Karot hakkında yardım

Demirçalık

Aktif Üye
Değerli arkadaşlarım ustalarım.. Bir konuda yardım ve tecrübelerinize ihtiyacımız var. Sulu sistem x marka karot almaya karar verdik. Ancak tereddüt de kaldığımız bir husus var,kaya delmede kullanılan bit uç kayadan sonra çıkan sert killi katmanlarda çalışırmı, sulu sistem olduğu için işlem esnasında yarı toprak yarı kaya olan tabakalarda çamurlanma olurmu tıkanma yapar mı. Kullanan tecrübe eden arkadaşlar Cevaplarsanız çok makbule geçecek. Değerli yorumlarınız için çok teşekkür ediyorum.

Apollon01

Moderatör
Moderatör
katmanları rahat geçer bence ama, taşlar gelince zorlanır bence, bazende çok büyük ve kalın taşalrla örülü olabiliyor ve horasan dökülmüş oluyor zemin, kolay gelsin

Demirçalık

Aktif Üye
katmanları rahat geçer bence ama, taşlar gelince zorlanır bence, bazende çok büyük ve kalın taşalrla örülü olabiliyor ve horasan dökülmüş oluyor zemin, kolay gelsin
Ustam kayalarda bit ucun görevini tam yapacağına inanıyoruz buraya kadar tamam. Asıl mesele yüzeysel kayalardan sonra kaya gibi kırılıp ufalanan killi toprak katmanları var uzun metrajlarda, bit uç çalışırmı???

Demirçalık

Aktif Üye
Ustam kaya gibi ufalanan killi katmanlar var arazide. Buralarda iş görürmü ondan emin değiliz

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Konu biraz daha top 10,da kalsın diye yorum yapıyorum. Karot tecrübesi olan ustalar kenarda izlemeyi bırakıp :) konuya dahil olursa memnun olurum

Demirçalık

Aktif Üye
Konu güncel arkadaşlar tecrübelerinizi paylaşırsanız çok makbule geçecek, özellikle kullanan kardeşlerimiz..

Siva

Bilgili Üye
sert bir kayayi yada yumusak bir kaya cinsini 2 yada 3 metre inmek icin ne lazim diyelimki alta bosluk var ogrenmek icin o derinliklere hangi makina ile inebiliriz karot yada baska makina fazla bilgi sahibi degilim bilgilendirirmisniz.

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
sert bir kayayi yada yumusak bir kaya cinsini 2 yada 3 metre inmek icin ne lazim diyelimki alta bosluk var ogrenmek icin o derinliklere hangi makina ile inebiliriz karot yada baska makina fazla bilgi sahibi degilim bilgilendirirmisniz.
Benzinli hilti 1mt. Uçla inebilirsiniz , ayrıca karot 25mt. Kadar inebilirsiniz. Benzinli hiltiyi 2015, de 3.500 tl aldıydım.

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
Bit uç dediğiniz şey ;
Dübel atmak içinde kullanılan,darbeli matkabın ucundaki uçlardan değil mi ?
Resim alabilir miyim ?