Kayada ki işareti ne çözemedim

Polat10

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Burda bir şeyler varmidır ustalar yorumlarınızı bekliyorum şimdiden saygilarimla

Ekli dosyalar

DİVANE

Moderatör
Moderatör
[MENTION=16519]Polat10[/MENTION] kardeşim işaret dediğiniz bana işaret gibi gelmedi yeriniz daha çok taş kesme alanı gibi etrafta düzgün baya taş var iki yeriniz anıt mezar gibi duruyor net işaret bakınız işaretlediğim yerleri kontrol ediniz IMG-20170916-WA0012.jpg...IMG-20170916-WA0029.jpg..IMG-20170916-WA0031.jpg

bozoklu

Super Moderator
Süper Moderatör
kayalar ve çevresinin daha çok fotografını alın1.jpg2.jpg

DİVANE

Moderatör
Moderatör
IMG-20170916-WA0003.jpgburası nedir kontrol edin kolay gelsin

bozoklu

Super Moderator
Süper Moderatör
bu alanı iyice incele3.jpg

Turko

Super Moderator
Süper Moderatör
Güzel yer , toprak altında Eğer bir yapı var ise ozaman toprak üzerinde kalan kaya yüzeyinde yada yüzey lerinde 3-4 mt lik en az ,, kanallar olmalı . Ilk fotoğraf takı işaret in anlamı burada değerli kıymet verdiğimiz büyüğümüz var demek hatta o işaret e benzer aynı tipte biraz daha derin ve daha net hatlar ile yapılmış pencere gibi bir işaret olmalı bu kaya mezar demektir, yok ise işaret in olduğu kaya ile tam arkada kalan kayalık arasında oda mezar olmalı .işaret in önünde arkaya yukarı doğru çubuk ile dolaş bulamama gibi bir ihtimal yok . Rast gelsin. Biraz daha çevre resmi lazım bu arada .

Polat10

Member
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=12713]Turko[/MENTION] allah razı olsun senden dostum tabi diğer ustalarimdan da razı olsun acaba dediğini fotoda işaretleyip gosterebilirmisin birde bu ilk fotoda ki işaret diren gibi olan yeri kayayı keski ile deleyim mi birde tılsım dan korkuyorum

Polat10

Member
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=16835]bozoklu[/MENTION] isaretledigin yeri mi inceleyim yani tam olarak orda ne yapmam gerekiyor burası bana bayağa uzak bir yer ona göre birde çubukla boşluk nasıl bulucam normal ağaç çubuğu ile mi

Polat10

Member
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=10105]divan[/MENTION]e sağol dostum bu isaretledigin yeri keski ile delik mi açayım boşluk tespiti nasıl yapicam çubukla hiç bilmiyorum bana bir tarif edermisin

bozoklu

Super Moderator
Süper Moderatör
[MENTION=16519]Polat10[/MENTION] önce ustaların işaretlediği tüm yerleri uzak yakın 5 değişik açıdan fotoğrafla. bögeye gittiginde 500 tane fotograf çek ki ustalar sana yardımcı olabilsin. anladığım kadarıyla bu işlerde acemisin. konunu takip et inşallah yardımlarla sonuca gidersin.

erbay

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
kaya mezarının bol olduğu bir bölge anlaşılan yaklaşık 3 kaya mezarın var bunların 1 i belli zaten sınırları ile ustalar işaretlemiş zaten 1 tanesini işaretlememişler oda büyük oymaların hemen altında bir üçgen horasan yeri birde sol tarafındaki horasanlı kapak taşı

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yönetici
Co Admin
Bazi medeniyetlerin mezarlari, bilinen manada mezar isaretlerinden yoksundur. Yani bir isaret goremez ve bulamazsiniz.

Burasi da boyle bir alan.
Kimler yasamis buralarda arastirinuz.
Yazduklarinuzdan anladigum su; yenisuniz, cubuk ve cihaz bilginuz yok, tecrubeniz yok.
Burada islem yapmanuz zor.
Yapsanuzda hedefe ulasmanuz zor.

Bence bu alan boylece dursun.
Zaten bu ana kadar durmus, 1 sene daha dursun.
Siz buraz kendinizi yetistirin biraz.

Bence sitedeki tum konulari bir defa oku.
Sonra bu bilgilerle fotografli define usaretleri bolumune gel. Son 2 senede acilan konulari yapilan yorumlari oku.

Sonra bu alani resumleme isunu yap.

Cok uzun zaman dersen, yapacak birsey yok.
Bu is ilim isi, tecrube ve cesaret isi. Madduyat isi.
Nasip isi. Hemen baslayayim dersen, o zaman tecrubeli adamlardan bir ekip kuracan. Guvenilir ekibi olusturmak BJK kurmaktan kolay degildir.

Turko

Super Moderator
Süper Moderatör
Tılsım heryerde olmaz. 300 yer açarsın bir tanesinde tılsım olma ihtimali 10000 de 1 olur.