Kayanın üzerinde Ermeni Harfleri...

Jenas

Moderatör
Moderatör
B]Kayanın üzerinde Ermeni alfabesinden harfler mevcut, üst tarafında havut dediğimiz suyun birikme alanı, sol tarafında havtın içerisinden açılmış bir delik ve biriken suyun aşağı akmasını sağlayan kanal, sağ tarafında ise bir salon genişliğinde oda mevcut, Odanın girişinin sol ve sağ tarafında örme taşlar mevcut. yorumlarınızı alabilir miyim.[/B]

1. IMG-20180121-WA0004.jpg

2.IMG-20180206-WA0027.jpg

3. IMG-20180206-WA0026.jpg

4. IMG-20180206-WA0024.jpg

5. IMG-20180206-WA0021.jpg

6. IMG-20180206-WA0029.jpg

7. IMG-20180206-WA0025.jpg

8.IMG-20180206-WA0031.jpg

Jenas

Moderatör
Moderatör
6. Resimdeki su akan yer 1.resimde harflerin sol tarafında , 4.resimdeki havt ise harflerin üst tarafında kalıyor.

Jenas

Moderatör
Moderatör
[MENTION=11453]Kafkaslı[/MENTION] hocam daha önce konuşmuştuk burası hakkında

Kafkaslı

Super Moderator
Süper Moderatör
o delik mezarın ruh deliği burada 3 mezar mevcut
Jenas ustam

yani bir aile ücleme mezarı ermeniler çok uyanık insanlardır gömülerini mezara deyilde yanlarına gömmüşlerdir soyulma ihtimaline karşı
Şunu unutmaki. Eğer bir ermeni Mezarı ise ki öyle kesinlikle Arazide haç işareti bulunur. Arazide haç işareti yoksa eğer , bu zaten fakir bir mezardır . kanala gelince Ermeni kaya mezarlarında kayanın Bir kısmı açıkta kaldığı için özellikle Mezarın kapısına su gitmemesi , Kapıyı belli etmemesi için , Mezarı sudan korumak için Kanal sistemi uygulanmıştır kurbanım bunları iyi araştır

Jenas

Moderatör
Moderatör
o delik mezarın ruh deliği burada 3 mezar mevcut
Jenas ustam

yani bir aile ücleme mezarı ermeniler çok uyanık insanlardır gömülerini mezara deyilde yanlarına gömmüşlerdir soyulma ihtimaline karşı
Şunu unutmaki. Eğer bir ermeni Mezarı ise ki öyle kesinlikle Arazide haç işareti bulunur. Arazide haç işareti yoksa eğer , bu zaten fakir bir mezardır . kanala gelince Ermeni kaya mezarlarında kayanın Bir kısmı açıkta kaldığı için özellikle Mezarın kapısına su gitmemesi , Kapıyı belli etmemesi için , Mezarı sudan korumak için Kanal sistemi uygulanmıştır kurbanım bunları iyi araştır
Ustam çok aradım an hac işareti bulamadım.Ama ilginç kesim bir kaya buldum.Resimdeki harflerin 2metre kadar üst tarafında daire biçiminde kesilmiş ilginç geldi bana.

IMG-20180206-WA0030.jpg

adil_e

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
IMG-20180206-WA0029.jpg

ustam mrb. bu üstte görünen delik; alttaki resmin yan duvarından dışarı doğru mu açılmış
IMG-20180206-WA0021.jpg

ustam şundan sordum şayet dediğim gibi ise yani altta görünen yerden dışarıya doğru açılmışsa bunu sıvı tahliye etmek için yapılmış gibi düşünün, bizim buralarda masere derler yani üzüm, domates salçası vs yapmak için mevyeleri çuvala falan koyup tepelerler suyuda ordaki delikten dışarı akıtıp kazanlara doldurup kaynatırlar. senin işaretlerinde bir farklılık var oda buranın altı mağara gibi duruyor tabi onuda defineciler birşey bulmak için kazmadıysa

Esteban74

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Selamunaleykum ustam
Haç işareti sadece çizili , oyuk veya kabartma şeklinde olmaz.
Çevredeki ağaç veya kayaların adetlerine dikkat etmenizi öneririm
Saygılarımla

Jenas

Moderatör
Moderatör
Ekli dosyayı görüntüle 179906

ustam mrb. bu üstte görünen delik; alttaki resmin yan duvarından dışarı doğru mu açılmış
Ekli dosyayı görüntüle 179907

ustam şundan sordum şayet dediğim gibi ise yani altta görünen yerden dışarıya doğru açılmışsa bunu sıvı tahliye etmek için yapılmış gibi düşünün, bizim buralarda masere derler yani üzüm, domates salçası vs yapmak için mevyeleri çuvala falan koyup tepelerler suyuda ordaki delikten dışarı akıtıp kazanlara doldurup kaynatırlar. senin işaretlerinde bir farklılık var oda buranın altı mağara gibi duruyor tabi onuda defineciler birşey bulmak için kazmadıysa
Aynen usta dediğin gibi ama çizilen harfler ve anlamı kafakarışıtıcı

Esteban74

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Ustam, çizilen harfler , anlamları ve sayısal değerleri nedir... Bizimle de paylaşabilirmişsiniz...
Saygılarımla