kaya yuzunde ıkı tane buyuk oyma

yorgunum

Aktif Üye
arkadaslar durum bu ne ıcın yapılmıs mezarmı bılmıyorum

Apollon01

Moderatör
Moderatör
bu kaya sabit mi? seyyar mı? sanki seyyar gibi geldi bana, ama yerdeki oyman çok güzel, oymayı ve çevresini iyi temizle ve yön veren bir işaret ara çok uzak değildir ve işaret yönünde araştır, kolay gelsin

yorgunum

Aktif Üye
devamııııı

devamıııııı

yorgunum

Aktif Üye
Ustam kaya büyük oranın malı yani taşıma değil yerinden oynatılabilir ama insan gücü ile olmaz ama oynatılmamış kaya tam yerinde yerdeki oymayı kuyu işareti olabilir diye düşündüm etrafında boşluk yoktu ama ustunde gömülü küçük kayada çubuk çarpı yaptı ya metal ya minarel felaket minarel var burda

yorgunum

Aktif Üye
Asker mezarı var burda zannedersem kalkan ve kılıç bunu gösteriyor

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
Çok güzel mezarlık bölgesi .Basit vur kaç yeri değil sistemli yer .
Zemin altı odaları bulmak ve açmak zorlu süreçlerden geçer .Statüsüne göre derinlik farkı olur .
Yüzeyde bazı detaylar var belirttim .
Çalının oldugu kayaya dayanan kayanın yakından resimleri ?
Eğimin ve tepenin sıfır seviyesine inecek kadar aşagıdaki yerde biraz açılma var orda bir tünel veya odanın kendisi olabilir .Yakın resimleri ?

yorgunum

Aktif Üye
kazama ustam çeşme değil kaya var orada ustam boşluk sadece işaretlediğim yerde verdi bu cıvarı komple gezdim neden boşluk alamadık kayada çubuk boşluk vermiyormu fakat çok minarelli bi toprak var iki kürek vurdunmu boşluk gidiyo yani yarım mt in boşluğu bırakıyo çubuklar benim burda aramam gereken odamıdır tek mezar olamaz değilmi

yorgunum

Aktif Üye
Ustam böyle oymaların civarında o kadar işlem yaptım ki hepsi boş minarele dek geldim surfer de dahi baktım o da minareli verdi boş çıktı aklımdan bu oymaları başka maksatlamı yapıyolar diyorum

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
Başka maksatlı değildir.Degerli mezar var orda kafa karışıklığı normal ,çubuk konusunda ne kadar iyisin bilmiyorum.Alttaki cesme sandığım yeri araştır resimle .
Görünen sürülü yerler varya çubukla dolassan orda da boşluk vardır .Böyle yerlerde adam ekerken taşı kayayı topluyor mezar varsa bile anlaşılmıyor .Bazen burda konu açılıyor tarla sürerken takıldım kayaya denk geldim diye.
Tabi bu süreç kaç asır kaç toplulugun elinden geçiyor.Sadece günümüze göre değil .

CENTRO34

Yeni Üye
Eski yerleşim alanına benziyor.
Boşluk testi yapmakta fayda var.