Kaya kasamı değilmi yardım edin

doguphoto

Yeni Üye
Merhabalar herkese bir kaya buldum ustunde 3 tane delik var 2 si büyük 1 küçük sağ ve sol dakiler büyük ortadaki küçük kayanın üst tarafındaki arazide 3 tane kaya var kayadaki delikler ile aynı hiazada ortadaki kaya tüm diğer kayalardan faklı fotoğrafta görüldüğü gibi ve kayanın altında mermer benzeri yada farklı harc yada ona benzer oluşum var kayanın kendisi mi yoksa altında mı bir şey var?

Ekli dosyalar

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Sevgili kardeşim buna nasıl cevap vermeliyizki sende bizde rahatlıyalım.
Ne dediğiniz delikleri görebiliyoruz nede çevresindeki kayaların şekillerini.
ALLAH aşkına siz söyleyin siz olsanız buna ne cevap verir idiniz.
Sevgili kardeşim tabiki yardımcı olmak isteriz lakin ortada net bir sunum yok.
Bunları gösteren resimler ekleyinizki ustalarımız bir fikir yürüte bilsinler.
Ben üç olan yerleri severim. Fakat sunum çok eksik

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Aynı konuyu iki kez açmışsınız birisini sildim

doguphoto

Yeni Üye
Aynı konuyu iki kez açmışsınız birisini sildim
evet yükleme hata verdi ilkten demek paylaşmış o 3 delik olan kaya bu ve hemen kayanın üst tarafında 3 tane kaya var tek farklı olan fotoğraftaki kaya farklı kayalardan oluşuyo horosan benzetim delikli kaya bu dut ağacının altında

Ekli dosyalar

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Eğer yanlış görmüyor isem bu kaya köklü bir kaya değil.Bu delikler yeni olmasın teknoloji ile açılanlardan inceledinizmi. Ve çember içine deliklerden birini aldım diğerlerini net göremedim.
Dut ağacı çok yaşlımı ne renk meyvası var. Bu ağaç yaşlı ise o vakit ağaç ve çevresinde olanların net resimleri gerekli. Yanında başka yaşlı ağaç yada kuyu çeşme gibi birşeyler varmı. Birde bu üç taş ile delikli taşın ve bu ağaç yaşlı ise onların bir krokisini çizebilirmisiniz. Yani arazide duruş şekillerini. Amma ağaç yaşlı ise diyorum. aşağıda bir ornek çizdim buna benzermi

Adsız.jpg

doguphoto

Yeni Üye
ağaç 5tane var ve çok eski siyah dut ağacı ve aynen resimdeki gibi diğer resimler mevcut değil sadece kayayı ve farklı olan kayayı cektim yer oyle gezi amaclı gitiğim yerde denk geldi delikleri kontrol etim baya derin ve pürüsüsüz dikkata değer ve farklı olan tek taş yapı o

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
ağaç 5tane var ve çok eski siyah dut ağacı ve aynen resimdeki gibi diğer resimler mevcut değil sadece kayayı ve farklı olan kayayı cektim yer oyle gezi amaclı gitiğim yerde denk geldi delikleri kontrol etim baya derin ve pürüsüsüz dikkata değer ve farklı olan tek taş yapı o
Öyle ise ne vakit buraya gitme imkanın olduğunda. O ağacı gövdesini ağacın altında başka küçük gömülü taşları iyi incele. Ağaçta bir çivi varmı bak iyibak. Ve çevresi çok önemli . bu yer eski ermeni bölgesi falanmı idi acaba???? Ve eski yerleşim mevcutmu. Ve var ise o yerleşimde bir kilise mevcutmu imiş. Diğer ağaçlarda dutmu yada başka çeşit ağaçlarmı. Ve buraya çok yakın olan şeyler çeşme kuyu eski dede mezarı tarihi mezarlık bunları hep araştır. Önemli bir yer olabilir

doguphoto

Yeni Üye
eski ermeni yeri onu duymutum kilise felan bilgim yok ama araştırım hepsini ona göre buraya yazarım merak etiğim konu kayanın kendisinde bir şey mevcut mu sormamın nedeni çivarda ona benzer kaya görmediğim bunun hakında bilgi verebilirmsiniz?

doguphoto

Yeni Üye
Öyle ise ne vakit buraya gitme imkanın olduğunda. O ağacı gövdesini ağacın altında başka küçük gömülü taşları iyi incele. Ağaçta bir çivi varmı bak iyibak. Ve çevresi çok önemli . bu yer eski ermeni bölgesi falanmı idi acaba???? Ve eski yerleşim mevcutmu. Ve var ise o yerleşimde bir kilise mevcutmu imiş. Diğer ağaçlarda dutmu yada başka çeşit ağaçlarmı. Ve buraya çok yakın olan şeyler çeşme kuyu eski dede mezarı tarihi mezarlık bunları hep araştır. Önemli bir yer olabilir

eski ermeni yeri onu duymutum kilise felan bilgim yok ama araştırım hepsini ona göre buraya yazarım merak etiğim konu kayanın kendisinde bir şey mevcut mu sormamın nedeni çivarda ona benzer kaya görmediğim bunun hakında bilgi verebilirmsiniz?

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Şimdi iki yerden şüphem var bir bu kaya yani üçlüdeki kaya birde ağaç. Fakat iyice emin olmadan şurası daha şanslı demek zor O yüzden görsellerde şekilleri duruşları iyce görmek ve diğer şeyleride detaylandırmak lazım. ALLAH nasip eder ise siz hepsini bir resimleyin her şeyden önemlisi onların duruş şemasıdır . Bakarsınız diğer ağaçlardan tabiki onlarda çok yaşlı ise bir üçgen oluşturan çıkabilir. Bunları siz inceleyip göreceksiniz inşallah. O çevreyi iyi tanıyın ve araştırın ne var ise ... İnşallah o vakit daha iyi konuşuruz inşallah.

doguphoto

Yeni Üye
Şimdi iki yerden şüphem var bir bu kaya yani üçlüdeki kaya birde ağaç. Fakat iyice emin olmadan şurası daha şanslı demek zor O yüzden görsellerde şekilleri duruşları iyce görmek ve diğer şeyleride detaylandırmak lazım. ALLAH nasip eder ise siz hepsini bir resimleyin her şeyden önemlisi onların duruş şemasıdır . Bakarsınız diğer ağaçlardan tabiki onlarda çok yaşlı ise bir üçgen oluşturan çıkabilir. Bunları siz inceleyip göreceksiniz inşallah. O çevreyi iyi tanıyın ve araştırın ne var ise ... İnşallah o vakit daha iyi konuşuruz inşallah.
merhaba şöyle bir çizim mevcut tarif edilern

doguphoto

Yeni Üye

Ekli dosyalar