma1

Moderatör
Moderatör
@kızılelma Çok İyi Anlıyorsun Herhalde :D Birşey Bulursak Seni Buraya Çağırıcağım :)

Not: Hangi Yönden Başlamamız lazım Bilgilendirirsen Çok Sevinirim :)
anlamasak söylemeyiz herhalde
pusula var ise eline al 120 -150 derece arasında başla yoksa batıyı sağına al 2 elini 45 derece aç kayanın dibinden toprağa in beni çağırmana gerek yok işin olsun yeter

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Kaya mezari var oyma cok buyuk oldugundan mezarda birsey cikarmi dusundurucu. Fakat icindeki ufak kare olan parayi veriyor olabilir. Tereddutte kaldim burasi kilisi alanimi en yakin kilise nekadar mesafede.

azzem

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
lahitci bu konuda net bi bilgim yok ben sadece olasılık üzerinden gittim genelde hepimizin yaptığı hata bi işaret gördük mü mezar aramak oluyor. Eğer kullanım amaçlıysa mutlaka döküntü para da vardır bu da iyiye işaret

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Kayanin uzerini temizleyip oymanin icine ve kayaya yuzeysel olarak horasan testi yapabilirmisiniz. Yapabiliyorsaniz boslukta alarak tesbit edebilirsiniz.

lahitci

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Mirkut Bey Kilise Yok Malesef bu İnsanlar Güneşe Tapıyor Antik Yerleşim Yerinde İbadet Yerleri Var Zirvede Güneşin Doğduğu Yere Bakıyor Zaten Tam Ortada Büyük Bir Güneş Onun Üstünde Dikdörtgen Oyma Özenle Yapmışlar Merdivenle Çıkılıyor :)

lahitci

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Bunların Hepsini Not Ediyorum 2 Haftaya Kalmaz Dediklerinizi Yapıp Buraya Tekrar Gelirim :)

kızılelma1

Moderatör
Moderatör
Bunların Hepsini Not Ediyorum 2 Haftaya Kalmaz Dediklerinizi Yapıp Buraya Tekrar Gelirim :)
boş gelme malzemeyi göstermesen bile küp kırıklarını getir güneşe tapma olayına gelince sana verdiğim yönden güneş karşından bakıyor ;)

lahitci

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
X İle Gösterdiğin Yere Bizimde Çok Kafamız Takıldı :) Ev Zemini Değil Ama