• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

kayada cizim

FıRTıN@

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum

Ekli dosyalar

dadas_25

Super Moderator
Süper Moderatör
Haçın etrafındaki işaretler yanlış hatırlamıyorsam tılsım yapımında kullanılıyordu. Çok dikkatli olmanı öneririm. Altındaki iki murç izi de iki mezarın var diyor. Yinede ustalarımız kontrol etsinler.

Son düzenleme:

Mirkut

Super Moderator
Süper Moderatör
Kayayi komple cevreyi 4 acidan gorebilecegimiz sekilde resimleriniz varmi kardesim. Belki isaretli kayada tas kesim izi size noktalama yaptirabilir. Burada dikkat edilmesi gereken yerler yigma tumsekli ve cokuntu olan yerler birde sabit kaya. Bu isretin yukarisinda tepe varsa tunelli iki odali bir yerde orada olabilir. Cubuk yada cihaz yardimida gerekli olacak basarabilirseniz mezar ve mezar odasini yakalarsiniz. Bu isaret kilise ve degirmenin arasindami kaliyor. Dereye yakin sabit kayadada isaret bakabilirmisiniz. Selametle kardesim

Pscyhe

Engellendi
Seyyar tasa benziyor yada bi yerden koparildimi acaba su anda bunlar muaalakta.yapilan yorumlara katiliyorum aynen bu bolgede kilise olmasi lazim.o uzerindeki isaretler hakkinda sadece gorsel olarak bilgim var [MENTION=12347]dadas_25[/MENTION] usatama katiliyom tilsim isareti oldugunu biliyorum.oncelik bu kayanin nerden geldigini bulun yada cevresini detayli sekilde arastirin

gizemli 34

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Mezar taşı olabilir mi ki sabit değilse ?

Pscyhe

Engellendi
[MENTION=7365]gizemli 34[/MENTION] ustam aynen ilk gordugumde bende ayni seyi dusundum beni diger arayislara yonlendiren sey diger isaretler oldu haca bakinca mezar tasi uzerinde diger isaretkerde var kaya iyice temizlenip resimler eklense net cvplar verilebilir.%70 mezar steli %30 oranindada kiliseye yon vermis yada kilise isareti diye dusunelim.ama bu tastan detayli resimler istesek eklenen resimlere bakinca devami gelmeyecek gibi gozukuyor.seyyar tas olmasi ve bilgi aktarimimi olmadigindan bu isaretin cozumlemesinin zor olacagina aranacak seyinde bulunabilecegini sanmiyorum

Son düzenleme:

Kafkaslı

Super Moderator
Süper Moderatör
Bu kilise haçı mezar haçı değil o bölgede kilise olmalı kurbanım yada bir şapel

gizemli 34

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Buna benzer bir haçı üç yada dört ayaklı kemerli bir taş köprünün orta ayağında görmüştüm daha düzgün çizilmişti yanlarındada bazı şekiller vardı uygun ortam ve şartlar olmadığı için sadece gördüğümle kaldım

FıRTıN@

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
arkadaşlar bu kayanın üstündeydi kayanın resmini yakın zamanda gönderiyim suan elimde yok kayanın yanında sag tarafında 3 tane tepe gibi yer var 2 si acılmış 1 tepede duruyor aynı ürgüp peri bacaları gibi kubbe gibi acılan yere baktım toprak resmen kaymış magranın içine tuzak diye düşündüm ama detaylı resimleri gönderirim en yakın zamanda