Kaya Mezarlar Hakkında Sorum Olacak Arkadaşlar...

westsilwer

Member
Arkadaşlar kaya mezarlar açıldıgında nasıl oluyor takılar falan oluyormu yoksa boşmu çıkar genelleme olarak ..?

Bildigim biyerde var çok tenha biryer fakat ora hakkında tekin yerler değil derler fazla giden olmaz oralara...

mayhem

Co Admin
Co Admin
Kişinin zenginliğine bağlı inancına dönemine bu faktörler değerlendirilir bayanda bir ihtimal bilezik küpe erkekse yüzük hediye olarakta ozamanlar insanlar Bir kaç küp su dolu birazda hediyelik eşya çok beklentiye girmek yanlış olur . Nasipte ağa yada kral yoksa bunlar . Henüz bir çok kralın mezarı açılmadı yurt dışında trakyada bir kaçı açıldı onlar gibi olucak diye insanlar hayel kurar fakat öyle değil malesef 😊

westsilwer

Member
biraz resimle nasıl biyer görelim mümkünse
Bahsettiğim yer Kayseri de...Şu an bana 800 km uzakta köyün 2 km dısında dere içinde kalıyor çukur a denk geliyor kanyon gibi aynı Mezarın tam dibinden dere geçiyor açayım desem baya bi ıslanmam lazım resim çekeyim desem yine ıslanmam lazım öyle biyerdeki açılması için işi zora sürmüşler bilerek o yüzden dolu olabilir diye düşünüyorum...Oraya tek gitmiştim gezmek maksatıyla...O bahsedilen dere de çok büyük mal oldugunu defalarca duydum...Aynı bölgede jandarma gözetiminde kral mezarı vardı açtılar....Çok eski birde mezarlık var belli değil hangi dönem oldugu

Semih5353

Yeni Üye
Ben de kazı yaparken lağım gibi kokuya denk geldim.. ne yapmalıyım sebebi nedir

mayhem

Co Admin
Co Admin
Bazı ağaç kökleri derine kadar gider alt kısımda boşluk varsa açıldığında bu alan bu tarz tatsız kokular çıka bilir sanırım böyle bir durumla karşılaştınız @Semih5353 aksi taktirde toplu mezar yada direk odaya girilmiş olmalı bu görüntü yoksa yukarda ilk yazdığım muhtemeldir .

R00T

Profesyonel
Co Admin
mağaramsı su yatağı gibi yerlerde gizli sızıntılar bu kokulara küflenmelere sebep olabilir. Ne yapabilirsin ? ; Net işaret net çözüme odaklanman daha isabetli olur.
Her kaya mezarında malzeme olmaz. Malzeme aslında çoğu mezarda olmaz.Yüksek statülerde biraz olur. Ana malzemeleri yine buralara yakın değişik işaret ve sembollerle mezar dışında ki harici yapılanmalarda gömü denilen şekilde olur.