Karot hakkinda herşey

zorluefe

Aktif Üye
merhaba

arkadaşlar en portatif en kullanışlı karot marka fiyatları hakkında bilgi ve tecrübelerinize ihtiyacımız var, maksimum karot ne kadar delebilir, arazide karot sıkıntısı kullanımı dikkat edilmesi gereken, tüm detayları deneyimlerinizi paylaşabilirmisiniz, ben ve benden sonra bir çok üyemize faydası olsun

Karaca

Member
Kendi sondalarım

Sondaj en garanti işlem bence işlem yapmadan gözünle görmüş oluyorsun öncelikle ilk attığım sonda küçük sehpasını ben yaptım ayakları var Kaya'da delik atıp sabitleniyor sonra işlem ikinci attığım çok kuvvetli 2800 lük motor var üzerinde 3kw hyundai jeneratör çalıştırmadı ama 4 kW ile işleme geçtik sorunsuz çalıştı ikinci attığım kendinden ayaklı pratik bölgede montajı yok direk kendi sabitleniyor üzerinde düzlük için pusulası var hedefi delmeye başladığınızda tam nokta kayma falan gerçekleşmiyor şanzıman için hızlı yavaş delme mevcut ayrıca yan delme de var kavis ayarlanıyor bende 6 metre toprak 6 metre Kaya icin boruları var ilk başlangıç boruları 2 tane 50 cm sonrası 1 metre boğruların derinlik için sınırsız borular birbirine geçme uzatıldığı takdirde istediğiniz kadar aşağıya inebilirsiniz bu arada borular çok para tutuyor makine ve boğrular komple o fiyata geldi bana mavi olanı yeni aldım bi kere deldim 3 metre yi yavaş yavaş 1 saatte deldim ama oda boş çıktı kamerayı attığımda fiyat olarak 8000 tl ye aldım mavi olanı ucuzlarıda var ama değmez performans çok iyi bunda Hakkı'nı veriyor yani bence bu işte en güzel sonuç alınacak işlem del kamerayı at gör çalış ? benim delme deneyimin çok oldu ama denk gelemedim şuana kadar hep boş çıktı odalar kısmet artık delmeye devam ? sondaj alacaklar güzel araştırıp alsın arkadaşlar bizim için hızlılık önemli olduğundan ucuza kaçmayın ben deneyim ettim bayağa şuan bu aldığım cihaz süper tavsiye ederim kullanmak isteyenlere bide aklıma gelmişken sert Kaya'da yumuşak Elmas yumuşak Kaya'da sert Elmas kullanmalısınız yoksa komple Kırar Elmas'ları ve delim esnasında makineye ekstra güç vermeyin kendi kendine açsın baskı çok az olmalı yoksa gene kırar zaten dışarıdan sürekli su basıyorsunuz pompa ile şanzıman ve elmas uçları soğutuyor yarım saat geldikten sonra 5 dakka ara vermek te ömrünü uzatır Elmas'ında makinenin de biraz düzensiz yazmış olabilirim kusura bakmayın aklıma geldikçe yazdım

wtrk

Engellendi
Karotla arazide iş yapamazsın, su gerekli başka seyler gerekli vs.
Senin yapacağın benzinli hilti alıp 1 metre uçla istediğin yerleri yoklamak.

Karaca

Member
Ben arazide komple iş yapıyorum bunla su gerekli yanda 10 litrelik pompası var basıyorsun az az gidiyor zaten benzinli hilti 1 metrelik uç bana mantıklı gelmiyor su şekilde uçu kırma olasılığı yüksek zaten ve benim aradığım yerler hep oda Zaman altı derinlik yetersiz hilti de bana derin lazım sırt bi metrede arasam bile hilti genede mantıklı gelmiyor açacağı çap belli ki kırmadan ucu açabilir se Hadi açtı kamera aramazsın o delikten zaten gözünle görüp video sunu izleyip işlem yapmak gibisi yok benim fikrim tabii ki

wtrk

Engellendi
farzedelim kaya mezarı tespit edeceksin 3 metre kayadan aşağıya inmenin anlamı yok, zaten öyle biir durumda anormal olur.
Sen kapıyı yada girişi tespit edeceksin, dolayısıyla 1 metre uç yeterli, kapı yada giriş metrelerce olmayacağı için 1 metre uç fazlasıyla yeter.

Ben kendim kullandığım için tavsiye ettim, uç kırılması vs gibi şeyler olmuyor, 25mm'lik 1 metre uç 2 senedir kullanıyoruz, giriş olma ihtimali olan yerleri 15-20 dakikada 1 metre deliyoruz kapıysa zaten boşluğa düşer değilse boşa çalışmanın anlamı yok.

Bu benim tercihim.

Karaca

Member
Senin tercihin de doğru arkadaşım ama benim niyetim ilk gözle görmek kamera atıp görüntü almak zaten görüntü alınırsa kapalı satılır malzeme uğraşmanın anlamı yok gibi geliyor bana anlaşma yapılır görüntü izlenir yarı para alınır yer verilir malzeme çıkınca diğer yarı para alınır sistem uğraşma yok bence o yüzden ben bu cihazla çalışıyorum benim daha çok işime geliyor delince görüntü alma ve sonrasında satma işleminde bence hepsinde kolaylık ama her baba yiğidin yoğurt yeğişi farklı saygı duyarım ����

Son düzenleme:

kabakburgiba

Operatör
Karaca ustam merhaba.en güzeli karot.fakat etrafa fazla ses yapmıyormu.bu sorun.b irde şunu sorayım.15 m 6 led li kameram var.fakat ışık yeterli ,net değil.bunu kuvvetlendirmek için daha fazla ışık için ne yapmalıyım. bide toprak zeminde mavi olan nasıl kullanılıyor.kamerayı aşağıya salarken ucunun çamurlanmaması için ne yapıyorsun.tşk.ler.

kabakburgiba

Operatör
Karaca ustam,şimdi şöyle düşünelim.honda karot,benzinli diyelim.fiatı bu senin mavi den az değil.ama şu avvantajlarıda var.1. jeneratör taşımıyorsun.bu ayrı bir para.ses kısmı dersen honda da var.jeneratörde de var.ağırlık honda daha taşıması kolay.tek başına.ama hem bu alet hemde jeneratör.daha ağır bence.ama ne kadar zamanda hangisi çabuk deler bunu kıyaslamak gerekir.ne dersin.

Yuksek

Member
Benzinli honda motor ne kadar ses cikartiyor? Sesi uzaktan anlasiliyormu cok? Benzin deposu fullken ne kadar islem yapiliyor ortalama? Bir firma akulu karot cikarmis onu deneyen oldumu hic? Reklam mi olur bilemedim o yuzden yamiyorum firma ismini.. birde kac mm capinda uc kullaniyorsunuz? Az olmasi delme suresini kisaltiyordur ama kamerayi salarken bir sorun oluyormu?

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
Güzel sorular geliyor. Deneyim sahibi olanların cevaplarını dikkatle ve sabırsızlıkla bekliyorum..

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Bu hususlarda tecrübe sahibi ustaların konuyadahil olmasını rica ediyorum. Şu günlerde benimde kafamı ciddi anlamda kurcalıyor. Karot kayada 10 numara iş yapar eyvallah, peki toprakta yaparmı ? Toprak ve kaya karışıksa karotun faydası ne olur ? Şu sorulara tecrübe sahibi ustalar cevap versinler ona göre devam edelim :)

Konu sahibi güzel bir konu açtı.. Karaca siz oda tespit edip kamerayla bakıyorsunuz baktınız boş geç orayı peki bu kameradan bakmakla ne kadar sağlıklı belki ordaki bazı malzemeler toprak altında kalmış bir ihtimal... Sizdeki ürün benzinli olanı varmı.. Beni şuan kullandığım 7 kg taşınabilir delici kırıcı.. Almamdaki amaç delmek içindi lakin.. En son çalıştığım kuyuda kaya çevresindeki sert horosanı rahat kırdı.. Benzinli bendeki ses çıkartıyor ağaç kesme motor sesi gibi ona göre.. Taşınması kolay tekrar almaya kalkışssam aynısından almam ama elimde bulunması faydalı olurda yüksek bir kayalıklara çıkarım taşınması kullanışı rahat.. Ne için kullanacağınız önemli eğer deseniz hani büyük iş yapacam bir kaç delik açma haricinde 7 kg kırıcı lar çok iş görmez.. Alacağınız siteyede dikkat edin N11 sitesi reklamları çok önde çakma ürünler orjinal diye satıyor.. Tek kullanımda elinizde kalır @Yüksek