karşıdan bakınca kaplumbağa gibi

saftilki

Moderatör
Moderatör

1 foto daha var ama uzak düştüğü için yüklemedim,

buda koltuk taşına benziyor ama yine uzaktan bakınca, yanına gidince koltukla alakası yok

sizce ilgilenmelimiyim burası ile

bozoklu

Super Moderator
Süper Moderatör
O piramit gibi duran tepe daha ilginç, orayı uzak yakın resimleyebilirsen belki bişeyler görürüz.

ragıp

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
@saftilki

mekan güzel
araştırmalısın

yüksek gerilim sebebi ile makine çalışmaz bilgin olsun

selametle

saftilki

Moderatör
Moderatör
usta çook gezdim kayaları, en ufak bir figür bile bulamadım, buradan 7 kavim geçmiş yani frigler gaşgarlar roma bizans vs,
hiçmi biri bu kayalara el sürmemiş,
2. resimdeki büyük kayanın adı balkaya,
1 ve 2. resimdeki fırın ağzı gibi yer var orayada girdim, akla gelebilecek her yere baktım,

havai hat 380 volt, yüksek gerilim değil ama yinede cihaz etkilenirmi?
bu resimde o piramite veya koltuğa benzeyen kayanın sağ tarafı, ruh bacası yada sadaka bacası olarak bilinir ama bu gidişimde yine bulamadım,
heryer dikenik ve çalılık olmuş bulamıyorum

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yönetici
Co Admin
tilki kardaşım,
uğraşma burası ile.
illa işaret olması gerekmez.
birşeyler varsa pratiği yüksek arkeolog anlar ancak.
varsa tanıdığın götür veya google map ten baktır.

bu tür yerler bizim gibi adamları ihtiyarlatır. :)))

saftilki

Moderatör
Moderatör
köyün yaşlıları ile biraz muhabbet ettim bayram tatilinde, o vadi için çok eskiden bu yana orada civcivli tavuk var denir lakin kimse bulamadı diye konuştu, bu fotoları daha önce açtığım konudaki yerden çektim, üzerinde durduğum kayanın adı da demirlikaya,
başka uğraşacak yerim yok sayılır,
bir arkeolog bayanla tanıştım ama henüz öğrenci, oda definecilerden dert yanıyor
her tarafı tahrip ediyorsunuz diyor,
napalım nasılsa yaşlanıcaz nasipse tabii,

bozoklu

Super Moderator
Süper Moderatör
Ormanlık bölgeler çok zorludur. Taşların üstü yosun tutar iz bulamazsın, agaç kökleri kazarken kayadan daha çok zorlar. adım adım dolasacaksın, her yükseltiye, her çöküntüye bakacaksın. çubuk kullanmayı biliyorsan sana tavsiyem yamacı gezerek boşluk ara. Rast gelsinQpEddZ.jpg

Pscyhe

Engellendi
benimde tavsiyem çubukla dolaşmak olacak. şu görüntülerle bişey var demek zor.. bu mevsimde o alanda keşif zor olur kış ayını bekle bence.

saftilki

Moderatör
Moderatör

nal izini her babayiğit yaklaşıp aşağı uzanıp göremiyor, tam uçurumun ucunda, bende bakamadım
daire içine aldığım yerler komple köstebek yuvası gibi olmuş, küp ve testi kırıkları her taraf, ancak birçoğunda kül çıkmış, yada boş,

patika dan doğuya gidersen tepeköy diye bir tepeye gider, ancak köy halini bilen yok,

çubuk kullanmayı bi türlü beceremedim, hareket ediyorlar ama her seferinde başka yöne dönüyorlar, bende refleks bozukluğuda var, el titremesi,

boşluğu en iyi algılayan en derin cihaz tavsiyenizi alayım, cihazdan başka çarem yok,
buranın boş olmadığına %10000000 eminim ama kayda değer bulgu ile gelemedim sizde haklısınız,

cevaplar için teşekkür ederim herkese