Kayaya çizilmiş haritamıdır

Blue.

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Büyük kaya cizimlerin anlamı nedir ustalar
Küçük yosunlu kaya ise toprak zemin de yerde üstünde kanallar var ve kanalların yanlarında küçük delikler mevcut işçilikle yapılmış yosun olduğu için belli olmuyor detaylı yazayım dedim bu kayada ki kanallar neyi çağrıştırıyor Ustalar

Ekli dosyalar

The Thing

Super Moderator
Süper Moderatör
1.foto doğal etken.
2.fotodaki kaya seyyar zaten bir anlam ifade eder mi bu haliyle?

Blue.

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
1.foto doğal etken.
2.fotodaki kaya seyyar zaten bir anlam ifade eder mi bu haliyle?
Yok ustam kaya sabit eski yaşanti bölgesinde ilk kaya da eşki yaşantı bölgesinde temin attığım deliklere yakın usta

The Thing

Super Moderator
Süper Moderatör
2.fotodaki kaya sabit ise, civarda dere veyahut patika yapan yer var mı.

Blue.

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Zirve bi yamaçta yamacın aşağısi dereler mevcut şelaleler de mevcut 3tane farklı yerden gelen dere mevcut bölge Karadeniz

Blue.

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Bu resimlerle daha once konu acilmisti, oyle hatirliyorum.
Dogal gibi gozukse de
Catal yapan derelerde V nin ic kisminda bosluk bakmakta yarar var.
Büyük kaya bilinen küçük kaya bilinmeyen Ustam
Eyvallaha ustam denerim Sagolasin

dardanos

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Sevgili kardeşim resim atamadığım için sadece tarif edebiliyorum. Şimdi senin bu kanallı taşın olduğu yerde bir dere varmı iki çatal yapan. Yada bir patika iki kez ikiye ayrılan. Ya bu patika varsa onun yollunda yada dere kenarında ya bir mağara yada büyük bir kayalık olan yer olmalı başka şeylerde var fakat önce hangisi bu tarife uyuyor bir zahmet söylermisin.....

Blue.

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Sevgili kardeşim resim atamadığım için sadece tarif edebiliyorum. Şimdi senin bu kanallı taşın olduğu yerde bir dere varmı iki çatal yapan. Yada bir patika iki kez ikiye ayrılan. Ya bu patika varsa onun yollunda yada dere kenarında ya bir mağara yada büyük bir kayalık olan yer olmalı başka şeylerde var fakat önce hangisi bu tarife uyuyor bir zahmet söylermisin.....
Eyvallaha Ustam öncelik le bölge zirve yamaç bir yerde ve Karadeniz bölgesinde ve fındık bahçesinde patika var desem yalan söylemiş olurum çünkü zamanla fındık bahçesi olduğu için kaybolmuş tur bu kanallı Kayanin yamacın sonunda uçurumun sonunda dereler selaler mevcut bildiğim kadarıyla aynı yerde farklı yerlerden gelen 3tane dere 3, tane selale var bu şelalerden sadece birtanesi büyük bölge de eskiden Ermeniler yaşadığı söyleniyor ama bu kanalli kayanin 400 metre ilerisinde tek bir dere var bu Kaya'nın çevresinden bir çok işaret var domuz ayak izi vs mağara da mevcut yakının da yakın da çok büyük kayalık mevcut eski yaşanti bölgesi Usta saygılar.

dardanos

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Resim yükleyemediğim için size tam laiki ile gösteremiyorum lakin yinede şöyle tarif edeyim. Bu dere mağaraya yakınmı Çünki derenin akarı tarafında olmalı o mağara yada büyük kayalık. Bu dereler hiç birleşiyormu.. Büyük hedef dere kenarında..