Kare oyma mezar olabilir mi

Belkiolur

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Herkese iyi günler arkadaşlar. Resimde ki yer roma dönemine kadar gidiyor. Çevresinde onlarca kaya mezarı hatta açılmış lahit bile var. Acaba bu resimdeki yer gözden kaçmış olabilirmi yoksa kuruntu mu yapıyoruz

Ekli dosyalar

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Dokunulmamış gözüküyor. kaya boyunca topraga sıfır alanlarda boşluk tespiti yapın.

Belkiolur

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Acemiyiz üstadım boşluk testi zor :) yakın zamanda toprağı biraz kurcalamışlar

R00T

Profesyonel
Moderatör
ÇEvrede açılan mezar modelleri nasıl zeminaltı mı .Var mı zeminüstü olan kaya mezarı? Senin yerin ustalarda demişler dokunulmamış bu konuda rahat ol.İnşaAllah açan olursun kapıyı.ÇEkim yerlerin güzel . Ben derim ki toprak ile kaya birleşiminde altta bak yani girişler toprakla kapalı zeminle.Ama iyice incelemedim henüz.Sen bide kayalığın üstünde düzlük yer var mı bak onuda çek ekle.Hep unutulan ihmal yerlerinden bu kısımlar.

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Acemiyiz üstadım boşluk testi zor :) yakın zamanda toprağı biraz kurcalamışlar
Bölgeye tekrar gittiğinde ustaların dedigi yerleri daha detayla fotoğrafla. kayalığın üstünü çıkıp ön kısmıda fotoğrafla. @R00T usta gibi bende bu tip yerlerde mezarların topraktan kayanın altına doğru olacağını düşünüyorum.

R00T

Profesyonel
Moderatör
B9FF2500-4114-47D5-91AB-B6E769B485EA.jpg
Oklar ile gösterdiğim geçit bir kapıkaya geçitine benziyor .Ben buranın açılmış mezar olduğunu asla düşünmüyorum.Burası bir doğal kale yada şehir temsili portal kapı Kutsal kapı geçit merasim alanı vb.Artık her ne ise.Çerçeveye aldığım alanları bi üstten genel bakış bir kaç açıdan çekermisin ustalarda görsünler.Buralarda asıl mevzu yeraltında henüz el değmemiş diye düşünüyorum.Sanırım zemin üstü az mezar var bölgede.

Bahhalebah

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=23095]Belkiolur[/MENTION] kardeşim yer güzel iyi araştırıp iyi incele men lazım iyi bir çubukcu ve cihaz yardımıyla sonuca gidersin ustalar ne diyorsa takip et ve uygula burası da tuhaf geldi bana burayı da iyi incele rast gelir inşallah 2019-04-05 22.12.59.png

dardanos

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Belkiolur...

Bak sevgili daha öncede bu konuya parmak bastım. Bu gün olduğu gibi eskidende bir toplumda zenginide var idi fakiride . Yüksek makamda olanda var idi statüsü yüksek makam sahibi kişiler var idi. Yalnız hepsinin gömüldükleri yerler aynı yerlerde idi. Sadece bir krallığın kıralının yada kraliçisinin ve ailesinin mezarları daha şaşalı ve daha yükseklerde yapılıyor idi. Bu bugün içinde geçerli şöyle mezarlığa girdiğinde zengin mezarları kendini hemen belli ediyor değilmi sevgili kardeşim. Siz demişsinizki hep zemin üstü mezarlar var diye .Demekki buradaki asıl değerli olanlar daha meydana çıkmamış. Buradaki araştırmalarınızda biraz yüksekte kalan ve nişleri ve sunu oymaları daha güzel olan kayaları resimleyin ve kontrol edin . Zengin mezarın herşeyi daha incelikli ve işçiliği güzel olandır. Bak sevgili kardeşim resimde burada çok güzel bir işçilik olduğu kesin lakin zamana ve doğaya yenik düşerek ilk özelliğini kaybetsede hala bir şeyler anlatıyor. O ön zemin kaya ile birleşimi olan yerden işaretlediğim alandan çiçek toplayın. güzel çiçekler açar bu baharda oralarda
F759ED9A-E4BA-4AF3-837C-0D9905231426.jpg1D2168F8-7D4A-4B3E-952F-0A872C80CF4B.jpg

banker42banker42

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Haklısınız üstadım. Bu lahitte bu civarın en yüksek yerinde. Kral bu olsa gerek. Yarın dediğim mezarları fotoğraflarım
Ustam lahitin altında bir mezar daha olabilir. Kaya işçilik görmüş. Tamam şimdi diyeceksiniz üstünde lahit var işçilik olacak diye. Ne biliyim içime öyle bişey doğdu. Olmaz demeyin olurmu olur. :)