Kayadaki figürleri çözebilecek

GASD

Yeni Üye
Arkadaşlar abiler merhaba aranıza yeni katıldım . Yardımcı olabilecekler varsa teşekkür ederim şimdiden.. kayanın üstünde balık ve deveye benzettim ben . Çevremdekiler balık kaplumbağaya . Sizce hangisidir ne yapılmalı malzeme neresinde aranmalı . 2.ve 3. Resim baktığı yer devenin veya kaplumbağanın . Son resimde manzarası

Son düzenleme:

Feda

Bilgili Üye
Oncelikle hosgeldiniz.eger 1.fotonun sag ust kosesindekine kaplumbaga diyorsaniz ve onun baktigi yon 2. Ve 3. Resimlerdeki kuru derenin yanindaki kayaliksa oranin yakkndan fotolarini ekleyin

GASD

Yeni Üye
Dediğim gibi bana göre deve ama kaplumbağa diyen var deve olma ihtimali yüksek bana göre . Hörgüçe benzettiğim yapı var

GASD

Yeni Üye
Bu arada hoşbuldum

GASD

Yeni Üye
Bu arada hoşbuldum

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
A.S öncelikle hoş geldiniz. Birinci resimde solda balığa benzettiğiniz kayanın kendisi tamamen horasan ve mezarı içinde. Sağdaki ise deve aynı şekilde malı kendi altında. Herhalde alt taraftan girilmeye çalışılmış ama sonuca ulaşılamamış gibi. Orada bir işlem görünüyor. Sol kaya için diyorum biraz daha üstten kayanın kendisinde ve güney ya da güneybatıdan boşluk bakın. Girişi altlarda aramayın. Sağ taraf da aynı şekilde neredeyse tamamı horasan ve kayada boşluk bakın yoksa çevrede işareti olmalı. Alttan birbirine bağlantılı iki oda olma ihtimalini de göz ardı etmeyin. Selametle

GASD

Yeni Üye
A.S öncelikle hoş geldiniz. Birinci resimde solda balığa benzettiğiniz kayanın kendisi tamamen horasan ve mezarı içinde. Sağdaki ise deve aynı şekilde malı kendi altında. Herhalde alt taraftan girilmeye çalışılmış ama sonuca ulaşılamamış gibi. Orada bir işlem görünüyor. Sol kaya için diyorum biraz daha üstten kayanın kendisinde ve güney ya da güneybatıdan boşluk bakın. Girişi altlarda aramayın. Sağ taraf da aynı şekilde neredeyse tamamı horasan ve kayada boşluk bakın yoksa çevrede işareti olmalı. Alttan birbirine bağlantılı iki oda olma ihtimalini de göz ardı etmeyin. Selametle
Altında veya kayanın etrafında hergangi bi çalışma alanı yok resimde öyle görünüyor şimdi yakınlaştırıp baktım . En kısa zamanda gidip boşluk testlerini yapacağım teşekkür ederim .

GASD

Yeni Üye
Ve resimleri çektiğim noktanın 20 30 metre gerisinde 13 adet kayada basamak var ama öyle çok büyük değil 30 cm 30 cm . Bittiği yer toprağa bakıyor toprak gene kocaman kayaya bakıyor . Yan tarafı uçurum gibi meyilli .

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör
Herhangi bi işaret yok o alanda dikkatlice inceledim su fln da döktüm ama gözüme takılan çizgi bile takılmadı . Saygılar
Dümdüz mü peki orası? Dümdüz olması da bir şeyler anlatabilir.

Sevgiler.