• Sorularınız için KAYIT olmalısınız.

Kare oyma

TRKY

Yeni Üye
ustalarim kolay gelsin bilgisayardaki resim arsivimi incelerken 10 yil once cektiğim kare oyma resimlerine rastladim. Ozaman bu siteye uye olmadigim için pek birşey bilmiyordum bu konuda. Sizlerinde yorumlarinizi almak istiyorum. Resimleri 10 yil once cekmistim o yuzden yetersiz kalabilir resimleme. (not: Kazi islemimi ve tahribati biz yapmadik) bölge ic anadolu da yeralmakta

kare oymanin tam karsidan gorunumu. Oymanin olculeri tahmini olarak 50x50 derinligi 10 cm civarindadir.

100_4825.jpg

oymanin onunde cok zayif kucuk bi akarsu var dikkatli bakilinca gorubileceksiniz.
Ekli dosyayı görüntüle 179331

kare oymanin arkasinda sira kayalar var o kayalarin arasinda 2 metre yuksekliginde kucuk bi selale su kaynagi var(su kaynaginin resmi yok cekmemisim)
Fotoğraf0015.jpg

uzaktan gorunusu vadi gibi karsilikli kaya bloklari mevcut
100_4801.JPG

oymanin baktigi yer
Ekli dosyayı görüntüle 179336

oymanin bulundugu tasin ustunde iki adet bu sekilde kucuk yuvarlak oyma mevcut( 1. Resme bakinca sag ust kisimda )
Ekli dosyayı görüntüle 179338

bu resim alakasiz olabilir ama oymanin baktigi yerin caprasinda biraz uzakta. Sanki altta oda varmista cokmus gibi :d

Ekli dosyayı görüntüle 179339

konuyla alakali baska resim bulamadim dedigim gibi 10 yillik resimler (fotograf makinesinin tarihi yanlis) degerli yorumlariniz icin simdiden tsk ederim. :23:

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Mezarlik alanindasiniz.
Mezarlar kiymetli, odalari mevcut.
Orasi ile ilgilenmek lazim, kalanlari bulmak icin.

TRKY

Yeni Üye
En onemli konuya deginmissin ustam odalar mevcat ama nerededir acaba :20:

ragıp

Uzman

@TRKY
hoş geldin
iyi formlar

ustam, yukarıdaki fotoğraf her şeyi özetliyor
üzerinde kare oyma bulunan, üzerinde işçilik bulunan taşı
Trafik işareti gibi düşün. H hastane gibi

arka tarafta gördüğümüz o muhteşem taş duvarın arkası
zamanın kralına ait kocaman bir mezar

insan gücü ile nihayete ermesi mümkün değil

selametle

28karayel28

Moderatör
Moderatör
2018-02-03 01.06.23.jpg2018-02-03 01.04.19.jpgburalarda boşluk testi yap. sağlıcakla

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Çökme yapan yer kontrol edilebilir
PhotoGrid_1517619972030.jpg

azzem

Bilgili Üye
kare oymanın arkası sanki tümülüs gibi bi yapıya benziyor uzaktan resim gerek

TRKY

Yeni Üye
Yorumlariniz icin cok tsk ederim ustalarim. Siz soyleyince farkettim o kayayi arkasindan bulunan bosluktan sokup almis olabilirler mantikli. Oymanin bulundugu kayada kasa olma ihtimali varmidir

Turko

Uzman
Yorumlariniz icin cok tsk ederim ustalarim. Siz soyleyince farkettim o kayayi arkasindan bulunan bosluktan sokup almis olabilirler mantikli. Oymanin bulundugu kayada kasa olma ihtimali varmidir
Kasa , öncü , hediye vs bunlar 10.000 de 1 denk gelir bu mevzulara takılma , altın bak teyit et altın yoksa boşluğun olması bir şey ifade etmez altının olmadığı yerde hiç bir şey olmaz.

Wise99

Bilgili Üye
Bolgeniz gzl tomarzanin köyüne benziyor zemin alti kaya mezarlari var kare oymanin arkadindaki kayalik icinde tünel arayin büyük kayalarda kasa para arayin yer saglam yogunlasin bölgeye uzaklarda arama isaretlerin yakininda mezarlar mevcut kimse nokta atışı yapamaz isaretler üzerinden yorumlari al bilgi ve calisman sonucu belirler rast gele qardasim

TRKY

Yeni Üye
Tebrik ederim ustam nokta atis yaptiniz yer icin. Bolgede zeminalti kaya mezarina hic rastlamadim ama kaya mezarlari mevcut. Oymanin oldugu yer bakiir acilan bi mezar yok. Muhtemelen dediginiz gibi arka taraftaki tas duvarlara yogunlasmak gerek