• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Kare yuvarlak oyma devami

Koto

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Dunku kare ve yuvarlagin devami o konuya yukleyemedim resimleri kare oymanin yaninda yuvarlak oymada var sunu nisi galiba 6 resimden fazla yukleyemiyorum

Ekli dosyalar

kazama

Super Moderator
Süper Moderatör
Ayrı duran parça çok dikkat çekiyor . Açılacak gibi mi büyük bi parça galiba ,onu ayırıp oraya bakmak lazım ..
Duvarda yuvarlak kandil yeri gibi birseyde varmıs ,sonradan açılmadı ise su en uygun yer orası bence .
Üstünü iş makinasıylamı açtınız ?

Koto

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Parca cok buyuk parca ama dogal ayrimda degil gibi ustunde be metre ilerisinde gecen sene calisma yapilmis yakalanmislar orasi kaya degil toprak alan cok fazla tuglalar cikmis .buranin hic acilmadigina eminim eskiden kayanin etrafindaki yerlerden kul kemik cok cikmis hatta eskilerde goz yasi sisesi bulunduguna dair soyle tiler var ama kayanin kendisine hic calisma olmadigina eminim .. tabi o donem bisey olmadiysa

kazama

Super Moderator
Süper Moderatör
Burdaki olay öyle o kayayı devirince hemen giriş açılacak gibide durmuyor .Bilmiyorum birden fazla mezar da olabilir .
Ama yön olarak bu cephesi gibi .Zeminde ki taslar kayalar bosuna koyulmamıstır oraya .Merdiven çıkar böyle yerde ,bi ipucu yakalasan götürür yönlendirir her türlü seni .Basit bir olay değil zengin biri soylu biri olmalı yer ve mevki olarak ta güzel .
Az geriden resim var mı 10 - 15 mt geriden ?

Ekli dosyalar

Koto

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
En uuzak foto bu ustam degisik acilardan foto daha var ama arazinin geri kalani ama atamiyorum anlamadim gitti o yarik hic normal gelmiyo bana ustam ama oyle acilacak gibide ayrilacak gibi durmuyo

kazama

Super Moderator
Süper Moderatör
Diğer resimleride yükle , o resimlerin devamına değil konuya cevap verir gibi o zaman sıfırlar .
Yani ilk şüpheli orası ? Düz bi yerin önüne onu yapıp koymuslar gibi görüntü var ama al da diyemiyorum almada :)
Bölge olarak hangi bölge ve kimler yasamıs burda köyün eskileri neler diyor bilgin varmı ?

Koto

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Anladim ustam insallah allah nasip eder

Nihat k

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
En uuzak foto bu ustam degisik acilardan foto daha var ama arazinin geri kalani ama atamiyorum anlamadim gitti o yarik hic normal gelmiyo bana ustam ama oyle acilacak gibide ayrilacak gibi durmuyo

Burası Soyulmuş Ustam 4 üncü fotota görünüyo

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yönetici
Co Admin
Burasi islem gormus gibi.
Yapilacak sey:
Cihaz veya cubukla, yukaridan asagisini gormek ve degerli maden tespiti yapilarak degerlendirme yapilmalidir...
Derunlik en az 4 metredir.

Once tespit, sonra islem.
Burada is makinasi olmazsa tehluke olusur.

4 cepheden uzak ve manzara resimlerini gorseydik biraz daha konusabilirdik. Simdilik bu kadar.

kazama

Super Moderator
Süper Moderatör
Burasi islem gormus gibi.
Yapilacak sey:
Cihaz veya cubukla, yukaridan asagisini gormek ve degerli maden tespiti yapilarak degerlendirme yapilmalidir...
Derunlik en az 4 metredir.

Once tespit, sonra islem.
Burada is makinasi olmazsa tehluke olusur.

4 cepheden uzak ve manzara resimlerini gorseydik biraz daha konusabilirdik. Simdilik bu kadar.
Eyvallah abi tesekkür ok: .