• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Kartal

İ.Mühendisi

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba Arkadaşlar bu isaret çözebilirmisiniz sağ kanadinda da yuvarlak oymalar var dairesel resim biraz kutu cikmis burda calismaya deger bisey varmidir

godfather

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ne güzel yapmışlar öyle ya
Ama hep sol kanattan çekmişsiniz. Oyuk var demişsiniz, çekmemişsiniz, detaylı foto gerek. Belkide kaplumbağadır yetersiz foto

R00T

Profesyonel
Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba hoşgeldiniz.Boşluk tespiti yapmayı biliyorsan bulunduğu kayanın hemen dibinden başlayabilirsin bakmaya.Değer.Eğer o noktada boşluk bulamaz isen fotoları çevre resimlerini çoğalt yön belirterek.O zaman devam ederiz ustalarla beraber .

dadas_25

Super Moderator
Süper Moderatör
Hoşeldin kardeşim. Kartalın kanatlarına yani kenarlarına bakrınca zamanında boşaltılmış bir mezara benziyor. Eğer mezar değil işaret ise kanadının içini kontrol et başka işaret olmalı ve baktığı yönün ve çevrenin resimlerini ekle bakalım neler var.

İ.Mühendisi

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Hocama sağ kanadin aldinda yuvarlak oymalar var size doğru bakan fotoya bakin goreceksiniz dairesel gibiler

R00T

Profesyonel
Kayıtlı Kullanıcı
Sabahtır bakıom fotona kartal dediğine.Abiciğim değişik fotolar eklermisin.Burası bencede dönem soygunu yemiş talan edilmiş mezarın kendisi gibi gözüktü bana tekrar tekrar baktım.Yinede sen dediğim yerde boşluk bakmayı biliyor isen bak için rahat etsin yoksa boşluk o bölgede dişi çekilmemiş işaretli işler göreceğini düşünüyorum.

Smokin

Moderatör
Moderatör
Güzel alan lakin resimleme eksik. Ustaların dediği gibi açılmış ta olabilir .
Baktığı yön, sagi, solu, önü arkası çevresi hepsi önemli detaylar .

İ.Mühendisi

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Güzel alan lakin resimleme eksik. Ustaların dediği gibi açılmış ta olabilir .
Baktığı yön, sagi, solu, önü arkası çevresi hepsi önemli detaylar .
hocam zor cunku kazilmis yada kirilmis bir magra yok etrafta bide oyma kartaldir kartal8n baktigi on çükmüş bakarsaniz

OsiriS

Moderatör
Moderatör
Acilmis mezara guzel bir ornek olmus..buna benzer kayalar varsa etrafta kontrol edin insallah acilmamisina denk gelirsiniz.

Smokin

Moderatör
Moderatör
hocam zor cunku kazilmis yada kirilmis bir magra yok etrafta bide oyma kartaldir kartal8n baktigi on çükmüş bakarsaniz
Ustam anladım. Bu sitede dillere pelesenk olan ifadeler vardır. Örneğin; Çevre resimleri, yönler, diğer acılardan resimleme gibi gibi.
Çünkü alanı siz gördünüz bizimde birşeyler ifade etmemiz kolay değil. Soyleyeceklerimiz sizi yaniltirsa inanki bundan uzuntu duyariz.
Bu alanı ve çevreyi güzelce bir sunumla bize izah ederseniz inanki güzel şeyler olabilir.
Ha etrafta bir çalışma izi yok diye orda çalışma olmadığı anlamı da çıkmaz. Yüzyıllar önce olan bir çalışma günümüze kadar belirginliğini korumaz . Doğa koşulları herşeyi değiştirebilir.

İ.Mühendisi

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Ustam anladım. Bu sitede dillere pelesenk olan ifadeler vardır. Örneğin; Çevre resimleri, yönler, diğer acılardan resimleme gibi gibi.
Çünkü alanı siz gördünüz bizimde birşeyler ifade etmemiz kolay değil. Soyleyeceklerimiz sizi yaniltirsa inanki bundan uzuntu duyariz.
Bu alanı ve çevreyi güzelce bir sunumla bize izah ederseniz inanki güzel şeyler olabilir.
Ha etrafta bir çalışma izi yok diye orda çalışma olmadığı anlamı da çıkmaz. Yüzyıllar önce olan bir çalışma günümüze kadar belirginliğini korumaz . Doğa koşulları herşeyi değiştirebilir.
haklisiniz hocam yalniz kardesim cekmeyi bilmedigi icin sadece resmi almis kar yagdigi icin bende gidemedim cevresinde kayalik falan yok sadece etrafindakiler tabi uzakta kayaliklar var ama onlar 1 km bulur bide yeni resim atacam kartalla ilgili nasil eklerim

Smokin

Moderatör
Moderatör