Kaya yüzeyinde ne yazıyor?

Kemank3s

Aktif Üye
Yunanca olduğunu biliyorum 4 5 kelime çevire bildim sadece

Kemank3s

Aktif Üye
Admin bu başlığı siler misin ?

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Mağradan ziyade iki katlı mezar odasına benziyor ve büyük ihtimal roma veya bizanstır.

Kemank3s

Aktif Üye

sanisma

Yeni Üye
Yazı hakkında düşüncesi olan yokmu?
yazı hakkına düşünce olmaz yani o dili bilmek gerekir :) onu bilende bu forumda işi olmaz:) ama sonuç olarak yani mağara sonuçta deeğerli eşya bişi olmayacağını düşünüyorum kapalı olsa mezar odası diyecem ama zaten girilebilen bir yer

Kemank3s

Aktif Üye
yazı hakkına düşünce olmaz yani o dili bilmek gerekir :) onu bilende bu forumda işi olmaz:) ama sonuç olarak yani mağara sonuçta deeğerli eşya bişi olmayacağını düşünüyorum kapalı olsa mezar odası diyecem ama zaten girilebilen bir yer
Mağara hacim olarak çok geniş benim tahminim 300 metre küp ve fazlasıdır.Bana kalırsa insanlar toplandığı bir ibadethane.Hristiyanlıkla ilgili bir amere varmı sence?

Kemank3s

Aktif Üye
1661085879399.png

Arkadaşın elinin olduğu kaya mezar taşı gibi devamindaki kaya aynı tabut üstü gibi üçgen altı ise 4 adet blok kaya ile desteklenmiş yön ise Güney güneybatı.Magara önünde bu şüphelendigim yer.Birde mezar tarafından mağaraya girerken 3 basamak merdiven(temizlemedim belki daha fazla), görsellerdeki büyük sunak var. Yorum alabilir miyim?