Kayada üçgen taş mezar odasi girişi mi kapak mı yoksa doğal mı?

yabadabadu

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Selamlar arkadaslar bolge iki koy arasinda ve kale denilen bir tepenin tam karsisinda yasanti icin gerek hersey mevcut, dere ve tarim arazisi. bolgeye yakin kepce ile islem yapilmis yerler var ancak burada bir islem.emaresi yoktu. bahsi gecen ucgen kapak gorunumlu yerin kenarindan 15 cm civari murc ve cekic yardimiyla kurcalandi ancak detayli ve hakiki bir calisma henuz yapilmadi. sizin de goruslerinizi almak isterim mezar odasi girisi mi kapak mi yoksa dogal mi? kaya yapisi kolay kirilmaya musait ucgen kismin kenarlarindan kirilan parcalar horasana benziyor ama tam emin de olamadim acikcasi.

Ekli dosyalar

yabadabadu

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
hocam asil ilgilendigim ucgen kaya giris gibi duran ona bisey demiyecekmisiniz ?

_Mithra_

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Selamlar arkadaslar bolge iki koy arasinda ve kale denilen bir tepenin tam karsisinda yasanti icin gerek hersey mevcut, dere ve tarim arazisi. bolgeye yakin kepce ile islem yapilmis yerler var ancak burada bir islem.emaresi yoktu. bahsi gecen ucgen kapak gorunumlu yerin kenarindan 15 cm civari murc ve cekic yardimiyla kurcalandi ancak detayli ve hakiki bir calisma henuz yapilmadi. sizin de goruslerinizi almak isterim mezar odasi girisi mi kapak mi yoksa dogal mi? kaya yapisi kolay kirilmaya musait ucgen kismin kenarlarindan kirilan parcalar horasana benziyor ama tam emin de olamadim acikcasi.
Aleykümselam
kale denilen bir yer varsa orada mukakkak kale vardır kalenin asıl yerini bulmak size kalmış
üçgen kapak görünümlü yer doğaldır iki kaya parçasının birleşim yeri çıkardığınız parçalar horasan değil
burada işlem emaresi yok diyorsunuz ama işaretlediğim yer basbaya murç da demiyim artık hidrolik kırıcı izi
size tavsiyem kaleyi ve bileşenlerini bulun yeni konu açın oradan devam edelim

IMG_20180921_175303.jpg

timur964

konularim
Süper Moderatör
kopma kaya.jpgresimleri detaylandırın

yabadabadu

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
evet o hidrolik kirici izi dogru ben calisma emaresi yok derken ugrastigim ucgen kismi kastetmisttim aslinda dogal olup olmadigini ben de cok dusundum ama kayanin yapisi geregi bu sekilde duzgun bir ucgen ve purussuz yuzey olunca dogal olamayacigini dusundum sanirim hilti tarzi biseyle o ucgen kayayi iyice kirip arkasi bosmu degilmi anlamak lazim. kaya bosluk sesi de veriyor gibi ama kaya yapisi catlak oldugundan bundan kaynakli mi emjn olamadim. kale denilen yer buranin hemen 50 metre karsisi arada dere var gerci orasi kayadan ziyade tepeustune yapilmis tumulus gibi duruyor daha cok videosu da var ama buraya nasil yuklenir bilemedim. tekrar gidip fotograflarim gitmisken de o ucgen kismin icabina bakarim artik.

Son düzenleme: